Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije

Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
Bomba za kraj prelaznog roka - Promenio klub za porciju pečenja!

U smiraj prelaznog roka u Srbiji je odjeknula transfer bomba o kojoj će se dugo pričati. Fudbaler "Kraljevskog kluba" iz Mačkovca pristao je da se preseli u klub iz nižeg ranga za porciju jagnjećeg pečenja.

rebra600296887020140829215242.jpg


Dva dana pre kraja letnjeg prelaznog roka Evropa osluškuje gde će odjeknuti transfer bomba, hoće li Falkao u Real Madrid, Tores u Milan, Vidal u Mančester Junajted, Kavani u Arsenal...

Za to vreme, iz Kruševca nam stiže priča koja preti da zaseni sve ostale spektakularne transfere!

Kako prenose "Novosti", predsednik gradskog Fudbalskog saveza Kruševca i jedini dečiji hirurg u tom gradu, Vladan Mladenović, odlučio je da se iz "Kraljevskog kluba" (vidi grb) iz Mačkovca preseli među Bele Orlove.

mackovacj296885020140829214858.jpg


Čitava priča ne bi bila interesantna da je Mladenović zbog novca odlučio da promeni sredinu. U centar pažnje ovaj iskusni fudbaler dospeo je jer je transfer naplatio porcijom pečenja!

"Klub Mačkovac ima neke finansijske probleme što je drugi klub očigledno odmah iskoristio" kaže poznanik Vladana Mladenovića.

Povodom ovog šokantnog transfera oglasio se i Dragiša Binić, nekadašnji prvotimac Crvene zvezde i jedan od fudbalskih poslenika iz Kruševca.

"Začuđen sam i šokiran. Ne mogu da verujem gde ide naš fudbal. A još je gore to što se radi o intelektualcu. Pretpostavljam da su im male plate, ali to nije opravdanje da za prelazak iz jednog u drugi klub presuđuje bolja veza u kafani" rekao je Binić.

Posle svega, ostaje nam da žalimo što fudbaler koji je promenio sredinu nema malo manje godina jer bismo u tom slučaju mogli da se nadamo da će jednog dana dospeti do nekog vrhunskog kluba poput Anhela Di Marije koji je prvi transfer ostvario nakon što ga je klub prodao za 35 lopti.

logo-news.png
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Falkao na pozajmici u Junajtedu!
Izvor. B92 | AK
Radamel Falkao karijeru će nastaviti u Mančester Junajtedu, koji će ga pozajmiti do kraja sezone od Monaka.

146808101453f0679824659851628301_orig.jpg

Kolumbijca od potpisa za "Crvene đavole" dele samo medicinski pregledi.

Junajted će navodno Monaku da za pozajmicu plati 12 miliona funti, a onda ga otkupi sledećeg leta za oko 50. On je ove sezone potigao dva gola u prva četiri kola Lige 1.

Falkao je prošlog leta stigao u Monako iz Atletiko Madrida za 50 miliona funti, postigao je 11 golova pre nego što je pokvredio ligament kolena u januaru.

Luk Šo, Ander Erera, Markos Roho, Anhel di Marija i Radamel Falkao. Junajted je potrošio skoro 200 miliona funti za njihovo dovođenje.

Sada se očekuju isključivo pobede od ekipe Luja van Gala. Šta je još potrebno ovom timu?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Milan doveo i Luiza Adrijana
Ekipa Milana kompletirala je sjajan napadački tandem za sledeću sezonu, posle Karlosa Bake stigao je Luiz Adrijano.

IZVOR: B92
1066628069559626a23b6c8610776346_w640.jpg

foto: Beta/AP

"Rosoneri" su platili Šahtjoru osam miliona evra za strelca devet golova u Ligi šampiona prošle sezone.

Brazilcu je sa Ukrajincima ugovor isticao na kraju godine, a sa Milanom je potpisao petogodišnji.

"Ovo je veoma važan dan za mene i moju karijeru. Napuštam Šahtjor posle osam godina, klub koji mi je veoma bitan. Verovali su u moj potencijal, pomogli mi da steknem ime u fudbalu. Hvala predsedniku Rinatu Ahmetovu i treneru Mirčei Lučeskuu, koji mi je bio kao otac. Hvala saigračima koji su mi pomogli da dostignem ovaj nivo, a posebno hvala navijačima koji su mi pokazali da me vole. Došao sam u najveći klub na svetu, jedva čekam da počnem da treniram u Milanu", rekao je Adrijano.

Siniša Mihajlović imaće sjajan latinoamerički tandem u napadu sledeće sezone, Karlos Baka – Luiz Adrijano, a naredni cilj "rosonera" verovatno će biti dovođenje pouzdanog štopera.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Gvardiola: Švajnštajger da se izjasni
Trener Bajerna Pep Gvardiola rekao je da igrač Bastijan Švajnštajger sam mora da odluči da li ostaje u Minhenu ili odlazi.

IZVOR: B92
1891723208559548b80ae41719824491_w640.jpg

Beta/AP

Švajnštajger je jedan od najtrofejnijih igrača u istoriji Nemačke, osvojio je osam šampionskih titula u Bundesligi, sedam trofeja u Kupu Nemačke, Ligu šampiona i Svetsko prvenstvo sa državnim timom.

On je prošle sezone imao problema sa povredama i odigrao je samo 15 prvenstvenih utakmica.

Britanski mediji su prethodnih nedelja spekulisali da će 30-godišnji fudbaler preći u Mančester Junajted i obnoviti saradnju sa trenerom Lujom van Galom.

"Rekao sam mu: 'Budućnost zavisi od tebe'. On mora sam da odluči. Naravno, ja planiram kao da ću i sledeće sezone raditi sa njim... Ako želi da ostane, to je savršeno. On je vrhunski igrač", rekao je Gvardiola za nemačke medije.

Gvardiola se dotakao i navoda medija da će igrač Mančester junajteda Anhel di Marija preći na Alijanc Arenu ovog leta.

"Ne moram da gledam utakmice Argentine, jer dobro znam Di Mariju, znam njegov stil vrlo dobro. Junajted nije dao toliki novac uzalud. On je veliki igrač", kazao je Gvardiola.

Upitan da li je zainteresovan za dovođenje Di Marije, španski trener je kratko rekao: "Ne".
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Roma i Porto žele Mitrovića?
Aleksandar Mitrović mogao bi ovog leta da napusti Anderleht, a navodno su najzainteresovaniji Roma i Porto.

IZVOR: B92
1974585207558e75d301de5243586647_w640.jpg


Italijanski mediji pišu da je rimski klub spreman da plati belgijskom timu 12 miliona evra za srpskog reprezentativca. "Vučica" navodno želi da ga upari sa Edinom Džekom u napadu.

S druge strane, Porto traži naslednika za Džeksona Martinesa, a Mitrović je tip igrača koji odgovara stilu igre portugalskog velikana, koji je pre Kolumbijca "gajio" njego zemljak Radamel Falkao.

Mitrović ima tek 20 godina, a protekle sezone je bio prvi strelac u Belgiji sa 20 golova, uz nekoliko pogodaka i u Evropi, pre svega protiv Arsenala i Borusije Dortmundu u LŠ.

Anderleht traži 18 miliona evra za bivšeg golgetera Partizana, koji će dobiti 20% novca od njegovog narednog transfera.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Jojić u Kelnu za 2,5 miliona €
Srpski reprezentativac Miloš Jojić prešao je iz Borusije Dortmund u Keln, prenose nemački mediji.

IZVOR: B92
9794753755594d50ab2533764120378_w640.JPG

foto: StarSport

Bivši igrač Partizana postao je član "jarčeva" za 2,5 miliona evra, a transfer bi mogao da bude i veći u zavisnosti od Jojićevih igara.

Jojić je u Borusiju stigao u januaru 2014 za sličnu sumu novca, odigrao je sjajnu tu polusezonu i postigao četiri gola na 15 mečeva, ali je u prethodnoj retko dobijao šansu kod Jirgena Klopa, odigravši tek 12 utakmica.

Pored Jojića, Keln je doveo i pojačanje u odbrani, za 2 miliona evra kupio je Brazilca Felipea Santanu iz Šalkea.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Jovetić ide u Inter, Ljajić u Siti?
Agent Stevana Jovetića i Adema Ljajića, Falji Ramadani, nalazi se u Italiji gde se očekuje da pregovara u vezi sa transferima bivših igrača Partizana.

IZVOR: B92
15185252925592c5ea7ae94317813494_w640.jpg

foto: Getty images

Italijanski prenose da je Ramadani stigao u Milan gde bi narednih dana trebalo da dogovori transfer Jovetića iz Mančester Sitija u Inter.

Nakon toga, Ramadani bi mogao da se sastane i sa čelnicima Rome, koja želi napadača Sitija Edina Džeku, a deo transfera mogao bi da bude upravo srpski reprezentativac Ljajić.

Iako je često utakmice počinjao i kao rezerva, Ljajić je protekle sezone podelio titulu najboljeg strelca Rome uz legendu tima Frančeska Totija, sa po osam golova u Seriji A.

Pored Intera, za Jovetića su zainteresovani i drugi italijanski velikani Milan i Juventus, koji nisu zaboravili njegove sjajne igre u Fiorentini.

Ljajić je bio saigrač sa Jovetićem u Fiorentini, bio je njegov naslednik u Partizanu, a sada bi mogao i u Mančester Sitiju.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Pjanić: Džeko u Romi i uz manju platu
Miralem Pjanić izjavio je da bi njegov sunarodnik, igrač Mančester Sitija Edin Džeko, pristao i na smanjenje plate u Romi, samo da bi potpisao italijanski klub.

IZVOR: B92, BETA

Photo by Alex Livesey/Getty Images

Džeko u prošloj sezoni nije uspeo da se izbori za mesto u prvom timu, pa su britanski mediji spekulisali da će napustiti engleski klub i preći u Romu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je 22 utakmice u Premijer ligi prošle sezone, što je najmanji broj mečeva za taj tim otkako je u sezoni 2010–2011, došao u Siti i odigrao 15 prvenstvenih mečeva.

"Džeko bi 'potrčao' u Romu, a plata ne bi bila problem, pošto bi se prilagodio. Sve zavisi od kluba", rekao je Pjanić.

Džeko je prošle sezone odigrao ukupno 31 utakmicu u svim takmičenjima i postigao šest golova.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
PSŽ krenuo u lov na Ronalda
Pari Sen Žermen pokušava da dovede najboljeg fudbalera sveta Kristijana Ronalda, prenose francuski mediji.

IZVOR: B92
201042574855980c5716730522759775_w640.jpg

Parižanima je pre nekoliko dana UEFA ukinula limit za dovođenje fudbalera, pa su počeli pregovore sa Realom u vezi sa Portogalcom, prenosi "Frans fudbal".

Predsednik Reala Florentino Peres je navodno otputovao u Katar kako bi pregovarao sa čelnicima PSŽ-a u vezi sa svojom prvom zvezdom.

Međutim, FF tvrdi da PSŽ ne bi kupio Ronalda sada, već sledećeg leta.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Kasiljas ide u Porto?
Iker Kasiljas napustiće Real Madrid posle 25 godina i preći u Porto, prenose španski mediji.

IZVOR: B92
397786231559aa03682c8c396410001_w640.jpg

foto: Beta/AP

Očekuje se da se Kasiljas zvanično preseli na "Dragao" do petka, kada Real počinje pripreme za novu sezonu.

Kasiljas poslednjih nekoliko sezona ima sve manje poverenje Realovih trenera, a s obzirom da se najavljuje dolazak Davida de Hee iz Mančester Junajteda, sve je izvesnije da ni Rafael Benites neće previše računati na njega sledeće sezone.

On je kompletnu karijeru u Realu, za koji je debitovao 1999. godine kao 18-godišnjak, a u međuvremenu je branio na vise od 500 utakmica za "kraljevski klub" sa kojimk je pet puta osvajao Primeru I tri puta bio prvak Evrope.

Kasiljas je odigrao I 162 utakmice za reprezentaciju Španije, gde ga je na golu već nasledio De Hea.
 
Natrag
Top