Gašenje kompjutera ko pokretanja igre

Član
Učlanjen(a)
26.01.2013
Poruka
1
Bok svima,moliob pomoć oko gašenja pc-a kod pokretanja igara:Medal of honor warfighter.
Igra se učita i pc se ugasi.
Pes 2013 kad pokrenem se ugasi a,nekad u vrijeme igre,hvala unaprijed.
Nadam se da nisam fulo temu.
Pc:
Amd Athlon64 X2 6000+ dual co,
Mb Gigabyte M56s-s3, sam2 nvi
Ddr2x2gb, 800mhz, kingmax
Dvd rw lg gsa-h62n 18x s-ata b
Gainward Bliss Gf 9800gt 1gb ddr3
Hd hitachi 500gb, 16mb, sata2
Hd Wd 500gb 16 sata2
Napajanje Mode Com Feel II 500w
Kučište midi tower 6099-ca briza
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Pregrevanje, problem sa napajanjem koje u momentu zahteva visokih performansi od strane GPU ne isporučuje dovoljno za rad pa se računar gasi. Možda ne bi bilo loše da od nekog pozajmiš napajanje (ne manje snage od onog koje poseduješ) i time potvrdiš ili otkloniš sumnju u ovu komponentu.
Ukoliko je u pitanju pregrevanje procesora koji prelaskom u visok radni takt ne uspeva da se oslobodi viška temperature (loša termalna pasta, 'filc' na rebrima hladnjaka, loš kuler, otkačeno podnožje rashladnog bloka i slično) pa ga sistem gasi, onda nije veliki problem. Da se rešiti relativno jednostavno i jeftino.
Najveći problem bi bio kvar na matičnoj ploči. Najteže za dijagnostikovanje, gotovo nikada nema popravke - samo zamena ploče.
Ukoliko AV i AS ne detektuju nekog uljeza onda ne vidim razloga da se sumnja na softver.

Kreni od utvrđivanja temperature, što softverski, a prilično je pouzdana i sledeća metoda: otvoriš jednu stranu računara i prvo vizuelno prekontrolišeš stanje hladnjaka i kulera, a zatim poteraš neki zahtevniji program i malo sačekaš. Dodirneš sa strane rebra hladnjaka (pazi prste, ne guraj u kuler) ako je 'radijator' potpuno hladan postoje dve varijante - ili je CPU toliko moćan da ta igrica ne uspeva ni da ga natera u više obrtaje, ili je kontakt (termalna pasta) između CPU i radijatora nedovoljno dobar.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2013
Poruka
23
Peca023 je sve jako dobro objasnio, kreni od utvrđivanja temperature da vidiš koje se komponente griju , dali ti CPU-u ( procesor ) radi na 100% , onda ti je procesor slab i.t.d. , skineš neki program, a ima ih u Windows 7 već instalirani koji ti prikažu temperaturu kompa rad CPU-a i memorija, može biti i memorija problem ako je imaš premalo..... no pogledaj i specifikacije min i max za tu igricu prilikom pokretanja i za igranje pa če ti tad več biti puno jasnije ... sretno...
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Moj problem je sledeći. Računar se sam gasi ubrzo nakon paljenja, čak i kad nijedna aplikacija nije pokrenuta, a tastatura ostaje upaljena. Uspeo sam na brzinu da uđem u bios i proverim temperature
System temperature 110 stepeni
CPU temperature 90 stepeni
CPU FAN speed 1748 RPM
Očigledno je da dolazi do pregrevanja a zbog čega nemam pojma jer jedva izgura 2 minuta rada i to bez pokretanja bilo kog programa. Molim za pomoć i savet kako da to rešim. Da napomenem da sam ga skroz očistio od prašine i to radim bar jednom mesečno
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Care prvo u start ubaci MSCONFIG i na system conf. moguce da je komflikt medu driver odes na sturtap i disable all zatim odes na divace manager i desni klik na graficku i adapter disable i ako mozes izbrisi driver i instalisi novi
Ako to ne radi proveri sve koneksije u komp zatim
probaj zameniti kablo za napajane ako ti monitor ima isti samo ih zameni zatim otidi u bios i default setup
i istekaj graficku i jedan ram mem ili bilo sta da imas jos spoito na komp ako to neradi moguce da je problem mrezni deo vecinom se nakupi prasine i zagusi ga ili na slaboj masini igras 3d igre sto optereti masinu i graf jedan deo vuce drugi



Power Supply unit.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pretpostavljam da ti kuler na procesoru ne radi bas najbolje kad vec nabija toliku temperaturu
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
kompjuter se pregrijava ocisti ga unutra.skini hladjnjak sa procesora i procisti izmedju rebara.ocisti ventilator.isto uradi i sa grafickom
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Ja sam bas danas sredivo jedan komp temperatura cpu je bila 70 u biosu je podesit da se gasi na 80 skino sam hladnjak i cpu i ocistio sa alkoholom i na cpu stavio novu terminal paste i temp. je pala na 40
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Rešio sam problem. Brinula me je sistemska temperatura pa sam ga odneo na servis. Pasta na procesoru se skroz osušila i crko je senzor za sistemsku temperaturu. Sve su sredili za samo 500 din. Hvala i vama na savetima
 
Natrag
Top