Garmin uređaji, mape

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Porebne su ti NT mape

City Navigator Europe NT 2022.10​

uskraćen za baltički i nordijski region, GB & Ir


Screenshot-1.png
Jedan fajl, splitovan, linkovi
Raspakovano oko 3.25GB

Hvala - @tomojure

=====================

A evo i našeg regiona
Raspakovane ~ 170MB
screenshot-771-1.png

Preuzimanje
link


tnx @Genius3
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
36
Baš ti hvala puno, sećam se da je ranije bila potrebna i neka base mapa, da li to i sada važi?

I da li treba ona mala 3D mapa?

edit:
Da li je istina da Navitel podržava Garmin mape?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Basemap je poželjan. Ali on se nije skoro menjao, ne ide uz nova izdanja već duži niz godina ...
3D samo ako tvoj uređaj/softver podržava takav prikaz (ako staviš 3D fajl a nemaš nijednu zgradu - džabe arčiš prostor). Većina ga ne podržava.

Apropo navitel - garmin ...
Koliko ja znam - nije. Nije moguća ni konverzija (bilo je nekih pokušaja davno, pre 10-ak god). A čak i da jeste, u tom slučaju se gubi rutabilnost mapa (koja je njihova osnovna karakteristika) i time su neupotrebljive.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
64
@Bocky72 hvala ti jos jednom na savjetima oko Garmin mapa za onaj stari uredaj.

Garmin ne poznajem ali sa onih tvojih par konciznih savjeta skontao sam i sredio Nuvi za DACH i Benelux najnovije mape.

Sada vidjeh ovdje da ima i ExYu samo 170Mb???

Ima li netko povratni info koliko su kvalitetne mape Garmina kod nas kao i sama rutabilnost itd itd? Imam taj stari uredjaj pa mozda bi ga sredio za ExYu. Koristi li netko Garmin za ExYu? Kako vam radi/rutira/poi baza/kamere itd itd?

Hvala
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Dobri su.
Moj ujak ga godinama koristi, ja mu redovno ažuriram mape, šofer u mojoj bivšoj firmi, itd, ima dosta njih kome sređujem.

Lično me izuzetno nervira Garminov interfejs i ponašanje, ali to je moje subjektivno.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
64
@Bocky72 Hvala druze. Pored Beneluxa skinuo sam i ovaj ExYu dio. SRECOM vidio sam problem koji si ti imao pa sam na osnovu tvog iskustva rijesio i ja problem sa dva .img file

Na SD card

Napravio
Garmin u njemu gmapsupp.img - (DACH + Benelux)
Map u njemu gmapsup1.img - (ExYu)

I vidi sada u prvi i drugi dio mapa.


Sad kontam ako bi htio dodavati jos mapa, da li moram praviti jos foldera na SD card ili je dovoljno u SD/Map folder samo novi image imena gmapsup2.img gmapsup3.img do gmapsup4.img?

Imas li slucajno gdje kamere za ovaj dio ExYu (Cyclop)?

Nisam siguran do koje velicine podrzava NUVI 1440 da ubacim cijelu Europu moza iz dva ili vise dijelova.

Nije mi jasno kako i gdje ubacuju ove SCDB .bmp i .csv kamere? Jer SCDB baza je jako dobra.

Hvala druze
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Pogrešna ti je postavka.
Sa dve mape (istočna i zapadna) pokrio si celu EU. Ranije je to bio jedan fajl, ali mnogo je porastao (i probio 4GB limit za FAT32) pa je zato sada podeljeno. Nema više šta da dodaješ.
Uzgred, kod novijih Garmin modela čak ne mora ni da se držiš nomenklature, možeš ih nazvati mapa1, mapa 2, benelux ili kako god ... ali opet, ako imaš celi EU, šta će ti još.

Nema cyclops za naš region, što se tiče ovog drugog, nisam upućen.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pozdrav drugari!
Imam navigacioni uređaj Garmin Nuvi 1390 u koji su ubačene mape i koji kada se upali i uhvati satelite i kada se klikne na Pregled karte ucita mape i prikaze ih i kod njega kada idem Alati-Postavke - Karta - Inform. pise:
Cn Europe Ntu 2021.10
(1) CN Europe NTU 2021.10 ALL North
(2) CN Europe NTU 2021.10 ALL South

Drug mi je poslao isti takav navigacioni uredjaj Garmin Nuvi 1390 u koji sam na internu memroiju uredjaja kopirao internu memoriju sa mog uređaja, na memorijsku karticu sam kopiraomapu koju ja imam, znaci bukvalno sam sadrzaj mogu uredjaja kopirao na drugov navigacioni uredjaj i on hoce da uhvati satelite, ali kada se klikne na Pregled karte ne bude ucitana mapa, a kada na tom gps uredjaju odem na Alati - Postavke - Karta - Inform. pise:
CN Europe Ntu 2021.10 ALL North
(1) ALL North


Da li mozete da mi pomognete kako da osposobim ovaj drugi gps uredjaj da ucita karte?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
City Navigator Europe NT Unicode 2023.10 Torrent

Torrent 18.12 GB
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Hvala - r00tkit

Napomena - Garmin uređaji s podrškom za Unicode (od 2013). Verzije - 2xxx, 3xxx i drugi.
 
Natrag
Top