Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ljudi,dali vam se desavalo,onima koji koriste Google Chrome,da se sam deinstalira,izbrise iz racunara?
Meni se evo vec treci put za nepunih mesec dana desava!Preuzmem sa njihovog sajta,instaliram,radi sve super i nakon 10-tak dana kada upalim racunar jednostavno ga nema nigde u sistemu,a ni na deskopu,kao da nikada nije ni bio instaliran:dntknw:
I to samo on,Firefox ne,a sada sam instalirao ovaj Comodo Dragon da vidim kako ce se on ponasati posto je slican sa Chromom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruka
124
Ako i FireFox brise ne znam,moguce da je do virusa ,preskeniraj ti racunar,mozda je neki crv upao
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ne,nebrise Firefox,samo Google Chrome.Skenirao sam racunar i sa Nortonom i sa Kaspersky,nema inficiranih fajlova.
Ja mislim da je u samom Chromu neki bag,ali me je zanimalo dali se to jos nekom desavalo.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ja isto koristim google chrome već godinama i nikad nisam imao takvih problema niti bilo kojih.

Moguće da je neki crv upao kao što kaže MisoSoftver.

Najbolje da se obratiš Googlovom servisu.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ne skidaj s njihovih zvaničnih stranica. Skini s torenta ili preko browsera, ali izbjegavaj zvanične stranice.
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Ni ja nemam problema sa Chrom-om.U novije vreme koristim i Dragon ,takodje bez problema.Verovatno si skinuo neku Trial verziju kojoj je isteklo vreme ,znas ono,radi probe ,pa sad pay pall.Na kraju, probaj da skeniras i sa Comodo IS, pa vidi sta ce i on da ti pokaze.Pozz!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Virusi nisu sigurno,jer bas prosle nedelje sam nesto cackao i srusio sistem pa sam ga ponovo reinstalirao(Win7),i na tom tek instaliranom sistemu opet se isbrisao,a plus sto sam skenirao sistem i maliciozne stavke nisu nadjene.Neznam,jedino da probam sto kaze Ocalinko da ne skidam sa njihovog sajta nego sa nekog drugog.
Veliki pozz
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
i nemoj nidada stavljati najnovije verzije jer su u doradi. skini neku stariju verziju . pogladaj samo dostupnost addonima , pa ces vidjeti da svi addoni neodgovaraju novoj verziji i bice ti sve jasno. na stabilnost verzije mislim. i firefox je imao blistavih trenutaka narocito sa pocetnim verzijama 3.9
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
200x149-2-9156-28-apr-chrome.jpg


Gugl zakrpio 27 propusta u Hromu i isplatio rekordne novčane nagrade

04.may.2011.


Google je u sredu zakrpio 27 slabih tačaka u svom veb čitaču Hrom (Chrome) i ponudio stabilnu verziju 11 za Vindovs (Windows), Mek (Mac) i Linuks (Linux). Pored toga, isplatio je rekordnih 16.500 dolara istraživačima koji su prijavili većinu slabosti, premašivši tako dosadašnji rekord za nekoliko stotina dolara.

U objavljenom obaveštenju se kaže da je 18 propusta spadalo u kategoriju „visoke" rizičnosti; šest „srednje"; a tri „niske". Nijedan nije bio „kritičan", što je inače najviša kategorija u koju spadaju propusti koji napadaču omogućavaju da izađe iz zaštićene zone zvane jama s peskom (sandbox). Ove godine zakrpljena su samo tri takva propusta.

Nagrade u visini od 16.500 dolara dobilo je ukupno 11 istraživača koji su prijavili 17 propusta. Rus Sergej Glazunov, koji je već postao poznat po tome što ih često prijavljuje, ovog puta je dobio 4000 dolara, a isti iznos pripao je i istraživaču koji se predstavio samo kao „kuzzcc".

Ove godine Gugl je na ime nagrada do sada isplatio preko 77.000 dolara. Od pet najvećih proizvođača veb čitača samo Gugl i Mozila (Mozilla), koja razvija Fajerfoks (Firefox), isplaćuju novčane nagrade nezavisnim istraživačima koji im ukažu na bezbednosne propuste u njihovom softveru.

Pored toga što je zakrpio Hrom, Gugl ga je i prebacio u stabilni kanal kao verziju 11. Program naime prolazi kroz tri faze (kanala) razvoja tako da postoje i tri izdanja - razvojno, beta i stabilno. Nadogradnja kojom je Hrom dostigao verziju 11 usledila je svega šest nedelja pošto je Gugl osvežio stabilni kanal verzijom 10.

Od prošlog leta Gugl objavljuje nove verzije Hroma otprilike na svakih šest nedelja. I Mozila je nedavno odlučila da se upustu u tu trku. Počev od Fajerfoksa 5, koji će se prema planu pojaviti 21. juna, nova izdanja bi trebalo da se pojavljuju u intervalima od šest do osam nedelja.

Mada verzija 11 sadrži oko 3700 promena u odnosu na Hrom 10, Gugl je posebno istakao samo jednu - prihvatanje glasovnog ulaza.

„Glasovni ulaz kroz HTML jedna je od mnogih novih veb tehnologija u našem čitaču koja je učinila mogućom korišćenje govornih funkcija u našoj inovativnoj i korisnoj aplikaciji za prevođenje Google Translate", piše u zvaničnom saopštenju objavljenom u sredu.

Drugim rečima, korisnici Hroma 11 moći će preko svog mikrofona da zadaju tekst koji će im Google Translate prevesti na izabrani jezik.

edit:copy/paste
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
niej mi se nikad ovo desilo sa google chrome,ali jeste sa Operom,kliknuo sam na nju,da udjem i ona se obrisala potpuno remowe...
 
Natrag
Top