fujitsu AH 532 bios

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Ja sam imao zakljucan bios na Esprimo Fujitsu P5731 i resio sam flesaovanjem biosa, ali na maticnoj ploci dole kod konektora za paljenje/gasenje, zvuk, usb , led diode i sl. postoji neka mala kvacica (to je kao prace plastike koje se ukljuciju kao i ostali kablovi kada se vezu na maticnoj za prednji panel) koja mora da se premest, tek tada preko usb-a kada se pusti zvuk sa maticne moze da se pristupi flesovanju biosa. Srecom sam nasao neke sheme maticne ploce, da nije bilo toga nista, sve sam pokusavao.Eto mozda nekom pomogne mada sam imao problem i sa laptop-om Toshiba P300 ali flesovanje biosa je i tu pomoglo racunar je mogao da se ukljuci vadjenjem ram memorija pa ponovnim vracanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
28
druze u pitanju je laptop i on nema djampere to malo plasticno sto ti kazes znaci mora da se da se obrise stari bios i da se ubaci novi fabricki
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
druze u pitanju je laptop i on nema djampere to malo plasticno sto ti kazes znaci mora da se da se obrise stari bios i da se ubaci novi fabricki
procitao sam na nekoliko mesta gde su ljudi vadili HDD i CD Room iz lezista i vratili nazad i da je uspelo vracanje BIOS-a na fabricko podesavanje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
druze u pitanju je laptop i on nema djampere to malo plasticno sto ti kazes znaci mora da se da se obrise stari bios i da se ubaci novi fabricki
Pa da, rekao sam cudne su te vode oko biosa, ali meni je pomoglo felsovanje biosa kod lap topa, sa njihovog oficijelnog sajta sam preuzeo i instalirao na usb fles.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2010
Poruka
4
Kao st kaze Igo my way ,najboje je probati sa flesovanjem biosa .

Послато са Lenovo K50-t5 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
druze u pitanju je laptop i on nema djampere to malo plasticno sto ti kazes znaci mora da se da se obrise stari bios i da se ubaci novi fabricki
Postoje dzamperi i na laptopovima,obično se nalaze u blizini ram memorija.Oznake pored njih su jrst1 ili jrst2,izgledaju drugačije od plastičnih,na samoj ploči su u vidu metalnih tačkica koje se kratkospoje par minuta nekim metalom.Postoje i novije vrste biosa koje se ne mogu resetovati i manjak energije vadjenjem baterije ne resetuje pass čak i kada je izvadjena baterija i 24h.Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Postoje dzamperi i na laptopovima,obično se nalaze u blizini ram memorija.Oznake pored njih su jrst1 ili jrst2,izgledaju drugačije od plastičnih,na samoj ploči su u vidu metalnih tačkica koje se kratkospoje par minuta nekim metalom.Postoje i novije vrste biosa koje se ne mogu resetovati i manjak energije vadjenjem baterije ne resetuje pass čak i kada je izvadjena baterija i 24h.Pozzz

Da, to sa baterijom je kod mene radilo na starom Intel Celeron, neka maticna P400 ako se secam dobro na novije racunare to sa baterijom ne pali. Upravo ovo sto kazes moze da upali video sam ljude koji prespoje masu na maticnoj ploci laptopa ima video snimaka o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Moze i sa vadjenjem baterije,ali mora da se manjim srafciferom spoje plus i minus i garantovano vraca BIOS u default.To je nekada i na lapovima i na kompovima bilo dovoljno da se izvadi samo baterija do 30-ak sec. i vracao se na fabricka podesavanja,sada ne jer sve manje masina cak ima i dzampere za resetovanje BIOS-a.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
To su sve stare tehnike, kolko se secam nas clan DoMoga koji nije preisutan vec duze vreme, inace serviser, je reko da se na novim lapovima password upisuje na posebnom chipu ili mestu na ploci. Verovatno neki dopunski rom-modul, koji se mora resetovati ili zameniti.
Prakticno po uklucivanju lapa, doticni prvo proveri password na tom chipu, pa tek onda dalja manipulacija.
Znaci glavni zadatak svima je ..koji je to chip i da li je ovo istina.
Ajde na posao, ..i da ne zaboravimo, ..javite sta je bilo.
 
Natrag
Top