Gde su nestali dobri filmovi?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Gde su nestali dobri filmovi?
[/h] Izvor: B92

Čuveni reditelj Steven Spielberg nedavno je izjavio da smatra kako je od zlatne ere Holivuda, za koju veruje da se desila tokom pedesetih i šezdesetih godina prošlog veka, snimljeno svega nekoliko inspirativnih filmova.

12209760634ed3cf08d5f1b797010883_orig.jpg

Foto: Beta

Nema mnogo filmova koje rado gledam, a da su snimljeni u proteklih dvadeset godina, zato što sam previše romantičan“, izjavio je Spielberg u intervjuu objavljenom 27. novembra u britanskom magazinu „The Sunday Times“.

Šezdesetčetvorogodišnji reditelj filmskih klasika kao što su „Šindlerova lista“, „E.T.“ i „Spašavanje redova Rajana“, kazao je da pre snimanja filma obavezno praktikuje neobični ritual – gledanje filmova „Sedam samuraja“, „Tragači“, „Lorens od Arabije“ i „Divan život“.

Reditelj, koji je producent filmova „Transformersi“, kritikovao je i filmske franšize zasnovane na igračkama i video igricama, koje su orjentisane uglavnom na zaradu i zabavu.

„Mislim da su za to više zainteresovani producenti nego rediteljij i scenaristi“, kazao je Spielberg dodajući da to nije pravi način na koji se donosi odluka o tome da li podržati neki film ili ne.

12303652594ed3cf092ef53012124603_orig.jpg

Spielberg sa ekipom filma "Avanture Tintina: Tajna jednoroga" (Beta)

On ima i negativno mišljene o producentima koji zahtevaju velika glumačka imena u filmovima, kao garanciju za dobru zaradu. „Cela moja karijera je preživela bez velikih zvezda. Da, radiću filmove sa Tomom Cruisom i Tomom Hanksom, i uživaću u tome, ali većina mojih filmova imala je relativno nepoznata imena. I prošli su sasvim dobro.“

Spielberg takođe smatra da je nepristojno napustiti projekciju filma pre kraja bez obzira na to koliko je loš film. „Ako nešto nije dobro, ostaću do kraja u slučaju da bude bolje. Nikad ne prestajem da tražim tračak nade čak i kada sam razočaran filmom. Jednostavno, nepristojno je ustati i otići od nečega oko čega se neko drugi trudio.“

Najnovije Spielbergovo ostvarenje očekuje se u 25. januara, kada je zakazana svetska premijera filma „War Horse“. Baziran na popularnoj knjizi i pozorišnom komadu, film prikazuje strahote Prvog svetskog rata kroz oči jednog konja. Osim ovog, Spielberg trenutno radi na produkciji još šest filmova, a uključen je u još dvadesetak ostvarenja čije snimanje tek treba da počne.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top