Globalni zagrevanje-istina ili ne

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo Mire, ovde ćemo.

Odmah da kažem da tekst koji si postavio ne govori o globalnom zagrevanju već o lokalnim zagrevanjima...kao što sam i rekao. U samom tekstu koji si postavio uopše se ne govri o glabalnom zagrevanju već o uticaju betona na lokalnu mikroklimu. Znači ne globalno već lokalno. Tekst kao što rekoh ne govori o globalnom zagrevanju.

Što se Afrike tiče temperatura je povećana za 1 stepen u odnosu na kraj XIX veka. Tendencije su da će do 2050 biti veće za 3-4 stepena što će uništiti stanovništvo jer će dovesti do katastrofalnih suša. I sada već se vide posledice klimatskih promena u Africi...sve majnje vode, veće suše itd....naučne studije postoje i za to.

Pa hajde ovde.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nauci ne treba mnogo verovati jer se mnoge stvari kriju.

Sto se tice globalnog zagrevanja negde sam cuo informacije - da na Antarktiku nikada nije bilo vise ledenih santi, a tamo gde se tvrdi da je ostecen ozonski omotac - priroda buja i cvece cveta bolje nego ikad.

Dakle, verovati ili ne verovati u globalno zagrevanje je slobodi na volju.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve što se tiče globalnog zagrevanja ima naučnu potvrdu i svedoci smo toga danas.

Ovo je i ispunjenje Hristovih reči: "i sile nebeske će se pokrenuti".

E sad...čude me katolici na forumu..koji negiraju sve što njihov papa priznaje. Papa se vakcinisao i ukazao na pandemiju oni ne veruju. Papa govori o globalnom zagrevanju i njegovim posledicama ovi naši ovde i to odbacuju. Ništa mi Laki nije jasno. Razumem pojedine adventiste..kažu ah to papa veruje..nije tačno. Donekle ih razumem a donekle i ne. Znam da neki adventisti odbacuju globalno zagrevanje i postojanje virusa i sav narativ teoretičara zavere primaju. Zato mi uopšte nisu jasni jer se zna iz kog izvora i potiču teorije zavere(iz tradicionalizma). No, dobro...vreme će pokazati..pa ne moram ja sve baš razumem :)
 
Natrag
Top