Fudbalski Savez Srbije

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Kladarian, mislim da nisi upravu....Kap koja će preliti čašu biće petarda za koji dan ;)

-------------------------------------------------------------------------------

Estonci slavili u Beogradu - 3:1
8. oktobar 2010. | 22:28 |

14470504654caf6f3e420f6361427910_extreme.jpg


Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je na svom terenu od Estonije sa 3:1, u trećem kolu grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Srbija je povela u 60. minutu golom Žigića, a pogodtke za pobedu Estonaca postigli su Kinki u 63. Vasiljev u 73. i Luković autogolom u poslednjem minutu utakmice.

Srbija posle tri meča ima četiri boda, a naredni meč naša selekcija igra već za četiri dana protiv Italije u Đenovi.


Novi selektor nije doneo poboljšanje u igri Srbije, pa je naš nacionalni tim delovao bezidejno kao i u većem delu meča protiv Slovenije. Iako je Srbije povela, Estonci nisu odustali od svoje igre i zbog toga su do kraja meča nagrađeni sa tri gola.

Duel na stadionu Partizana pratilo je nešto više od deset hiljada gledalaca, a, kao što se i očekivalo, veliki deo publike zviždao je kada je loptu u nogama imao golman Vladimir Stojković.

Takođe, od samog početka meča navijači su, kao i u prethodnim utakmicama, skandiranjem tražili ostavku predsednika saveza Tomislava Karadžića.

Što se fudbala tiče, Srbija je posle mlakog starta, počela da igra od desetog minuta. Debitant Marko Lomić je u 11. minutu odlično izveo slobodan udarac, a golman Estonaca je krajnjim naporom odbranio. U nastavku te akcije Krasić je odlično centrirao sa desne strane, a golman Estonaca je ponovo odlično intervenisao nakon pokušaja Vidića.

19346387194caf6f3e5fbc1004044618_extreme.jpg


Estonci su uzvratili tri minuta kasnije, ali je udarac Purija šutirao preko gola.

U nastavku prvog poluvremena Srbija je imala terensku inicijativu i duže loptu u posedu, ali osaim nekoliko pokušaja Kačara i Žigića, naš nacionalni tim nije stvorio ozbiljniju priliku, pa su navijači zvižducima ispratili fudbalere u svlačionicu.

Sa druge strane, Estonci su igrali koliko mogu, solidno su se branili, a nakon kontri i polukontri pokušavali su da ugroze gol Stojkovića pre svega udarcima sa distance.

Slektor Petrović je posle lošeg izdanja u prvih 45 minuta regaovao već na poluvremenu, pa su u drugom delu umesto Jovanovića i Kačara zaigrali Ninković i Tošić.

Te promene malo su razdrmale ekipu srbije, pa su u prvih deset minuta nastavka i Tošić i Ninković imali solidne pokušaje koji ipak nisu završili u golu Estonaca.

2711405974caf7f953caff408569369_extreme.jpg


Vodeći gol pao je u 60. minutu. Korner sa desne strane izveo je Miloš Krasić, lopta se odbila na ivicu šesnaesterca do Kuzmanovića koji je šutirao levom nogom po zemlji, a na putu ka golu pokušaj fudbalera Štutgarta zakačio je Žigić koji je tako postigao i treći gol za Srbiju u ovim kvalifikacijama.

Međutim, samo tri minuta kasnije usledio je hladan tuš. Izjednačujući pogodak za Estonce postigao je Kimk koji je sa oko 30 metara jakim udarcem pod prečku, ali po sredini gola, savladao Stojkovića. Nekoliko trenutaka nakon izjednačenja Kimk je zamenjen.

Deset minuta posle prvog, Estonci su postigli i drugi gol. Sa ivice kaznenog prostora pokušao je Saga, njegov udarac izblokirao je Stanković, ali se lopta odbila do Vasiljeva koji je iz identične situacije poslao loptu u donji levi ugao Stojkovića za 2:1.

Posle vođstva Estonaca srpski reprezentativci su nervozni zbog rezultata dobili nekoliko žutih kartona, a kulminacija loše večeri usledila je u prvom minutu nadoknade vremena. Jednu dubinsku loptu Luković je pokušao da vrati glavom do Stojkovića, ali se nekadašnji saigrači iz Zvezde nisu razumeli i lopta je završila u mreži.

Srbija: Vladimir Stojković, Branislav Ivanović, Aleksandar Luković, Marko Lomić, Nemanja Vidić, Dejan Stanković, Zdravko Kuzmanović, Gojko Kačar, Miloš Krasić, Milan Jovanović, Nikola Žigić.
Estonija: Sergej Parejko, Tavi Ran, Pajo Piroja, Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitijev, Sander Puri, Tarmo Kink, Sergej Zenjov, Konstantin Vasiljev, Ragnar Klavan i Enar Jager.

-------------------------------------------------------------------------------

Pižon: "Nervoza proizvela greške"
8. oktobar 2010. | 23:09 |

7061877274caf890581627128200385_extreme.jpg


Selektor Srbije Vladimir Petrović Pižon rekao je posle poraza od Estonije na svom debiju da je nervoza uticala na rezultat duela.

Srbija je u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2012. godine poražena na svom terenu od Estonije sa 3:1.

„Milsim da je utakmica počela dosta nervozno. Naši igrači su želeli mnogo i iz te želje su pravili greške. Celo vreme smo tražili neku našu igru i nismo uspeli da je pronađemo."


"Dosta smo grešili u sredini terena, nismo tu mogli da pariramo protivniku, protivnik je to iskoristio i pobedio nas“, rekao je Petrović na konferenciji posle meča.

Selektor Srbije je dodao i da je ovo jedan od težih trenutaka u njegovoj karijeri.

„Iskreno da vam kažem, stvarno je težak trenutak, ali i to je u opisu našeg posla. Šta da radimo, ne može samo da se pobeđuje, mora nekada i da se izgubi utakmica.“

Petrović je rekao i da ne razmišlja o napuštanju selektorske pozicije.

„Ne znam zašto bi se povlačio. Ako se izgubi jedna utakmica, nema razloga za povlačenje i bežanje. Idemo dalje. Ekipa je sastavljena od 22 igrača, neki imaju žute kartone kao što je Vidić koji neće moći da igra. Od ovih drugih igrača mi ćemo napraviti najbolji tim.“

Veoma loša atmosfera na tribinama uticala je i na igrače na terenu što je potvrdio i selektor Srbije koji je preuzeo deo odgovornosti jer je na gol stavio Vladimira Stojkovića.

„Videlo se dosta nervoze kod igrača zbog raznovrsnog navijanja. Igrači su zato želeli da što pre postignu gol, i čim žuriš, ono brzo pa kuso što se kaže. Bolje da sam i ja kriv nego neko drugi, ali mislim da Stojković zaslužuje da brani jer je naš najbolji golman.“

Selektor Estonije Tarmo Rutli istakao je da je pobeda nad Srbijom najveća u istoriji fudbala u njegovoj zemlji.

"Ovo je veličanstven uspeh, jer smo mi mala fudbalska zemlja, a Srbija je velika. Igrali smo dobro i organizovano, presing na sredini terena", rekao je Rutli i podsetio da je njegova ekipa dobro igrala i protiv Italije, uprkos porazu od 1:2.

"Još tada smo pokazali da možemo da igramo sa jakim ekipama. Nemamo problem sa postizanjem golova, pitanje je samo koliko će protivnik da da. Ali bitno je da rastemo kao ekipa. Većina naših igrača nastupa u inostranstvu i tamo stiče neophodno iskusvo", naveo je Rutli.

Estonski selektor takođe je primetio čudnu atmosferu na stadionu Partizana.

"Atmosfera je bila dobra, ali se osećalo da je domaća ekipa pod pritiskom", kazao je Rutli.

Izvor: B92

-------------------------------------------------------------------------------

I moja omiljena rubrika "komentari sa sajta B92":

-------------------------------------------------------------------------------
"Koja je razlika izmedju nogometasa i fudbalera? Sad vise nisam siguran."
-------------------------------------------------------------------------------
"Ne znam za vas, ali ja mislim da je Vidic namerno "nasrnuo" na sudiju da bi zaradio zuti, pametan covek nece ucestvovati u ovoj agoniji, jos jednom krahu i teske katastrofe koje moze da se desi protiv Italije. A pride verovatno covek ne moze da smisli svog selektora..."
-------------------------------------------------------------------------------
"jel jos neko smatra da je ne prolazak u drugi krug sp u jar-u bio neuspeh?"
-------------------------------------------------------------------------------
"Nakon utakmice:
Reporter
-Hvala gospodine Petroviću!
Gospodin Petrović
-Nema na čemu!
?!?
Treba li nešto dodati?"
-------------------------------------------------------------------------------
"Petrovicu, pa ti nisi trener ... ti si neki mnogo veci bandit!
Ko si ti???"
-------------------------------------------------------------------------------
"Како смо их разбили, једва су нам три гола дали...ово обећава !"
-------------------------------------------------------------------------------
"Prvi 3+ Radovana Curcica u karijeri."
-------------------------------------------------------------------------------
"Ajmo sad dva prsta gore svi sto ste zeleli da Antic ode."
-------------------------------------------------------------------------------
"PIZON SE DERE KAO POSLEDNJI LJAKSE IZ SILJEGOVCA!!..."
-------------------------------------------------------------------------------
"to nisu ljudi,to su BEOGRADJANI"
-------------------------------------------------------------------------------
"Posto je boranija na pijaci?"
-------------------------------------------------------------------------------
"A Pizon na kraju utakmice daje izjavu i smeje se... ..."koji car"!"
-------------------------------------------------------------------------------
"Lepo sam govorio, a niste hteli da slušate:

"Srbija sa Antićem ne može ni Estoniju da pobedi"!
(Tomislav Karadžić Tole)"
-------------------------------------------------------------------------------
"Jos nam i kleo fali, pa da izbije pravi gradjanski rat oko reprezentacije... ...ko zna zbog cega je to dobro!?"
-------------------------------------------------------------------------------
"....i za kraj da ne duzim vise,za mene najsmesniji detalj izjava pizona posle utakmice
"sudija nam nije dozvolio da igramo" kad sam cuo sta je izjavio morao sam da se nasmejem od sve muke...pazi coveku sudija nije dozvolio da pobedi"pr ejaku" Estoniju.
(Samo Kleo reprezentaciju spasava)"
-------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Pizonu dozivotni ugovor...covek zna znanje...

Nemojte odma po Pizonu da pljujete,nije covek kriv sto pojedinci reaguju ko amateri,posebno kod treceg gola,suvisan je komentar.
Dali smo gol na srecu,iz bilijara,a primili 3 skolska gola,tj. 2. Tragicno je ovo sto se desava nasem fudbalu.

Ovo nam ostavlja malo nade da mozemo da prezivimo u utorak,iako su Italijani daleko od onoga sto su nekad bili.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Tragikomican je predsednik fss-a ,i njegove odluke...

Slazem se da najveci problem lezi u ljudima iz saveza,koji nas vode,ali ima dosta i u igracima,ne shvatam zasto se forsiraju jedni isti igraci,a konstantno nazadujemo,od proslih kvalifikacija,preko svetskog prvenstva,pa evo i u ovim kvalifikacijama,jedva da se ekipa izmenila za nekoliko fudbalera,a drugi selektor je dosao... Stvarno po mom misljenju ima onih koji trebaju da dobiju sut karte,a uvrstiti Ljajica,Sulejmanija,Kaludjerovica,ima jos mladih momaka koji su zeljni dokazivanja...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Moram još malo uz ovu muku, da podelim sa vama komentare sa b92 :)

-------------------------------------------------------------------------------
"Svi na nama prave istoriju.Kazahstan,Azerbejdzan,Estonija...."
-------------------------------------------------------------------------------
"Tole ostani !"
-------------------------------------------------------------------------------
":):):):):):):) Dobro me nasmeja covek, kao i obicno jedva sastavi par glupih reci, Ma i fudbaleri vide sta se dogadja u savezu pa im je mrsko da igraju, pa i oni su ljudi z razliku od ovih drugih;)"
-------------------------------------------------------------------------------
"Bice bolje kaze Tole"
-------------------------------------------------------------------------------
"Karadžića za selektora!!!"
-------------------------------------------------------------------------------
"Pizona zapolela glava posle izjave! Ulozio je veliki intelektualni napor da nam kaze nesto "pametno"! ...strasno!"
-------------------------------------------------------------------------------
"Ma sudija je kriv;)"
-------------------------------------------------------------------------------
"Tole ostaniiii..."
(italijan-slovenac-irac...,)
-------------------------------------------------------------------------------
"pizon:hah pa dobro izgubili smo hah, mislim sudije su krive hah idemo u italiju pa sta bude, nema veze ja platu primam hah, a ako vam treba hah antic mozemo od blata da ga napravimo"
-------------------------------------------------------------------------------
"lukovicu ne bih dao kopacke da polira."
-------------------------------------------------------------------------------
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Evo jednog komentara,tj. krace analize 3 gola: - nije moje delo

- Lopta je ponovo u mreži Vladimira Stojkovića koga je matirao Aleksandar Luković! Gosti, koji se grčevito brane u poslednjim minutama, postigli su gol iz dvopotezne akcije. Loptu je sa polovine našeg protivnika ispucao jedan igrač Estonije ka usamljenom napadaču, koji je bio najbliži svedok "gluvih telefona" Lukovića i Stojkovića. Bivši saigrači iz Crvene zvezde nisu se dobro razumeli, pa je rođeni Kraljevčanin glavom poslao loptu u gol - 1:3!
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Ovo da nije smesno bilo bi zalosno, a posto nije zalosno onda nam je svima smesno sta se desava sa ovom nasom reprezentacijom... Dok Zigic igra nista nece da bude, Lazovic i Mrdja su bolja resenja u svakom slucaju od ovog smotanog... on samo zna da skoci i baci loptu glavom nekom, a ako ima srece dodje lopta do nasih, da ne kazem samo da ima 2 leve noge... bruka... dokle cemo da igramo sa tim jednim napadacem? To niko ne zna, samo ovaj nas obrazovani novi selektor...

KLEO u Reprezentaciju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Bruka. Sinoc kao da smo se podsetil nekih ranijih godina. Opet klubastvo na tribina, na terenu bezidejna igra.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
По мени је Пижон најмањи кривац... А играчи највећи... Чини ми се да играју као на некој ливади где није битан победник... Кажу изгорели од жеље... Ужас какве жеље, на терен се иде са идејама не са жељама...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
49
Sve bivše republike ex-YU igraju srcem i timski za svoje države sem nas. Mi igramo po sistemu "kako čemo, lako čemo".
 
Natrag
Top