Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije

Član
Učlanjen(a)
06.10.2012
Poruka
1
Nadajmo se da ce Krkic postici vise golova u ekipi Milana i dokazati da je zaista kvalitetan igrac.


Moje misljnje da Krkic nije toliko dobar igrac koliko se ocekuje nego da se toliko digla prasina oko njiga zato sto je Srbin i da je trebo da igra za Srbiju ali od kada se odlucio za Spaniju jednostavno ga nema toliko u medima...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2009
Poruka
204
[h=1]Dauda: Dolazak u Zvezdu je pravi potez[/h]Doskorašnji napadac švedskog Kalmara priključio se pripremama Zvezdinih fudbalera u Turskoj. "Za dve-tri nedelje biću spreman", kaže Abiola Dauda.
v278421p0.jpg


Pojačanje Crvene zvezde, koje je stiglo u "minut do 12", od petka je na raspolaganju treneru Aleksandru Jankoviću.

Nigerijac Abiola Dauda je pre dolaska u Antaliju proveo nekoliko dana u Beogradu. Srpska prestonica na njega je, kaže, ostavila odličan utisak.

"Prvi utisci o Beogradu su više nego pozitivni. Ljudi su ljubazni, grad je prelep, i na osnovu tri-četiri dana koliko sam boravio u Srbiji, zaista sam prezadovoljan svime što sam video. Obišao sam stadion, upoznao se sa ljudima u Crvenoj zvezdi, video muzej... Sve to me je uverilo da sam dolaskom u Zvezdu napravio pravi potez i motivisalo me je da pružim svoj maksimum kako bih doprineo uspesima ekipe", rekao je Dauda.



Novi napadač crveno-belih je prošle sezone bio četvrti strelac prvenstva Švedske sa 14 golova, ali je takmičenje u toj skandinavskoj zemlji završeno u novembru pa će mu biti potrebno više vremena od saigrača da uđe u formu.

"Završio sam sezonu pre nekoliko meseci i trebaće mi nekoliko nedelja da stignem saigrače po pitanju fizičke spreme. Verujem da ću uz nekoliko trening utakmica i pojačan rad na sticanju kondicije za dve do tri nedelje biti na 90 do 95 odsto od maksimalne fizičke spreme", kazao je 25-godišnji napadač.

Dauda je dodao da je nestrpljiv da zaigra pred navijačima Zvezde.

"Video sam koliko navijači vole klub. Izuzetno su vatreni i smatram da je prelep osećaj igrati za njih. Na internetu sam gledao snimke pojedinih mečeva, između ostalih i derbi sa Partizanom. Atmosfera je neverovatna, stadion je pun i ljudi su mnogo strastveniji za vreme gledanja susreta, za razliku od utakmica u Švedskoj. Tamo je sve drugačije, publika je mirna, i ne navija, samo posmatra susret sa svojih mesta ", konstatovao je novi član Crvene zvezde.

Podsetimo, Dauda je treće pojačanje crveno-belih ove zime. Pre njega u klub se vratio Nikola Petković, a došao je i reprezentativac Hondurasa Luis Garido.

 
Član
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruka
2
Perez je potvrdio španskim medijima da je postignut dogovor sa Iskom oko njegovog transfera u redove Madriđana, pa se očekuje i zvanično predstavljanje ovog fudbalera.

"Postigli smo dogovor sa Malagom, i sa igračem oko dolaska u Real. Zvanično predstavljanje očekujemo sledeće nedelje nakon lekarskih pregleda", rekao je Perez.

Real će za Iska morati da plati 27 milona evra.

Igračkim sposobnostima Iska, bio je oduševljen i novi trener Reala, Anćeloti.

"Ono što sam uspeo da vidim, je da se radi o zaista kvalitetnom fudbaleru", rekao je Anćeloti.

Isko će biti drugo pojačanje Reala u dosadašnjem delu prelaznog roka, nakon dolaska Danijela Karvahala iz Bajera iz Leverkuzena.
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Žervinjo na korak od Rome!

Sada je samo pitanje vremena kada će transfer Žervinja u Romu da bude potvrđen, navode italijanski mediji.
zervinjo3.jpg
Žervinjo, fudbaler Arsenala

Čelnici Arsenala sastali su se u petak ujutro sa Valterom Sabijatinijem i ostalim predstavnicima Rome kako bi se dogovorili o uslovima pod kojim bi transfer bio realizovan.


Gazeta delo Sport navodi da je potvrda neminovna za transfer vredan 8 miliona evra ili dogovor oko pozajmice sa pravom da Rimljani otkupe bivšeg igrača Lila.


Još se pregovora oko nekih "sitnijih" detalja kao što su bonusi,premije...ali sve će to uskoro biti dogovoreno.



Žervinjo je postigao samo sedam golova u 24 utakmice koliko je odigrao za Arsenal prošle sezone.

(izvor: Italijanski fudbal - Serija A,Serija B,reprezentacija - Vesti,rezultati,raspored!)
 
Natrag
Top