Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
Pozdrav,imam sledeći problem pa bi molio za pomoć. Dešava mi se da auto kad stoji malo duže(7-8 sati) nakon paljenja(upali normalno) i kad krenem nekad posle 20m nekad posle 200m počne da trza i ugasi se. Nakon toga vergla malo duže(30-tak seknudi) i kad upali posle se ne gasi više samo se oseti u vožnji da malo trza. Ovo mi se počelo dešavati posle zamene filtere vazduha,nafte,i vazduha. Jel može važa pomoć šta bi mogao biti problem? U pitanju je pegueot 106, 1,5 dizel, 1996 god 40 kw.
Šta mu može biti?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Padaju mi na pamet dizne (prelivaju dok je motor pod sauhom) pa i pumpa goriva.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2012
Poruka
3
dešava ti se slijedeće .vraća ti se nafta u rezervar . dakle kada zapališ motor on radi sa naftom koje još ima u pumpi . kada nakon nekoliko trenutaka potroši tu naftu auto se ugasi i moraš ga vrtit dok ponovo ne navuče naftu iz rezervara do pumpe . ovo što si obilježio je kućište filtera nafte sa grijačem .to je problem na svima 15 motorima . pođi bošisti ili svom mehaničaru neka ti zaobiđe ti kućište . dva nova crijeva od po pola metra i obični filter nafte od g1 i nikad više nema problema
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
ev sad sam video odgovor. zamenio sam mu mehanizam od sauha izgleda da je to pravilo problem. ova 2-3 dana mi radi ok,nije se gasio. ako bude opet videće da uradim ovo što si mi ti rekao
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
3
Sad asm vidio ovaj problem pa ako mogu da pomognem.U glavnom se slažem sa predhodnikom i mislim da bi pomoglo stavljanje nepovratnog ventila na dovodno crijevo goriva,to je jeftin ventilić a ima ulogu da propušta gorivo samo u željenom pravcu tako da bi pumpa uvijek bila "napojena".
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruka
4
Da pokusam samo signalizirati na problem.Mislim da mehanizam za sauh nije u pitanju vec treba uzeti savet -trokuta- kao pametan potez samo mislim da do kraja nije rekao resenje Gde staviti? ventil { najfukcionalnije } postaviti na glavni dovod goriva.;)
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
e ljudi hvala vam za trud. problem sam rešio tako što sam creva(dovod i odvod goriva) povezao direktno na filter od golfa 2 a ovaj moj fabrički sam eliminisao i sad je sve ok
 
Natrag
Top