GAREWAY NV53A RECOVERY

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
DA LI NEKO MZDA IMA RECOVERY DISK ZA GATEWAY NV53A

Koliko ja znam druze recovery disk sam pravis ne moze ti ga niko dati!
Recovery disk uradi sa ovim programom Acronis true image!

Torent link
Kod:
https://thepiratebay.org/torrent/11050352/Acronis_True_Image_2015_Boot_CD_[.ISO]

Kako se rukuje ovim progarmom
 
Učlanjen(a)
19.03.2015
Poruka
11
Postoji recovery disk za taj model. Ali se vrlo tesko nalazi.
Problem sa laptopom je sto ne moze da mu se regularno instalira windows
 
Učlanjen(a)
19.03.2015
Poruka
11
Problem je u tome sto on krene u instalaciju ali kod windows7 pre pojave grafickog ekrana on blokira i pojavi se samo beli kursor na crnom ekranu. Pri podizanja sa live windows-om, ulazi kompletno u njega.
Kod windowsa Xp dozvoljava se particionisanje diska i posle sledeceg restarta blokira na isti nacin kao i kod sedmice.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Problem je u tome sto on krene u instalaciju ali kod windows7 pre pojave grafickog ekrana on blokira i pojavi se samo beli kursor na crnom ekranu. Pri podizanja sa live windows-om, ulazi kompletno u njega.
Kod windowsa Xp dozvoljava se particionisanje diska i posle sledeceg restarta blokira na isti nacin kao i kod sedmice.

Posto podize live sesiju sa diska, dakle iz memorije, meni to najvise lici na problem sa hard diskom, ili eventualno sa cd/dvd rom-om. Pokusajte da particionisete drugacije hard disk, ili pokusajte da instalirate win na drugu particiju. Koliko sam shvatio u oba slucaja se desava da zablokira posle kopiranja podataka an hard disk. Eventualno problem mogu biti sata drajveri ili ukljucena ahci opcija u BIOS-u(xp ne moze da koristi hdd u ahci, win 7 trazi drajvere)...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Posto ti kazes da moze da dignes Winsows Live na svom racunaru uzmi pa kad se stabilise situacija zameni samo dvd diskove u DVD romu. Znaci ubaci dvd sa Win 7 unutra i poteraj setup. Prakticno, pokusaj odatle da ga instaliras. Stvarno ne vidim razlog zasto bi kopiranje podatako bilo problematicno, sem ako ni ne moze, hehe.

Ako ovaj mali dzumbus od saveta i krene, i blokira ponovo. Onda instaliraj Win na drugu particiju. Ako nece onda nikom nista. Tebi jos ostale da sa Hirens Boot-a, aktiviras programe

-HD Tune Pro
- Speccy
,pa postavi slike da vidimo sta kazu.

Inace tvoja verzija Wina koju postavlja proizvodjac je Win 7 Home, moguce da bios proizvodjaca
radi sa njihovom modifikovanom verziom Wina pod licencom,
jel danasnji proizvodjaci lapova imaju neke svoje genetski modifikovane ideje.

Resenje

Posle dizanja windows live, zameniti dvd i poterati setup.
Pre restarta izvuci DVD ili podesiti u Biosu dizanje sa harda
 
Natrag
Top