Genijalnost

Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Šta je po vama genijalan gest? Ko je genijalno nešto učinio što vam se svidelo? Šta je po vama (po vašem mišljenju) genijalno?


Po meni lik u filmu Život je lep kojeg tumači Roberto Benini
Verujem da ste gledali film i to više puta...Njegov karakter,sposobnost da slaže,sposobnost imaginacije i snalaženja u momentu,priču koju ima.....stvarno genijalno....
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Jeste. Benini je recimo, genijalan glumac koji je uspeo toliko dobro da uđe u lik i na njemu svojstven humoristički način se maltene i naruga jadu i bedi i bespomoćnosti u logoru, i da ponudi potpuno drugu perspektivu čitavom tom mučilaštvu... genijalno zaista. Ne može to bilo ko.

Meni je recimo genijalan Gene Rodenbery koji je pisao epizode Star Treka. Prosto mi je neverovatno da neko ima toliko mašte, kreativnosti i logičkog smisla u svemu tome.... za mene Star Trek epizoda nije samo zabava, već neprekidno divljenje ovakvom umu....

Na isti način sam se divila i Tolkinu čitajući ga, pogotovo Silmarilion. Kako je moguće da neko ne samo izmašta toliko priča, već da stvori jedan kompletan svet? :) SVET. Toliko pedantnosti i opširnosti, nigde ne videh kao kod njega... na kraju sam zaključila da je njegov um bio toliko genijalan, da se on zapravo morao kretati kroz te svoje svetove, on je bio tamo i samo je preneo ono što je video. Živeo je tu..

Eto, ta dva uma za početak... a ima ih još puno...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Ja bih pre rekao da je to sreća....Gde si ti video bogatog čoveka da nije kriminalac....Samo u Bingu :D

Ma to je sitno,kakav bingo,pravi bogatas ima milione,ili cak milijardu,a ne ovaj sa 1 ili 2 miliona... Nego je za nas,koji ne dobijemo na loto-u to bogatstvo...
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Na isti način sam se divila i Tolkinu čitajući ga, pogotovo Silmarilion. Kako je moguće da neko ne samo izmašta toliko priča, već da stvori jedan kompletan svet? :) SVET. Toliko pedantnosti i opširnosti, nigde ne videh kao kod njega... na kraju sam zaključila da je njegov um bio toliko genijalan, da se on zapravo morao kretati kroz te svoje svetove, on je bio tamo i samo je preneo ono što je video. Živeo je tu..

Slazem se za ovo sto govoris o Tolkinu... mada uvek ce ostati otvoreno pitanje koliko je stvaranje tih svetova bilo samo plod njegovog uma, a koliko je bilo potpomognuto stalnim konzumiranjem hasisa i lekova na bazi opijuma na koje je je bio navucen...


Meni je genijalana J.K.Rowling... zena je namlatila brdo para na Harry Potteru ali mnogo vaznije od toga je, da je vratila omladini knjigu u ruke... Za razliku od Tolkina ona nije izmisljala svetove, ona je svoju knjigu bazirala na bicima iz Grcke, Rimske, Keltske mitologije... Tu su Kentauri, Hipografi, Himere, Vile, Leprikoni... A, opet vestina da sve to upakuje u potpuno novu i do tad nevidjenu pricu je za svaku pohvalu.. I jos je na tome zaradila milione... To je za mene genijalnost... Ni iz cega stvoriti nesto, a ona je stvorila deo istorije...

Genijalan mi je Jack Nickholson... Za mene on je najbolji glumac koji je ikad hodao planetom...
Ono sto je on pokazao u " The Shining " je gluma koju niko nije uspeo da nadmasi...
oscar.gif


Genijalac je onaj ko je otkrio dejstvo marihuane i prosirio glas o tome...
 
Natrag
Top