Fudbalski Savez Srbije

Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
802
Karadžić: Idem, nađite mi zamenu
Prvi čovek Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić rekao je da nije promenio svoju odluku i da će napustiti tu funkciju.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
Vrijeme mu je i bilo, posle katastrofe sa trenerima koje je dovodio posle Radomira Antica. Ko bi mogao posle njega?
Mada je izgradio fantacrican reprezentativni kamp u Pazovi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
316
Valjda ce otic uskoro ako bog da, inace ce mo jos vise propasti, iako je to gotovo ne moguce ...
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2009
Poruka
371
Novi selektor reprenzetacije Srbije ce biti Ilija Petkovic,dok ce tim u Dablinu voditi Ljubinko Drulovic.

Zvanicno.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Terzić: Pametan potez Karadžića
IZVOR. B92, BETA | SV
Predsednik Zajednice superligaša Zvezdan Terzić rekao je danas da je imenovanje Ljubinka Drulovića za privremenog selektora pametan potez.

Selektoru mlade reprezentacije će mandat na klupi seniorskog sastava trajati do izbora novog selektora, a FSS je objavio da će trajno rešenje biti poznato u maju.

"To je pametan potez Tomislava Karadžića, da se ne žuri sa izborom selektora. Normalno je da to odradi neko ko je zaposlen u savezu, Druloviću to pripada kao nagrada za osvojeno prvenstvo Evrope", rekao je Terzić.

Terzić nije želeo da govori o tome da li bi Drulović bio dobro rešenje da predvodi Srbiju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

"Ne bih to sada, rano je prognozirati bilo šta na tu temu. Neka odradi to 5. marta, a do maja ima vremena", naveo je Terzić.

Drulović će kao vršilac dužnosti selektora 5. marta debitovati na klupi na prijateljskoj utakmici protiv Irske u Dablinu, a naveo je da će na selektorskoj poziciji nastaviti stopama Siniše Mihajlovića.

Srbija je bila bez selektora od novembra prošle godine, kada je Mihajlović napustio to mesto i preuzeo Sampdoriju.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Tole radi kao da će ostati ''još sto godina''

Prvi čovek FSS ne opterećuje se mogućnošću da uskoro dobije novog protivkandidata za tu funkciju.

logo-news.png


tole600141632020131227193327.jpg
Foto: Beta
U izjavi za današnji ''Kurir'', Tomislav Karadžić uverava da se sjajno oseća, iako je nedavno proslavio 75. rođendan i da ima dovoljno energije i ambicija da nastavi započete poslove u Savezu.

Posle Dejana Stankovića više se maltene i ne pominje ko bi mogao da zameni popularnog Toleta, a izgleda da i njega samog to više ne dotiče.

''Uopšte se više ne osvrćem da li će se pojaviti kandidat ili neće. To i nije moj problem. Radim kao da ću ostati na ovom mestu ko zna koliko godina'', istakao je Karadžić i naglasio da se oseća kao da je rođen 1955. godine.

On je, takođe komentarisao i situaciju oko izbora selektora, uveravajući da nije bilo nikakvih pritisaka iz vrha države po tom pitanju.

''Želim da demantujem da je bilo ikakvog mešanja sa strane prilikom izbora selektora. Naše opredeljenje je bio Stanojević, ali je kasnije on odustao i to je pitanje za njega'', zaključio je Karadžić.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Drulović: Ljajiću su otvorena vrata reprezentacije
mozzartsport.com, Sportski žurnal
Novi strateg Orlova se neće držati kodeksa kao njegov prethodnik i najavljuje povratak veziste Rome u nacionalni tim

13925518694709.jpg

Posle svih peripetija oko imena novog selektora, Ljubinko Drulović je iskočio u prvi plan i makar na neko vreme preuzeo komandnu palicu Orlova.

Mladi strateg će sigurno predvoditi Srbiju u prijateljskom meču u Irskoj, a do tada će imati zadatak da reši nekoliko problema koji su ostali iza selektorskog mandata Siniše Mihajlovića. Pre svih status Adema Ljajića.

Mladi veszita je zbog cele afere oko nepevanja himne bio precrtan kodMihajlovića, iako je u Fiorentini pružao sjajne partije. Letos je prešao u Romu, gde nije na nivou iz Firence, ali mnogi smatraju da će biti pojačanje za reprezentaciju. Odlaskom Mihajlovića je otklonjena glavna prepreka za povratakLjajića u nacionalni tim, što je potvrdio i Drulović.
„Vrata reprezentacije su svima otvorena. Važno je da su u formi i da mogu da daju doprinos državnom timu. To važi i za Ljajića. Bitno je da želi i da može da nam pomogne, da bude zdrav i spreman. Nemamo vremena da mnogo menjamo. Poslednja dva meča su bila izuzetno dobra. Imamo reprezentativce u velikim evropskim takmičenjima, mnogo njih je u odličnoj formi“, rekao je Drulović za Žurnal.

Iako je postavljen na selektorsku funkciju kao privremeno rešenje, selektor omladinskih orvaka Evrope kaže da neće propustiti šansu da se izbori za stalan posao.
„Učiniću sve da da zaslužim poverenje čelnika FSS i posle gostovanja u Dablinu. Nadam se da će rezultat i igra biti na niovu koji očekujemo.“
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
Drulović za RTS: Želim da se zadržim na klupi Srbije

Vršilac dužnosti selektora A reprezentacije Srbije Ljubinko Drulović rekao je za RTS da ima ambiciju da duže ostane na klupi "orlova", ali i da želi da nastavi sa uspesima kakve je imao sa omladinskom selekcijom naše zemlje.

Privremeni selektor A reprezentacije Srbije Ljubinko Drulović idealan je primer kako jedan fudbalski stručnjak postepeno napreduje i kako se, pre svega svojim radom i rezultatima, nameće kao rešenje za najodgovornije pozicije.

Drulović ne želi da se razmeće izjavama uoči debija na klupi našeg najjačeg nacionalnog tima, ali ne krije ambiciju da planira da ostane na užarenoj klupi i posle utakmice u Dablinu.

„Prvo želim da kažem da mi je izuzetna čast što sam izabran na čelo našeg najboljeg tima. Sigurno je da ću učiniti sve da tu i ostanem. Za sada je dogovor da vodim utakmicu protiv Republike Irske u Dablinu, koja se igra 5. marta. Posle toga ćemo razgovarati. Želim da zahvalim predsedniki Tomislavu Karadžiću i sekretaru Zoranu Lakoviću na poverenju. Nadam se da ću njihovo poverenje opravdati", rekao je Drulović.

Srbija ima igrače, ali nema rezultate. Ovo je ukratko stanje koje zatiče Ljubinko Drulović. Šta planira da promeni?

„Moje mišljenje je da mi u ovom trenutku imamo jedan vrlo dobar tim, spoj iskustva i mladosti. Mislim da smo od utakmice sa Hrvatskom igrali izuzetno dobro, da kostur tima već postoji. Ja i moji asistenti imamo kratko vreme za rad sa reprezentativcima, tako da nećemo odstupiti od onoga što je bilo dobro. Nastavićeom rad koji je bio izuzetno dobar, ovih nekoliko poslednjih utakmica. Pokušaćemo da odigramo jednu dobru utakmicu u Dablinu", istakao je Drulović.

Ništa u srpskom sportu nije teško i toliko kritikovano kao rad selektora fudbalske reprezentacije. Toga je svestan i Drulović, ali se ipak nada da će pozitivne kritike nadglasati one negativne...

„Ja sam već 30 i nešto godina u fudbalu, igrao sam u vrhunskim klubovima, bavim se ovim trenerskim poslom već sedam, osam godina. Ne bih se bavio ovim poslom kada ne bih bio spreman na pritisak. Biće i pozitivnih i negativnih kritika, nadam se da će biti više ovih pozitivnih. Spreman sam, ambiciozan, želim da napravim dosta toga lepog u srpskom fudbalu, baš kao što je zlatna medalja na Evropskom prvenstvu sa omladinskom reprezentacijom. Nadam se da ću i sada biti uspešan", zaključio je, na kraju, Ljubinko Drulović razgovor za RTS.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Karadžić: Selektor 15. juna
IZVOR. B92 | MN
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić izjavio je da će odluka o selektoru biti doneta 15. juna, po završetku prijateljskih mečeva.
15060036315309ace1b6655704340803_orig.JPG

Starsport

Do tada će našu selekciju voditi vršilac dužnosti selektora Ljubinko Drulović. Prvi meč Srbija igra petog marta u Dablinu sa Republikom Irskom.

"Pitanje selektora je i dalje otvoreno, Drulović je dobio šansu, od njega zavisi. Imamo četiri utakmice, videćemo kako će naša selekcija igrati i 15. juna ćemo staviti tačku na izbor selektora", rekao je Karadžić.

U podne će u Nici biti održan žreb za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj, Srbija je u trećem šeširu, a prvi čovek Saveza verujue u kvalitet nacionalog tima.

"Imamo jaku reprezentaciju, nismo u situaciji da biramo, apsolutno verujemo u kvalitet naše ekipe, bez obzira na koju ćemo grupu naići. Svako priželjkuje da dobije lakšu grupu, a videćemo kakve smo sreće", rekao je Karadžić.

Vršilac dužnosti selektora Ljubinko Drulović je istakao da bi voleo da Srbija u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvenstvo 2016. izbegne Španiju i Holandiju.

"Važno je da izvučemo grupu u kojoj ćemo biti pravi i učiniti sve da se plasiramo među najbolje 24 reprezentacije u Evropi. Postoje reprezentacije koje je dobro izbeći, pre svega mislim na Španiju i Holandiju. Svi timovi su jaki, nadam se da ćemo imati sreće da budemo u grupi sa timovima sa kojima možemo ravnopravno da se borimo i budemo na nekom od prva mesta koja vode direktno na EP. To nam je cilj", rekao je Drulović.
 
Natrag
Top