Generacija 50-60te

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Kako smo se igrali i sta smo gledali na televiziji?

Ima mnogo toga da se pise o djeci 60-ih. Voljeli smo da se igramo Njemaca i partizana, ali je problem bio sto niko nije htio da bude Njemac. Igrali smo se rata, a jos jedan rat smo i dozivjeli. Igrali smo skolice , nacrtane kredom,onda preskakanje lastike, trazenja. Razvijali smo i sopstvenu kreativnost, tako sto smo mi djevojcice smisljale koreografije, imitirajuci tada poznate " Lokice " . Vozili smo rosule,trotinete,bicikla i mnogo vremena smo provodili vani.
U moje vrijeme se nije bas mnogo gledala televizija. Obavezno sam gledala " Nedeljno popodne " , "Igre bez granica ", sve muzicke festivale " Beogradsko proljece ", " Opatijski festival " ," Splitski festival ", kviz sa Mlakarom, seriju " Pozoriste u kuci ", a kad sam bila na kraju srednje skole , pojavila se prva americka sapunica " Dinastija " i to je u ono vrijeme bio stvarno hit, jer do tada nikada nismo imali prilike da pratimo tako dugacke serije. Mnogo ljepsa je bila " Sjever i jug ". Jutarnji obrazovni program je bio stvarno obrazovni, sa serijama " Opstanak ", " Kockica ", uvece " Laku noc djeco " sa Acimom. Sada sa djecom gledam " Kod Lioko " i " Jug i Oh ". Sve u svoje vrijeme, a vrijeme brzo prolazi i sve brzo mijenja .
 
Učlanjen(a)
10.08.2010
Poruka
192
Da. Bila su to lepa vremena. Svaki dan je znacio nesto i bilo ga je vredno proziveti. Nazalost, samo uspomene ostaju na ta "zlatna vremena" pod grbom, zastavom i himnom, kojih se niko nije stideo, ljudi koji se nisu sramili da kazu "Ja sam Jugosloven". Blede i te uspomene na to malo ponosa koji je tada postojao. Sa nekima ta vremena ostaju, sa drugima se gube. Uskoro ce ta slika postati samo senka jedne lepe proslosti.

Nazalost, vremena se menjaju.

 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Ljudi se menjaju ....ali spolja..... Ono lepo sto su doziveli....nose u sebi i svom srcu....
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
10.08.2010
Poruka
192
Ovo i treba ostati u srcima. Jednom se lepo zivelo,

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
1.625
Ljubav 60-ete ;)
Ljubavimoda_283875S1.jpg
 
Natrag
Top