Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Eli Babalj prvo pojačanje Zvezde

[h=1]Eli Babalj prvo pojačanje Zvezde
[/h] Izvor. B92


Kako B92 nezvanično saznaje Australijanac srpskog porekla Eli Babalj biće prvo pojačanje Crvene zvezde u narednoj sezoni.

13669328184fb3c8e1a0d6a380851720_orig.jpg

www.footballaustralia.com.au
Babalj je član Melburn harta, ima 20 godina i igra na poziciji napadača.
Momak koji je rođen u Sarajevu iza sebe ima odličnu sezonu u kojoj je postigao devet golova na 21 meču. Bio je član mlađih reprezentativnih selekcija Australije za koje je veoma uspešno nastupao.
Veoma je snažan, odlikuje ga odlična igra u skoku s obzirom da je visok 194 centimetra, ali prema izveštajima iz Austrlije poseduje i odličnu tehniku.

Ukoliko do transfera dođe Babalj neće morati da menja boju dresova pošto je prva garniture Melburn harta takođe crveno-bela.

Nedavno je za vesti-online.com izjavio kako je najvijač crveno-belih.

“Obožavam Crvenu zvezdu i Mančester junajted. Svi moji u porodici su bili zvezdaši”, rekao je Babalj.




 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kagava odbio novi ugovor sa Borusijom, sprema se za odlazak u Junaj

Kagava odbio novi ugovor sa Borusijom, sprema se za odlazak u Junajted


Tanjug |




Sportski direktor Borusije Dortmund Mihael Cork potvrdio je da je Šinđi Kagava odbio da produži ugovor sa klubom i da će na leto napustiti dvostrukog prvaka Bundeslige.

225875_mdf51797_f.jpg


Cork je rekao da se sastao sa Kagavinim menadžerom, koji je ponovio odluku Japanca da želi da promeni sredinu.


"Imao sam sastanak sa njegovim menadžerom i on definitivno ne želi da produži ugovor sa nama. Razmotrićemo ponude koje stignu i pregovaraćemo sa klubovima", rekao je Cork.


Kagava će najverovatnije karijeru nastaviti u Mančester kunajtedu, čiji je menadžer Aleks Ferguson u subotu na tribinama stadiona u Berlinu posmatrao finalni meč Kupa Nemačke izmedju Dortmunda i Bajerna.

Kagava je na tom meču zabeležio gol i asistenciju u pobedi "milionera" od 5:2.
Japanski reprezentativac, za koga je Dortmund 2010. platio 350.000 evra Serezu iz Osake, ove sezone je na 43 utakmice postigao 17 golova i jedan je od najzaslužnijih što su izabranici Jirgen Klopa odbranili titulu.


"Drago mi je da smo se sreli i razgovarali. Ferguson mi je rekao neke lepe stvari. Za sada ne mogu da kažem koja destinacija je najbolja za mene, ali voleo bih da završim u Premijer ligi", rekao je Kagava.


Uprkos nastojanjima dvostrukog šampion Bundeslige da zadrži japanskog reprezentativca, Kagava je odlučio da ovog leta napusti "milionere".

"Navijači su me prihvatili kao da sam tu deset, a ne dve godine. Osećao sam se prijatno u klubu, bila mi je čast da saradjujem sa takvim ljudima. Trener Klop mi je rekao da mogu da se vratim kad god budem želeo", dodao je Kagava.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nasri: Mislim da Azar dolazi u Siti

Nasri: Mislim da Azar dolazi u Siti

Izvor. B92 | JT


Fudbaler Mančester Sitija Samir Nasri izjavio je da veruje da će Belgijanac Eden Azar ignorisati ponudu Junajteda i preći u redove ’građana’ ovog leta.


15132945154fb2068d84d27748387342_orig.jpg


Nasri se prošle godine našao u sličnoj situaciji kao igrač Arsenala i odlučio je da pređe u Siti, sa kojim je osvojio titulu u Premijer ligi u tek završenoj sezoni.

Azar je već ove nedelje rekao da će se preseliti u Mančester, ali nije otkrio da li u crveni ili plavi deo grada, a sigurno je da će gradski rivali voditi veliku bitku da ga privole na svoju stranu.

„Mislim da će Azar doći u Siti. Već imamo jednog Belgijanca u timu, Vensana Kompanija“, rekao je Nasri, „On je mlad i talentovan igrač, a Junajted već ima dosta igrača na njegovoj poziciji. Bio sam u sličnoj situaciji prošle godine i izabrao sam Siti i ne žalim“.

Nasri je otkrio da mu je Patrik Vijera pomogao u donošenju odluke prošlog leta i da ga je Roberto Mančini zvao svakog dana da bi ga naterao da pređe u Siti. Francuz je istakao da ga je prema ’građanima’ privukla prilika da bude deo istorije time što bi pomogao Sitiju da osvoji prvu titulu posle više od 40 godina.

„Razmišljao sam nekoliko meseci pre nego što sam doneo odluku sa svojim roditeljima i savetnicima“, istakao je Francuz, „Patrikov argument je bio da je Junajted navikao da osvaja sve. Prošle godine su osvojili Premijer ligu i igrali u finalu Lige šampiona i rekao mu je da ako potpišem za njih i ne budem igrao dobro, to neće biti dobro za mene. S druge strane, Siti je klub koji se gradi, koji je pametno dovodio igrače kao što su Serhio Aguero, i ako osvoji titulu, ja ću biti deo istorije“.

Nasri se, ipak, nije mnogo istakao tokom sezone u kojoj je Siti došao do treće titule u istoriji, pošto je postigao samo šest golova u svim takmičenjima, u poređenju sa 15 pogodaka, koliko je upisao prošle godine za Arsenal.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Anžijeva ponuda veka za Van Persija: Dođi za nedeljnu platu od 300.

Anžijeva ponuda veka za Van Persija: Dođi za nedeljnu platu od 300.000 funti!


Blic


Neverovatnu ponudu pripremile su bogate gazde Anžija iz Mahačkale za Robina Van Persija - vlasnik kluba Sulejman Kerimov odvojiće 300.000 funti za dolazak Holanđanina a ta suma bila bi njegova nedeljna plata!

237651_rvp-trofej01-ap-_f.jpg


Posle osvajanja petog mesta i plasmana u Ligu Evrope koju hoće da osvoje, u Anžiju veruju da bi im, uz uticaj trenera Gusa Hidinka na evropske fudbalske zvezde, dolazak dva, tri velika imena pomogao u ostvarenju cilja.


Van Persi bi, ukoliko bi pristao da dođe u Anži, potpisao ugovor na tri godine za "samo" 45 miliona funti, a Hidink je zbog tog plana, već dobio avionsku kartu za London.

Kerimov je rekao da će, ukoliko privoli RVP-ja da pređe u Anži, odmah preći na sledeće pregovore, ali nije otkriveno ko bi još pojačao ovaj klub.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Azar: Čelsi je ponovo u igri

[h=1]Azar: Čelsi je ponovo u igri
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NĐ



Fudbaler Lila Eden Azar izjavio je da još ne zna gde će nastaviti karijeru, ali da je trijumf Čelsija u LŠ učinio prelazak na Stamford Bridž mnogo realnijim.

7827351604fba1fd57ff68892999704_orig.jpg


Azar je ove sezone na 48 utakmica postigao 22 gola i 16 asistencija, a nedavno je drugu godinu zaredom proglašen za najboljeg fudbalera francuske Lige.
"Nisam još ništa odlučio. Čelsi je osvojio Ligu šampiona i naredne sezone će igrati u najjačem evropskom takmičenju. Meni je to najvažnije, 'plavci' su tim sa sjajnim igračima i sigurno da postoji mogućnost"
Interesovanje za belgijskog reprezentativca u poslednje vreme, pored Čelsija, pokazali su i gradski rivali iz Mančestera, Siti i Junajted.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.843
Лудо лето


Највећи део Европе завршио је напорну фудбалску сезону, и време је дошло за заслужен, али по правилу краткотрајан одмор. То важи за све, осим за оперативце клубова и радника у спортском сектору, јер се почетак највећег дела њиховог посла подудара са почетком прелазног рока.
Пијаца је отворена. Треба попунити рупе у екипи, довести конкурентнија појачања и одобровољити навијаче. Нова сезона је већ ту, иза угла, и добро одрађена летња пауза је тас на ваги који одлучује о успеху и неуспеху.
mancini-mo.jpg


У периоду испред нас, највећи европски клубови додвораваће се и у своје редове покушаће да доведу и неке од највећих светских звезда...
Еден Азард
Овај 21-годишњи Белгијанац је имао још једну сјајну сезону у Француској, где је са 20 голова и 15 асистенција, други пут у низу, добио награду за најбољег фудбалера ондашње прве лиге. У својој, по свој прилици, последњој утакмици у дресу Лила постигао је хет-трик против Нансија. Сада недореченим и двосмисленим изјавама излуђује јавност која се пита где ће талентовани играч наставити каријеру. Највероватније, то ће бити Манчестер, питање је само који...
eden.jpg


Азардова цена процењује се на око 45 милиона евра.

Нејмар
Чудесни Нејмар проглашен је најбољим фудбалером Јужне Америке у децембру. Одвео је Сантос до финала клупског Светског првенства, где су, као што је познато, поражени од Барселоне доста убедљиво и подједнако лако. Нејмара многи сматрају најталентованијим фудбалером данашњице, а сматра се да би он лично више волео да каријеру настави у Барселони, уместо у Реалу који га подједнако жели.
neymar.jpg


Нејмарова цена такође се креће око 45 милиона евра.

Луис Суарез
Ливерпул неће играти Лигу шампиона, а Уругвајски нападач иза себе има сезону испуњену бројним нефудбалским стварима које су пољуљале његов углед. Одлазак је природан потез, за многе готово известан већ у овом тренутку. Суарез ретко где у Енглеској може да очекује топао пријем, тако да је најизгледнији одлазак са Острва. Интер је најзаинтересованији за Суареза, а равнодушан није ни ПСЖ.
suarez.jpg


Цена Луиса Суареза је 30 милиона евра.

Робин Ван Перси
Холанђанин је ове сезоне постигао 37 голова за прилично прозаични Арсенал, са којим још није продужио сарадњу. Уговор га веже на Емирејтсу још годину дана, „тобџије" чине све како би капитен екипе ставио параф на продужетак сарадње. То се сваким даном чини све мање вероватним, па је веома вероватно да ће 28-годишњи нападач каријеру наставити у једној од многобројних екипа које желе да га доведу. Пре свих, овде се мисли на Јувентус, Реал Мадрид, Манчестер сити...
van-persie.jpg


Ван Персијева цена је нешто више од 30 милиона евра.

Кака
Некада је био најбољи на планети. Спутан повредама, више није ни близу форме из најбољих година у Милану, али Бразилски фудбалер тврди да није рекао све што је имао када је играчка каријера у питању, и судећи према интересовању појединих клубова, многи се са тим и слажу. Кака ће покушати да врати себе у живот у дресу Малаге или Пари Сен Жермена, клубова који га јако желе, а и могу финансијски да га испрате. Парижани су већ понудили 25 милиона евра.
kaka.jpg


Иначе, цена овог фудлаера процењује се на око 5 милиона евра мање од те суме.

Фернандо Торес
Свима је позната агонија коју Ел Нињо пролази од тренутка када је обукао Челсијев дрес. Преко ноћи је од једног од најпоштованијих фудбалера планете постао предмет шала и подсмеха. У финалу Лиге шампиона меч је почео на клупи, а није био ни међу извођачима једанаестераца, што га је све скупа јако погодило. Врло је вероватно да је то био последњи пут да видимо Тореса у плавом дресу тима са Стамфорд Бриџа.
torres.jpg


Торесова цена је 25 милиона евра.

Герет Бејл
Велшанин је још пре неколико седмица истакао да ће, уколико његов Тотенхем не избори учешће у Лиги шампиона наредне године, морати да размисли о свом статусу у лондонском клубу. Реднап ће учинити све да га задржи, као и Луку Модрића, али питање је да ли ће успети да одоле налетима заиста великог броја европских клубова који их желе у својим редовима. Барселона се спомиње као највероватнија дестинација Герета Бејла, док из сенке вребају Реал и увек присутни Манчестер сити.
bale.jpg


Бејлова цена је око 45 милиона евра.

Радамел Фалкао

Феноменлани Колумбијац је сигурно најтражнији нападач на Старом континенту. Бриљирао је у Порту, све то исто само на вишем нивоу урадио је и у својој првој сезони у Шпанији, и сада је пред челницима Атлетико Мадрида јако тежак задатак - задржати га на Висенте Калдерону. Роман Абрамович жели да га доведе у Лондон, као и Жозе Мурињо у Реал. Фалкао је давао изјаве како је „његова будућност везана само и искључиво за Атлетико", али питање је колико ће се та прича одржати.
falcao.jpg


Цена Радамела Фалкаа је 40 милиона евра.

Карлос Тевез


Иако се вратио у састав Манчестер ситија, никога не би смело да изненади уколико се ћудљиви Аргентинац поново намери на одлазак. Гомилање нападача у екипи шампиона Енглеске никоме не иде у корист, и сасвим је јасно да ће неко морати да оде. Проблематичног, али јако квалитетног Аргентинца у својим редовима би желели да виде Интер, Јувентус и Малага.
tevez.jpg


Тевезова цена не прелази 30 милиона евра.

Единсон Кавани

Кавани је импресионирао ове сезоне играјући за Наполи, посебно у мечевима против Челсија и Манчестер ситија. Његова цена и углед драстично су скочили, и биће прави изазов за Наполитанце да задрже Уругвајца на југу Италије још најмање годину дана. Управо малопре поменуте премијерлигашке екипе највише и желе Каванија у својим редовима.
cavani.jpg


Единсон Кавани процењује се на 35 милиона евра.
Фернандо Љоренте

Нападач је био кључни шраф Атлетикове шетње до финала Лиге Европе, па Баске чека лето испуњено понудама за високог фудбалера. Добро одиграно Европско првенство може додатно повећати његову цену, и вероватно је то оно што ће чекати у овом клубу. Љорентеа већ јако дуго жели Барселона, која би заиста имала највише користи од доласка играча оваквог типа.
llorente.jpg


Његова цена је 30 милиона евра.
Лука Модрић

Омалени Хрват је вероватно најтражнији везиста Премијер лиге већ дуго, и чини се да је коначно дошао тренутак и да напусти Вајт Харт Лејн. Зов Лиге шампиона може да буде изузетно јак, и у том правцу ће се Модрић и водити. Јунајтед и Алекс Фергусон већ дуго желе хрватског репрезентативца, па медији у Енглеској сматрају да, за сада, једино што стоји на путу реализације овог трансфера јесте цена.
modric.jpg


Луку Модрића компетентни извори процењују на 35 милиона евра.



Izvor: RTS
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Keita se seli na "Old Traford"?

Keita se seli na "Old Traford"?


Sportske.net



Fudbaler Barselone će, nakon odlaska Pepa Gvardiole, najverovatnije napustiti katalonski klub.

keita78280020120304124629.jpg


Kako je sam istakao, Seidu Keita ne želi da ostane u Barseloni nakon odlaska Pepa Gvardiole.

On je već razgovarao sa Titom Vilanovom kome je saopštio svoju nameru da ode iz kluba i pređe u sredinu u kojoj će dobiti više prilika i veću minutažu.

Kako prenose španski mediji, fudbaler iz Malija je nagovestio da će ovog leta vrlo izvesno otići sa Nou Kampa, a kao nova destinacija se navodi Old Traford i Mančester Junajted koji je izuzetno zainteresovan za ovog fudbalera.

Osim engleskog velikana, za Keitu se, prema rečima njegovog agenta, interesuju i određeni italijanski klubovi.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sele ga u Partizan, želi ga Zvezda?

Sele ga u Partizan, želi ga Zvezda?

Izvor. B92, Sport | AK


Nekadašnji reprezentativac Srbije Milan Stepanov završio je saradnju sa turskom Bursom, a navodno je na meti beogradskih "večitih" rivala.

212422294fca07831b8d2333451456_orig.jpg

Iako mediji ovoga 28-godišnjeg štopera u poslednje vreme "sele" u redove šampiona Partizana, "Sport" piše da je on na meti i Crvene zvezde.

Stepanov je bio jedan od najvećih talenata srpskog fudbala, ali nakon odlaska iz Vojvodine 2006. godine, uglavnom je bio u senci dok je nastupao za Trabzon, Porto, Malagu i Bursu poslednje dve godine.

Svojim iskustvom i talentom koji sigurno još uvek poseduje, Stepanov bi definitivno bio veliko pojačanje, bilo Partizanu, bilo Zvezdi, u nameri srpskih velikana da uspeju u Evropi predstojeće sezone.

Partizan je u završnici protekle sezone tražio pravog partnera Ivanu Ivanovu (Rnić i Ostojić se menjali), dok je Zvezdi potreban još jedan iskusni štoper pored Nikole Maksimovića za ozbiljnije planove u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Stepanov je u svakom slučaju slobodan igrač, a ukoliko srpski klubovi budu mogli da odgvore na njegove finansijske zahteve lako bi mogao da postane redovan na Topčiderskom brdu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kagava ne može u Junajted?

[h=1]Kagava ne može u Junajted?
[/h] Izvor. B92, goal.com | NĐ


Zvezda Dortmunda i reprezentacije Japana Šinđi Kagava mogao bi da ostane u Nemačkoj zbog nemogućnosti da dobije radnu dozvolu u Engleskoj.

11932370504fc9e51a4a2e6855244586_orig.jpg


'Đavoli' su za sjajnog Japanca ponudili 16,8 miliona eura i činilo se da je transfer gotova stvar dok se nisu pojavili administrativni problemi.
Naime, Kagava nije bio član selekcije koja je igrala na SP u Južnoj Africi 2010. godine i u zadnje tri godine je odigrao manje od 75% utakmica za svoju zemlju, što je jedan od uslova za dobijanje radne dozvole za rad na Ostrvu.
Japan u predstojećim mesecima ima tri utakmice, čak i da Kagava odigra sve utakmice, neće ispuniti uslov za dobijanje dozvole.

Sjajni ofanzivni vezista, koji je ove godine drugi put za redom postao prvak Nemačke sa ekipom sa "Vestfalena", je za svoju zemlju odigrao 30 utakmica i postigao 10 golova.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Maradona otima Drogbu Kinezima

[h=1]Maradona otima Drogbu Kinezima
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT



Legendarni argentinski fudbaler Dijego Armando Maradona planira da pokvari planove kineskog kluba Šangaj Šenhua i dovede Didijea Drogbu u Al Vasl.

17185276664fb816dd73ea3444349704_orig.jpg


Al Vasl je jedini klub koji može da finansijski parira Šangaju, koji je navodno već postigao dogovor i bivšem napadaču Čelsija ponudio nedeljnu platu od 300.000 funti.
„Koji klub na svetu ne bi poželeo Drogbu? Takvog igrača svako želi da ima u svojim redovima“, rekao je Maradona.
Drogba je pre dve nedelje bio junak trijumfa Čelsija u Ligi šampiona, a samo nekoliko dana kasnije objavio je da će napustiti londonski klub ovog leta, ali nije otkrio tačnu destinaciju.
 
Natrag
Top