Gasenje kompjutora

Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruka
4
Na kompjutoru sam sat ili sat i pol,pa mi se svaki put ugasi kompjuter i 2-6puta pocme da se pali pa ugasi i onda ga skroz ugasim ,i onda moram da cekam dugo,npr. ako se uvecer ugasi onda do sutra cekam temparatura je normalna -pomoc hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Provjeri napajanje. Po ovome štam si napisao može biti dosta uzroka; napajanje, procesor, prljavština u njemu. Provjeri temperaturu procesora i hard diska. Ako se često gasi najvjerojatnije je prljav i treba ga očistititi. Imaš programčić speccy za dijagnostiku pa okači.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Na kompjutoru sam sat ili sat i pol,pa mi se svaki put ugasi kompjuter i 2-6puta pocme da se pali pa ugasi i onda ga skroz ugasim ,i onda moram da cekam dugo,npr. ako se uvecer ugasi onda do sutra cekam temparatura je normalna -pomoc hvala!

Skini ovaj program odavde registruj ga
torent link

Kod:
http://1337x.to/torrent/2619901/AIDA64-Extreme-Edition-v5-95-4500-Stable-Multilingual/

Ides na Computer pa sensors u programu!
Napravi screenshot pa okaci ovde!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Koliko modula Ram-a imas,mozda je neki pri kraju.Probaj rukom i vidi da li se neki greje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa vi moze da se zezate vazdan, ali ovom gori pod nogama. Sto se tice paljenja, ni tenk ne mora da pali, ali je bitno da puca. Tako da ovde treba otvoriti kuciste i pogledati da li ima napupenih kondenzatora koji ne drze struju. Znaci kondenzatori su oni kao mini metkovi koji napupe onde kod kapisle.
Sledeci korak proveriti da li ima dosta paste na samom procesoru(u slucaju starog kompa), mada ni ova stavka nije toliko kriticna.
I zadnja stavka, reinstalirati sam Windows. Naravno postoje i druge zezancije, ko sto je reko jolemisa, mozda je memorija podkoravela i dok igras treses sto i izgubi kontakt. Ovo je extremno vazno i za Sata kablove, to kad se mrdnu kablovi kraj price, a moz da si srecan ako ne bude i Bad sectora.

Ceo ovaj savet nema nikakav znacaj ako se radi o pocetniku u kompjuterizmu, tako da bez pregleda strucnog lica nema nista, ali ako ste recimo inatlija(uporan), onda ima i svoje blagodeti koje se pokazu ili ne, na duge staze. Ajde Bugi zakljucaj temu i laku noc.
Ljubi vas i grli vas Baz uz casicu.
 
Natrag
Top