gDrive problem ??

Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
39
Napravio sam account na gDrive i instalirao gDrive na comp.
U gDrive folder na compu prebacio sam nekoliko foldera kad sam došao u prijatelja logirao sam se na
Kod:
https://drive.google.com/
i vidim te iste foldere kojima pristupam bez problema.
Nakon nekog vremena sam na compu brisao i umetao nove foldere u gDrive.
Nakon toga logiram se u browseru na
Kod:
https://drive.google.com/
ali opet prikazuje one stare foldere a ne ove nove.
Nije mi jasno jer dole u systray piše da je synchronise complete
Zašto mi se automatski ne uploadaju te izmjene koje vršim na compu
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
-----
Ne bih znao reci, mogu samo da nagadjam, recimo da aplikacija radi,
a servis koji to pokrece ne radi u pozadini. Moze ga doteras iz services da se servis za gugle non-stop podize sa Win-om, dok ne krene.
Ako ne znas stos sa servisima, da ne gubimo vreme, instaliraj aplikaciju pomenutu na ovoj strani koja ce da ti zavrsi posao.
Kod:
[URL="http://www.coretechnologies.com/products/AlwaysUp/Apps/RunGoogleDriveAsAService.html"]Objasnjenje na Engleskom >klikni me<[/URL]
Lepo objasnjeno, jos samo da radi.

E sad moz da bude da je u firewall-u, blokirano i kad krene ovaj ga blokuje.
...ili jednostavno nisi podesio iz Preferences, da ide automatik, ako uopste ima ta mogucnost.
Ako ni ovo nece onda zna se mora zagrejes prsti.

Kaze pretisni Start > Programs > Google Drive
...znaci da aktiviras tu njihovu aplikaciju. Zatim u desnom uglu gde pise "More" - pretisnes to.
Pa dalje "Click Preferences > Sync Options"
i sad imas izbor, veliki izbor dve opcije.

OPTION 1: "Sync everything in My Drive.(Sve)

OPTION 2: "Sync only these folders.(odredjene foldere)

i na kraju Apply.

Svestan sam da ovo vec znas, nadam se da ce onaj prvi savet da pomogne.
------
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
39
Aplikacija se podiže automtski s windowsima i kad dođem mišem poviše ikonice u systray, piše sync complette.
Prije, dok je sve bilo u redu, kad bi bilo šta umetnuo u gDrive folder odmah bi se dole u systray počela vrtiti ona mala ikonica i pisalo bi da je u toku sinkronizacija.
Sad sam za probu umetnuo nekoliko fajlova u folder gDrive i ništa se ne dešava ikonica miruje.
To je ono šta mi nije jasno
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postoje samo dve mogucnosti ovde, da si u medjuvremenu pipao firewall u sklopu antivirusa i on sad blokira izlaz aplikaciji na net.
Tu ce sumnju da otklonis tako sto ce manuelno da iniciras sinhronizaciju opisanu u mom prethodnom postu. Ako nece,onda se vracamo na drugu mogucnost. Za test mozes i bez njega privremeno(bez antivirusa i vatrenog zida).

Druga mogucnost-
Nesto nije u redu sa samom aplikacijom, nesto se u medjuvremenu pokvarilo, nedostaju neki dll fajlovi i tako dalje. Sto ce reci reinstalacija guglove apikacije. Skini s neta program "Revo Uninstaller" i putem njega izbrisi aplikaciju, restartuj racunar i ponovo posle instaliraj to sve.Naravno predhodno bekapuj program i lozinke, znas vec.

Ajde uradi bar nesto, da se i ovo ne zavrsi na pretpostavkama, znaci mrdni se malo,, nece to samo od sebe da se popravi. El, ovako moz da se sve vrtimo u krug sa lilihipi u ruke, vazdan pa do pladne.

Resenje

Reinstalirati aplikaciju i dozvoliti u firewall-u(u sklopu antivirusa) izlaz na internet(obavezno).
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
39
Postoje samo dve mogucnosti ovde, da si u medjuvremenu pipao firewall u sklopu antivirusa i on sad blokira izlaz aplikaciji na net.
Tu ce sumnju da otklonis tako sto ce manuelno da iniciras sinhronizaciju opisanu u mom prethodnom postu. Ako nece,onda se vracamo na drugu mogucnost. Za test mozes i bez njega privremeno(bez antivirusa i vatrenog zida).

Druga mogucnost-
Nesto nije u redu sa samom aplikacijom, nesto se u medjuvremenu pokvarilo, nedostaju neki dll fajlovi i tako dalje. Sto ce reci reinstalacija guglove apikacije. Skini s neta program "Revo Uninstaller" i putem njega izbrisi aplikaciju, restartuj racunar i ponovo posle instaliraj to sve.Naravno predhodno bekapuj program i lozinke, znas vec.

Ajde uradi bar nesto, da se i ovo ne zavrsi na pretpostavkama, znaci mrdni se malo,, nece to samo od sebe da se popravi. El, ovako moz da se sve vrtimo u krug sa lilihipi u ruke, vazdan pa do pladne.

Resenje

Reinstalirati aplikaciju i dozvoliti u firewall-u(u sklopu antivirusa) izlaz na internet(obavezno).
Ok, najjednostavnije mi je da reinstaliram gDrive.
Sad se sjećm da bi mi zadnjih par dana skakala poruka da je gDrive prestao s radom s nepoznatim razlogom.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
39
Oooooo shit, sad sam deinstalirao gDrive i nanovo ga instalirao. Nakon instalacije se pojavi ovo:

upload_2016-9-9_8-38-59.png
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Znaci da je sad stvarno gotovo...hehe, opet sala.

Treba ispratis proceduru kao kad si prvi put skidao aplikaciju sa guglea. Program trazi certifikat. Znaci uloguj se u svoj racun na guglu, pa skini sa lozinkom ponovo aplikaciju sa certifikatom i instaliraj je.
Sad mozda si zaboravio da certifikat i lozinku manuelno ubacis u aplikaciju, a mozda i certifikat salju imejlom, pa ga ti ubacujes u folder sa aplikaciom. U stvari ti najbolje znas kako si se onde prijavio.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
39
Ma jesam sve sam to napravio, skinuo sam najnoviji gDrive logirao se i prošao cijelu proceduru. Sve je proteklo u redu i kaže da je sinkronizacija dovršena ali sadržaj na compu se razlikuje od onog na webu.
I još nešto, povremeno skače prozor s porukom:
Sorry, Google Drive needs to quit.
An unknown issue occurred and Google Drive needs to quit. Error: 4ADB
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Verovatno nisi obrisao prethodnu instalaciju sa Revo Uninstaller, u stvari nema veze vidim da ce se ovo oduzi dok ne naidje neko sa resenjem.

U medjuvremenu na guglevom sajtu ima neko staro objasnjenje i svodi se na to da je valjda kes informacija nekako koruptovan. Treba udjes u putanju recimo

C:\Users\TvojeIme\AppData\Local\Google\Drive
zatim otvoris "cloud_graph"
i obrises "dict_2.db"

Evo ga u originalu.

Select "Quit Google Drive" from the sync client menu.
Select "Choose File", and navigate to: %UserProfile%\AppData\Local\Google\Drive
Open the folder titled "cloud_graph".
Delete the file titled "dict_2.db".
Restart the desktop sync client.

Da je do mene ja bih obrisao ceo folder i reinstalirao aplikaciju, paznja samo gugleov folder, ali ti uradi kako je navedeno za pocetak.

Jeli, a sta se desava kad na onoj tvojoj slici pretines Continue i instalira li ti onaj program u mom prvom postu.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
39
Ma ovo je da čovjek poludi, kao da je gDrive poludio. Deinstalirao sam gDrive s Revo uninstallerom, obrisao folder drive, i ponovo instalirao najnoviji gDrive.
Nakon instalaciije (koja je protekla bez problema) prikaže da če biti sinkronizirano oko 5000 fajlova i nako 2 sekunde kaže da je sinkronizacija gotova, šta je nemoguće, jer bi mi prije ta sinkronizacija trajala po nekoliko sati.
Nakon toga sam na webu obrisao sve foldere računajuči da če mi sad uploadati sve foldere s compa, ali ništa od toga. Piše mi da je sinkronizacija gotova ali na webu nema ništa a u compu su svi folderi na mjestu:
Ne mogu vjerovat šta mi se ovo dešava, ima li ko logično objašnjenje.
 
Natrag
Top