Član
Učlanjen(a)
10.08.2011
Poruka
26
imam jedad problem sa autom u pitanju je golf dizel sporo vrti anaser menjao sam cetkice i ocistio rotor i kolektor i opet isto .da li neko zna sta je u pitanju jer kod dizela treba brz anaser da bi palio
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
20
Imaš biksnu u menjaču u koju ulazi rotor anlasera. Teško se menja, a ako je dobila previše lufta, ne pomaže ti ni nov anlaser. Kada skineš anlaser, možeš da pokušaš da je napuniš tovatnom mašću, pa da je izbiješ sa nekom osovinom istog prečnika kao što je prečnik osovine rotora. Pod pritiskom, mast "svuče" biksnu na osovinu... Teško je, ali serviseri uglavnom tako rade...
Drugi način je da uz pomoć čekića i nekog izbijača izvadiš biksnu... Novu biksnu drži u motornom ulju neko vreme pre montaže na menjač.
Kod dizelaša je takodje potrebno proveriti "hladan lem" na kolektoru rotora.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
10.08.2011
Poruka
26
jeste biksna stavljao sam sam rotor ima lma luft ,ali neznam kako da izvadim biksnu
pokusao sam sa toatnom mascu ali ne deluje
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2011
Poruka
1
probaj sa ureznicom urezi navoj u piksni i polako sve izvuci vani
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2009
Poruka
1
Svaka biksna je dosta krta. I ona u motoru, lako se vadi sa srafcigerom. Pazi da svaki komadic izvadis. Obavezno sve biksne zameni.
Kao sto ti je savetovano, preletuj rotor sa jacim letkonom i pazi da ne ostavljas velike gomile kalaja. Vazno je da dobro zagrejes jer kalaj mora dubinski preletovati a ne samo odozgo. Obavezno pregledaj pletenicu koja ide sa akumulatora na motor. Ocisti sve kontakte i pozeljno je, da ti je klema mesingana. Svaki kontak moras dobro stegnuti.
Kad startujes motor, uvek to radi iz vise puta. Zimi se ulje stegne i bolje je par puta kratko verglati, pa onda duze. Kad anlaser dugo radi, dolazi do grejanja i ostecenja svih delova. Takodje isprati i ocisti kabl, koji ide sa plusa na automat.
Kolektor kad si si cistio, obavezno nek bude ravan - tamo gde nalezu cetkice.
Na nosacu cetkica obrati paznju dal su sve opruge...koje pritiskaju cetkicu, jake.
Posle svega, obrati paznju i na akumulator. To je vec druga tema ali za dizelase bitna.
 
Član
Učlanjen(a)
21.01.2012
Poruka
13
ja bi jos dodao da ako menja nek zameni sve tri biksne . jer u protivnom biksna u zvonu trpi daleko vece udarce i jako brzo propadne .
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
11
biksna se lako moze skinuti ako se umjesto tovatne masti stavi sredina od svjezeg hljeba pa se nabije sa bolcnom istog precnika kao i biksna ja tako radim
 
Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
69
sa ureznicom je najbolje i najlakse samo ne sjecam se koja bjese,jel 10 mm ili 12 mm,uglavnom je precnik piksne,zavrces ureznicu kroz piksnu i kad ona dodze do kraja pocne da izguruje piksnu i to je to,ja vise puta radio tako mada moram priznati da sam automehanicar pa rijetko radim takve poslove.
 
Član
Učlanjen(a)
06.03.2011
Poruka
6
Za piksnu u mjenjacu uzmi sjekac i cekic i razbij je ne pati se. Dobro ocisti prednje deklo i zvono mjenjaca da imas dobru masu i pored rotopa provjeri i automat mozda ti je on los.
 
Natrag
Top