Gledanje Dreambox kanala preko PC

Učlanjen(a)
31.01.2014
Poruka
129
(mikissimke) adresa drimboksa pored lokalne ti je i licna ip adresa.Kada kucas u gogl what is my ip videces tu adresu.Ali drimboks ti nece otvoriti openwebif na sopstvenoj ip adresi ako nisi u ruteru preusmerio da otvara drim.
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
96
Da li možete da mi pomognete kako da otvorim ove portove i preusmjerenje na routeru, za gledanje Dreambox sa daljine? Hvala unaprijed
 
Učlanjen(a)
31.01.2014
Poruka
129
Sve zavisi od rutera na svakom su drukcije opcije,ne bi preporucio da cackate ruter ako niste sigurni.Za sopstvene potrebe je sasvim dovoljna lokalna ip adresa od rutera npr.192.168.1.200.A za gledanje iz daljine ili sa drugog mesta neophodno je preusmeravanje.Kod mene na mom ruteru se ta opcija nalazi pod : Security-Acces Controll
Adress: newhost2
Protocol: http
port forwarding: upisati zeljeni port
Sve zavisno i od rutera neki ruteri ne prihvataju bilo kakav port.Port 80 radi na svim ruterima to je provereno.
A onaj drugi port sa 8001 ostaje isti kada gledate preko vlc .Kako se on menja to neznam,nisam to savladao.
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
96
Lokalno gledanje mi nije problem, to sam riješio, ali nisam znao da mogu to riješiti i na daljinu. Hvala
 
Učlanjen(a)
31.01.2014
Poruka
129
Da ali nemas nista od toga ako ti upload nije barem 5.mb.Ako ces gledati sa svog drimboxa na daljinu moras imati Internet vezu na kojem ti je drimbox prikljucen minimum 5.mb.Kada skidas preko torrenta filmove videces kolki ti je upload.
 
Učlanjen(a)
31.01.2014
Poruka
129
Postoji jos jedno resenje.Recimo ako strim sa drima laufa brzinom od 5.mb/sec ,postoji program koji moze da regulise od 5.mb na 500kb ili 1.mb ili 2.mb.
Ako nadjem taj program postovacu ga ovde.Davno je to bilo kada sam ga skinuo od tunesia sat foruma i zaboravio sam kako se zove.Imao je i opcije na Engleskom.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Dreambox stream gledaj i uzivaj
Kod:
[url]https://www.dream-multimedia-tv.de/dreamstream/[/url]

Ovo radi brate........hvala ,odlicna stvar.....

LQ1BiHsc2.png


tcRPijhCq.png
 
Natrag
Top