"Gece, ti si Bog", "Jogi bonito" i "Hrabra argentinska srca"

Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Nemačka u delirijumu nakon titule, ne zaboravljaju da napomenu da je ovo kruna desetogodišnjeg rada. U Argentini tuga, ponos i poruka, "sledeći put red je na nas..."
nemacka-2-velika272788020140714121557.jpg

U Nemačkoj euforija, slavlje na ulicama, čekalo se 24 godine, ovo je prva titula ujedinjenje države. Doduše, u timu je samo jedan fudbaler rođen u nekadašnjoj DDR, Toni Kros, ali svejedno, četvrta zvezda pokazala je da je 10 godina rada, posle debakla na EP 2004. dalo pravi rezultat.

"Gece ti si Bog. Hvala ti, mi smo svetski prvaci. Dobro je da smo produžili ugovor sa Levom. Jogi je selektira ovaj tim koji je zapanjio svet. Idemo dalje", poručuje "Bild".

"Mi smo šampioni, naš sistem je dao rezultat. Bez naših fudbalskih škola i metodičnog rada ovo ne bi bilo moguće", dodaje "Frankurter Alemane Cajtung".

"Ovo je Jogi Bonito. Nije bilo lako u finalu, Argentina je bila dostojan protivnik, ali drama treba da sadrži velike glumce", dodaje "Zidojče Cajtung" koji u naslovu ima četiri titule, odnosno godine kada je Nemačka bila najbolja na svetu.
126304_600.jpeg

Istina je, mi smo prvaci sveta u noći drame koju je režirao fudbal. Odluka je bila na Geceu, sve ostalo je vreme slavlja. Radujte se, najbolji smo opet", napisao je "Velt".

"Konačno, konačno smo prvi, zaslužili smo pobedu, i to kakvim golom Gecea", dodaje Kiker.

U Argentini tuga, ali i ponos.

"Srca šampiona",
piše "Ole" koji tvrdi da je Nemačka oštećena za penal, dodaje da je Mesi bio frustriran i u prvi plan izbacuje pravog heroja i lidera tima Havijera Maskerana.
capa_ole_arg_rep272789020140714123034.jpg

Malo nam je nedostajalo. Bili smo bolji u finalu, promašili šanse. Tevtonci nisu više od nas zaslužili pehar, ali neko je morao da izgubi. Bio je ovo odličan Mondijal", dodaje "Razon".

"Drugi put smo izgubili finale, nosili su drugačije dresove ali to su oni isti Nemci iz 1990. Dobili smo ih 1986. sada nismo imali sreće, sledeći put, nadajmo se u Rusiji, red je na nas", dodaje "Prensa".

Stiče se utisak da javnost u Argentini nije očekivala ovakav otpor svog tima, pa poraz pada još teže.

"Tuga ne može sve da pokrije, postoji ponos, i mi treba da gledamo napred, nismo slabiji od svetskog šampiona, imali smo šansu", konstatuje "Diario".
logo-news.png
 
Natrag
Top