Gimnazijalac profesorku udario nogom i slomio joj kuk

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Gimnazijalac profesorku udario nogom i slomio joj kuk zbog jedinice iz matematike










Izvor:
Blic.rs









Dikicu Ilić (59), profesorku matematike u Gimnaziji „Jovan Skerlić“ u Vladičinom Hanu, udario je nogom učenik prvog razreda S. A. i slomio joj desni kuk i nadlakticu. Incident se dogodio u petak posle časova, a pretučena profesorka tog istog dana prebačena je iz Vranja u niški Klinički centar gde je operisana. Učenik S. A. sačekao je profesorku posle nastave kada ju je udario, a profesorka pretpostavlja de je bio revoltiran zato što mu je zaključila jedinicu.


254806_nis-01-profesorka-dikica-ilic_f.jpg



On je inače imao mnogo izostanaka, i pored jedinice iz mog predmeta imao je i iz drugih. Posle časova krenula sam kući, čula sam korake iza sebe, ali nisam se obazirala. Odjednom je neko iz prodavnice preko puta A. S. pozvao po nadimku, ali nastavila sam dalje i nisam mogla da pretpostavim šta će se dogoditi. Nakon sto metara hoda, osetila sam udarac u predelu desnog bubrega, nakon čega sam pala. Znala sam da je to bio on - kaže profesorka.

Incident su videli i ostali učenici koji su se u tom trenutku našli na ulici, ali profesorka Ilić kaže da ona veruje da oni ne smeju da pričaju o tome jer im on preti.



Profesorki ugrađen veštački kuk

- Njega očigledno neko štiti čim se tako javno ponaša. Uznemirena sam, nikada nisam dolazila u konflikt sa drugim učenicima i uvek sam bila korektna, ne znam zašto se ovo dogodilo, ja sam samo savesno obavljala svoj posao. Operisana sam u ponedeljak, ugradili su mi veštački kuk, nadlaktica mi je povređena i ne znam šta će dalje biti. Još uvek sam u šoku priča profesorka Ilić.

Direktor gimnazije u Vladičinom Hanu, Ivica Marković kaže da je učenik nakon incidenta izbačen iz škole, ali zbog 220 izostanaka.

- Potrešeni smo zbog svega što se dogodilo profesorki Ilić, jer je ona zaista dobar profesor i čovek. Nikada za sve ove godine rada nije se dogodio ovako nešto.

Učenik A. S. Izbačen je iz škole i mi nemamo šta da više da kažemo o ovome, incident se dogodio van škole a policija će utvrditi detalje, priča direktor Marković.

U policijskoj Upravi u Vranju, saopštili su da će protiv maloletnika S. A. biti podneta krivična prijava zbog nanošenja teških telesnih povreda.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Profesorka se oporavlja










Izvor:
Blic.rs









Zdravstveno stanje profesorke Dikice Ilić (59) iz Vladičinog Hana se popravlja i u petak će biti puštena kući. Nakon udarca koji je dobila od učenika A. S. (15) kada joj je polomio kuk i nadlakticu, ona je prebačena u niški Klinički centar gde je operisana. Ona se sada bolje oseća, a juče je uspela da ustane pomoću štaka i uz asistenciju medicinske sestre.


255302_nis-01-profesorka-dikica-ilic_ff.jpg



- Danas mi je mnogo bolje, nemam bolove, čak sam i ustala iz kreveta. U petak ću kući i tamo ću nastaviti sa rehabilitacijom. Nije mi lako da se vratim i prođem onom ulicom gde mi se ovo dogodilo, ali se iskreno nadam da će se posle ovog incidenta mnogi zapitati gde je problem? Kolege me zovu i imam njihovu maksimalnu podršku, a to mi puno znači - priča profesorka Ilić.

Dikicu Ilić (59), profesorku matematike u Gimnaziji „Jovan Skerlić“ u Vladičinom Hanu, udario je nogom učenik prvog razreda S. A. i slomio joj desni kuk i nadlakticu.


Učenik je sačekao profesorku posle nastave kada ju je udario, a ona pretpostavlja da je bio revoltiran jer mu je zaključila jedinicu.
 
Natrag
Top