Garmin Street Pilot Android 4.1.1,4.1.2,4.2.2+

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Jako kvalitetna navigacija i drago mi je sto je kolega vladcepesh otvorio i pokrenuo ovu temu.
Imam par pitanja pa bih voleo da dobijem odgovore:
1. Koja od ovih mapa (a ima ih nekoliko) je najbolja za Srbiju, gde su mane a gde prednosti?
2. Da li vas pri svakom pokretanju navigacije pita da podesite region, prihvatite pravila navigacije i iskoči prozor o riziku koriscenja navigacije na putu?
3. Da li vam radi backspace dugme prilikom pretrage?
4. Kako se menjaju mape u navigaciji i kako da znam koja mi je trenutno mapa uključena?
5. Na trenutnoj mapi koji god podatak (adresu, restoran, pumpu...) da unesem, ne prijavljuje nikakve rezultate, a mapa je lepo ucitana i radi lepo jer mi prikazuje adrese POI u blizini. Da li se ovo dešava i vama?

NAPOMENA: NA 2. PITANJE BILO BI DOBRO DA NAPISETE KOJI ANDROID IMATE, A NA 3. i 5. KOJU TASTATURU IMATE KAKO BIH VIDEO GDE SE JAVLJAJU BAGOVI I POSLAO LJUDIMA KOJI SU I OMOGUCILI BESPLATNO GARMIN NA ANDROIDU DA TO POPRAVE.
HVALA!!!!!
PS
Iako sam se znacajno povukao sa foruma, imam predlog da se ova tema mozda prebaci u onom delu gde su i ostale navigacije, Sygic, Navigon, Navitel, Here, TomTom..... i mislim da ce tada biti mnogo aktivnije u ovoj temi. Pozdrav




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
1. Koja od ovih mapa (a ima ih nekoliko) je najbolja za Srbiju, gde su mane a gde prednosti?
postoje 3 mape, prva je stara scg route 2.80, adria route 3.40, i cn europe 2015.30
najbolje je imati sve 3. ali ovako za gradove je bolja adria 3.40(možda i scg u nekim slučajevima), a van gradova cn europe to je HERE mapa kao kod iGO-a

2. Da li vas pri svakom pokretanju navigacije pita da podesite region, prihvatite pravila navigacije i iskoči prozor o riziku koriscenja navigacije na putu?
da to se dešava par puta a onda više ne traži region, bitno je sačuvati backup za garmin folder i posle nekog fleša ili šta god sva podešavanja ostaju samo se instalira program, a o riziku to će uvek izlaziti kao što je i na symbianu izlazilo.
3. Da li vam radi backspace dugme prilikom pretrage?
zavisi softversko ili hardversko (screen shot=)
4. Kako se menjaju mape u navigaciji i kako da znam koja mi je trenutno mapa uključena?
mape menjaš, podešavanja, karte i vozilo, my maps (instalirane karte).... i tu obeležiš zelenom koje karte da ti budu aktivne
nije dobro da srbija bude aktivna i scg i adria i cneurope. jer bi bilo preklapanja. mora samo jedna da bude štilkirana a ostale neaktivne

5. Na trenutnoj mapi koji god podatak (adresu, restoran, pumpu...) da unesem, ne prijavljuje nikakve rezultate, a mapa je lepo ucitana i radi lepo jer mi prikazuje adrese POI u blizini. Da li se ovo dešava i vama?
zavisi koja mapa daj konkretan primer mape i poi

touchpal tastatura
xperia kitkat 4.4.4
GMD autohide soft key
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
1. Koja od ovih mapa (a ima ih nekoliko) je najbolja za Srbiju, gde su mane a gde prednosti?
postoje 3 mape, prva je stara scg route 2.80, adria route 3.40, i cn europe 2015.30
najbolje je imati sve 3. ali ovako za gradove je bolja adria 3.40(možda i scg u nekim slučajevima), a van gradova cn europe to je HERE mapa kao kod iGO-a

2. Da li vas pri svakom pokretanju navigacije pita da podesite region, prihvatite pravila navigacije i iskoči prozor o riziku koriscenja navigacije na putu?
da to se dešava par puta a onda više ne traži region, bitno je sačuvati backup za garmin folder i posle nekog fleša ili šta god sva podešavanja ostaju samo se instalira program, a o riziku to će uvek izlaziti kao što je i na symbianu izlazilo.
3. Da li vam radi backspace dugme prilikom pretrage?
zavisi softversko ili hardversko (screen shot=)
4. Kako se menjaju mape u navigaciji i kako da znam koja mi je trenutno mapa uključena?
mape menjaš, podešavanja, karte i vozilo, my maps (instalirane karte).... i tu obeležiš zelenom koje karte da ti budu aktivne
nije dobro da srbija bude aktivna i scg i adria i cneurope. jer bi bilo preklapanja. mora samo jedna da bude štilkirana a ostale neaktivne

5. Na trenutnoj mapi koji god podatak (adresu, restoran, pumpu...) da unesem, ne prijavljuje nikakve rezultate, a mapa je lepo ucitana i radi lepo jer mi prikazuje adrese POI u blizini. Da li se ovo dešava i vama?
zavisi koja mapa daj konkretan primer mape i poi

touchpal tastatura
xperia kitkat 4.4.4
GMD autohide soft key
1. Oko prvog, malo sam i sam testirao u toku dana i mogu reci da mi se najbolje pokazala za Beograd mapa Adria Route 4.30 NT ( da li je ovo u stvari novija verzija Adria 3.40 o kojoj ti govoris?) . Slozio bih se da je CN Europe bolja za van gradova, konkretno nije detaljna kao Adria 4.30. SCG 2.80 vidi se da je stara.
2. Reseno.
3. Mislim na backspace dugme na tastaturi koje bi trebalo da jednim klikom brisem jedno slovo ili sa zadrzavanjem celu rec. Ne radi ni jedno ni drugo pa ako je i kod tebe ovako, znaci da bug postoji i recicu Catymag da to sredi.
Ja mogu da obrisem samo kada kliknem na backspace u aplikaciji i tad mi brise celu rec.
4.Reseno.
5.Reseno.

Nova pitanja u vezi bugova:
6. Ako iskljucite u podesavanjima telefona lokaciju, zatim udjete u aplikaciju prikazace vam poruku da vam je lokacija iskljucena i da li zelite da je ukljucite. Ako kliknete OK, da li vam se ukljucuje lokacija? Kod mene ne.
7. U statusu navigacije u podesavanjima da li vam radi dugme GPS settings? Meni ne.
8. Kada kucate nesto u search, zatim NE kliknete da trazi, vec samo spustite tastaturu, da li se spuste i one dve strelice (gore, dole) , to jest vrate se u dnu ekrana ili ostanu na sredini ekrana? Kod mene ostanu na sredini ekrana, pa ako i kod vas isto, cini mi se da je bug u pitanju sto fali linija koda gde bi aplikacija registrovala kad se tastatura spusti.
Bilo bi dobro da pored ovoga, ako ste primetili neke bugove da mi kazete da bi onda ja to isto objasnio Catymag i da ih ispravi. Koliko vidim ti Vlade koristis ovu aplikaciju i ako postoji neki bug da si primetio pored ovih, ti napisi.




 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
3. kod mene na touchpal tastaturi briše slovo po slovo. kad zadržim nebriše reč po reč nego sve redom dok ne pustim.
6. ne uključuje lokaciju tj gps. trebalo bi kao i ostali programi da vodi do uključivanja ali to ne radi. obično preko status bara uključim lokaciju i pre nego što podignem garmin. ne bih rekao da je bug više da nije urađeno portovanje prilagođavanje. svakako je nešto što bi trebalo ispraviti iako nije neki veliki problem
7. to je verovatno povezano sa tim problemom pod broj 6
8. da ostaju na sredini ekrana. mada nisam siguran da je to bug jer u pitanju je radnja koja nije dovršena i stanje ekrana je u pripravnosti. to jedino uporediti sa uređajem za koga je rađeno portovanje. ako je i tamo isto onda to nije bug.

%ono što je primetno je da se program loše prilagođava ekranu.
najbolje je kad su soft key skriveni tada se sve vidi u celosti,
kada su prisutni dole soft keys dolazi do sečenja ekrana i nema opcije da vidiš permanentno status bar gore nego je isto skriveno.
kao recimo kod iGO-a gde možeš da imaš status bar gore i soft keys dole a da se sve lepo uklapa ili samo da imaš status bar gore ili samo soft keys dole. nego samo full screen uz sakrivanje soft keys dole
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
3. kod mene na touchpal tastaturi briše slovo po slovo. kad zadržim nebriše reč po reč nego sve redom dok ne pustim.
6. ne uključuje lokaciju tj gps. trebalo bi kao i ostali programi da vodi do uključivanja ali to ne radi. obično preko status bara uključim lokaciju i pre nego što podignem garmin. ne bih rekao da je bug više da nije urađeno portovanje prilagođavanje. svakako je nešto što bi trebalo ispraviti iako nije neki veliki problem
7. to je verovatno povezano sa tim problemom pod broj 6
8. da ostaju na sredini ekrana. mada nisam siguran da je to bug jer u pitanju je radnja koja nije dovršena i stanje ekrana je u pripravnosti. to jedino uporediti sa uređajem za koga je rađeno portovanje. ako je i tamo isto onda to nije bug.

%ono što je primetno je da se program loše prilagođava ekranu.
najbolje je kad su soft key skriveni tada se sve vidi u celosti,
kada su prisutni dole soft keys dolazi do sečenja ekrana i nema opcije da vidiš permanentno status bar gore nego je isto skriveno.
kao recimo kod iGO-a gde možeš da imaš status bar gore i soft keys dole a da se sve lepo uklapa ili samo da imaš status bar gore ili samo soft keys dole. nego samo full screen uz sakrivanje soft keys dole
Ok, znaci konačno imamo bug za uključivanje lokacije, GPS settings i problem zbog softkey dugmica. Videcu da u toku večeri ovo objasnim catymag pa se nadam da ce srediti.
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Poradice na ovome. Trenutno rade da omoguće pretragu, bio sam u pravu kad sam rekao da pretraga ne radi...
Najgore je sto ne znaju zašto, nije do androida, nije do telefona, nije do tastature a ipak nekom radi nekom ne...
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
kod mene pretraga pokazuje , recimo ukucaj orao, kalenić pijaca, stefan braun, bombaj, moskva, stara hercegovina
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
kod mene pretraga pokazuje , recimo ukucaj orao, kalenić pijaca, stefan braun, bombaj, moskva, stara hercegovina
To radi, tu se ne postavlja pitanje.. Već kad se ukuca adresa prava, npr 16, Nemanjina, Beograd.. E u ovom slučaju nekom radi, ali većini ne i ne mogu otkriti sta je fora... Biće anketa postavljena na njihovom forumu nadaju se da će tako otkriti
 
Natrag
Top