Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
za Ram 2 gigabayta. Hard disk 200 gigabayta..
mislim da se neradi o memoriji nego o tome sto google neda dalje radi hadware minimum regriment ...
sse 2 certifikat tako ..ghz 2.60..desktop pc..xp.
Kako bi bilo da ugradim windows 10 32 .bit
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
za Ram 2 gigabayta. Hard disk 200 gigabayta..
mislim da se neradi o memoriji nego o tome sto google neda dalje radi hadware minimum regriment ...
sse 2 certifikat tako ..ghz 2.60..desktop pc..xp.
Kako bi bilo da ugradim windows 10 32 .bit

Nema to veze sa memorijom, vec chrome i skype i jos poneki program u novijim verzijama zahtevaju da procesor podrzava SSE2 instrukcije. Pokusajte preko Ninite, kao sto sam vec napisao, ili potrazite offline, standalone installer za verziju 26 mislim. Nije problem ni do OS, vec do zastarelog hardware-a. Jedino resenje je koriscenje starije verzije.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Pitao sam za količinu rama zbog podatka koji OS možeš da instaliraš. Batali taj XP. Stavi normalan Win7 sp1 Pro x86.
Što se browsera tiče - tu se slažem sa @jolemisa, probaj operu, neku od starijih verzija ako nova neće da radi.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pitao sam za količinu rama zbog podatka koji OS možeš da instaliraš. Batali taj XP. Stavi normalan Win7 sp1 Pro x86.
Što se browsera tiče - tu se slažem sa @jolemisa, probaj operu, neku od starijih verzija ako nova neće da radi.

7ca ce mozda i raditi, ali, pitanje je kako i sta od drajvera postoji za tako star racunar(iako win 7 preko update povuce genericke drajvere, vrlo lako se moze desiti da oni ne rade kako bi trebalo i dodatno uspore racunar). Naravno obavezno se mora iskljuciti Aero, na 7ci, jer stare graficke imaju dosta problema sa istim.

Ja mislim da je najbolja alternativa instalacija nekog manje zahtevnog linuxa. Win 7 jeste mnogo bolji OS na pristojnom hardveru, ali u ovom slucaju ne mora da znaci da ce bolje raditi od xp-a.

Win 8, i win 10 ne mogu se instalirati ako procesor ne podrzava sse2
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
@Torgandwarf Slažem se da će možda XP bolje raditi. Ali, problem je taj što već dobar deo softvera nema više podršku za XP, tako da mu je sedmica neminovna.
Ne znam koju je verziju win 7 lite koristio, ako nisi probaj od @sHAKaJaada™ . Provereno odlčno radi na starijim konfiguracijama (ujedno i veliki pozdrav za Šaaka :mig:)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
@Torgandwarf Slažem se da će možda XP bolje raditi. Ali, problem je taj što već dobar deo softvera nema više podršku za XP, tako da mu je sedmica neminovna.
Ne znam koju je verziju win 7 lite koristio, ako nisi probaj od @sHAKaJaada™ . Provereno odlčno radi na starijim konfiguracijama (ujedno i veliki pozdrav za Šaaka :mig:)

Slazem se ja za software i xp, ali taj software ionako ne moze da radi na tom hardveru, tako da stare verzije software-a i xp i racunar moze da se koristi za surfovanje netom, pustanje filmova i muzike. :)

Za youtube ce morati da koristi flash player, jer taj procesor ce biti uvek na 100% sa html5(imaju addonovi tipa force flash on youtube), pa ce video seckati. Mislim da je clan napisao negde da je probao tu verziju, i nesto nije bilo u redu.

Edit:
http://serbianforum.org/threads/ga-7n400.739604/#post-2045511
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
58
Vec je sve napisano i objasnjeno u predhodnih 4-5 postova, a ja cu to samo da potvrdim jer upravo koristim racunar sa jednojezgarnim procesorom
(1.8 Ghz) bez sse2 instrukcije kao dual but - w7 i Xfce Linux ... kratko receno skoro bezvredni krs.
Osim sto sam morao da instaliram staru verziju Fajerfoksa ( koristim verziju 30.0) i fles plejer do najvise 11.1.102.63 verzije nikako ne dozvoljavam nadogradnju brovsera i fles plejera na noviju verziju jer to jednostavno nece raditi ili ce biti neverovatno usporeno. Jutjub (barem kod mene ) samo 360p, nista HD, nista HTML5...
Ovo mi apsolutno vazi i za w7 i Linux, sto znaci da u ovom slucaju nije najbitniji OS vec masina (preslaba). Probao sam i "najlakse" verzije Linuxa , isti slucaj.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Presvega da zahvalim svima na odgovoru pokusao sam i W7.i mnoge linukse medutim zaglavi se instalacija.i ja sam danas ugradio xp.i starija verzija mozila.i otvorio mnoge web sajtove i radi super.Hvala vam unaprijed...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postoji delimicno resenje ili u celosti, posto vidim i iz drugih postova kakva je situacija,
..a o komplikovanijim radnjama da i ne govorimo.
Vi obadvojica verovatno imate Athlon XP koji je svojevremeno bio zver,
ali nije u sebi imao implementiranu sse2 funkciju kao recimo Athlon 64.

Resenje je tada lezalo u emulaciji sse2 funkcije doticnim programom.
Kod:
http://www.geocities.ws/dalex_257/CrusoeSSE.zip

Nakon instalacije u donjem desnom uglu kod sata pojavi se ikona i vi je aktivirate. Drajver presrice SSE2 zahteve i maskira ih kao obicne. Zapravo ne radi se o emulaciji u ovoj verziji, treba vam napredniji, ali je zavrsavao posao.
Ima tu jos dosta trikova, ali kad napisem veliki post ljudi obicno procitaju samo onu malu salu na kraju i zaborave ostalo, tako da je i ovo previse.
 
Natrag
Top