Fudbalski Savez Srbije

Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Al ce biti ludnica ako se plasiramo na prvenstvo u Juznoj Africi :roll:

Samo da ne bude ludo kao 2006. kada smo osramotili i fudbal i naciju.
Da ne govorim o tome da smo bili jedna od najuspešnijih selekcija u kvalifikacijama, primili samo jedan gol i onda BUM!!! Ojadila nas čak i Obala Slonovače, ccc... sramota!
I sve to samo zbog jedne nepotrebne i ishitrene odluke tadašnjeg selektora Petkovića koji je u tim pozvao svog sina. :roll: Eto šta ti je Srbija wacko2
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Stvarno to za sina nije bilo uredu. A to za Obalu Slonovace i nije tolka sramota, momci dobro igraju fudbal i daju 100% od sebe...Kako su samo furali Drogba i kompanija. Nasa greska je bila sto su igraci posle ona dva gola pravili manekene od sebe.....
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2009
Poruka
225
EP MLADI: Zamalo, stativa spasila azure

EP MLADI: Zamalo, stativa spasila azure
Utorak, 16. jun 2009. 22:40

v137970p0.jpg

Mlade fudbalske reprezentacije Srbije i Italije odigrale su bez golova u meču Grupe A na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

Srpski tim imao je nekoliko velikih prilika u drugom poluvremenu, pre svih Nenad Tomović, ali i Gojko Kačar koji je spektakularnim volej udarcem pogodio stativu 15-ak minuta pre kraja utakmice.

Kačar je imao priliku i u 12. minutu, posle odličnog prodora Nemanje Matića sa leve strane, ali je u padu loše zahvatio loptu.

Italijani su pretili preko Đovinka i Akvafreske. Omaleni plejmejker Juventusa imao je dobru šđansu u drugom delu, kada je bio sam pred Brkićem, ali nije uspeo da ga nadmudri.

Osim Kačara, odličnu igru pružili su, pre svih, Milan Smiljanić i Nemanja Matić, koji je bio nezaustavljiv na levoj strani. Matić se, na žalost, povredio pet minuta pre kraja meča, ali s obzirom na to da sledeći meč igramo u petak, ima vremena da se oporavi.

Inače, svi fudbaleri Srbije i članovi stručnog štaba himnu "Bože pravde" otpevali su držeći tri prsta na srcu.

ITALIJA: Konsilji - Mota, Andreoli, Boketi, Krišito - Markizio, Ćigarini, De Ćelje - Đovinko, Akvafreska, Baloteli.

SRBIJA: Brkić - Tomović, Pejčinović, Vuković, Petković - Fejsa, Smiljanić - Kačar - Tošić, Matić, Sulejmani.

Uskoro opširnije...

U prvom meču naše grupe, Švedska je deklasirala Belorusiju - 5:1.

(MONDO)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Krčmarević podnosi ostavku

Krčmarević podnosi ostavku
25. jun 2009.

15113912344a38238dabd09097680215_big.jpg


Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Slobodan Krčmarević izjavio je po povratku u Beograd da će podneti ostavku, piše "Sport".

Krčmarević je izrazio nezadovoljstvo stanjem u reprezentaciji, koja se susrela sa dosta problema proteklih par meseci, uključujući i niz povreda bitnih igrača. Selektor je takođe bio nezadovoljan sudijskim kriterijumom na EP, ali i okolnostima koje je imao vodeći mladu fudbalsku reprezentaciju Srbije "gde su mu ruke često bile vezane, a odgovornost bila samo njegova".

Mlada selekcija Srbije vratila se u sredu uveče u Beograd sa EP u Švedskoj gde je ostvarila dva remija i poraz od domaćina Švedske. Krčmarević je bio nezadovoljan rezultatima, ali je naveo da okolnosti možda nisu dozvoljavale veći uspeh.

„Ne mogu da budem zadovoljan ostvarenim jer smo svi očekivali plasman u polufinale. Ali, ako baš premotam film kadar po kadar, pitam se da li su naša očekivanja bila realna. Tokom dve godine rada susretali smo se sa brojnim problemima, a poslednjih nekoliko meseci nismo imali 70 odsto tima koji se suprotstavio Italijanima u prvoj utakmici. Ni pripreme nismo odradili kompletni, nismo se izborili da umanjimo kaznu Rajkoviću, povređivali su se redom Filip Đorđević, Matić. Mnogo delova je nedostajalo da bi mozaik bio sklopljen. Plasmanom na EP napravili smo uspeh, pokušali smo da dođemo do polufinala, nismo uspeli i život ide dalje“, rekao je Krčmarević.

Srbija je na prvenstvu pokazala slabu efikasnost, najčešće igrajući bez pravog špica, ali Krčmarević smatra da su povrede pre svega uticale na sistem igre naše selekcije.

„Zna se da nam je Filip Đorđević prvi špic i da smo posle njegove povrede morali da tražimo rešenje. Nije suština ubaciti napadača kao napadača, već uklopiti ga u sistem igre. Kada smo izgubili i Matića, tek smo ostali bez kvaliteta u igri jedan na jedan. S druge strane, verovao sam i još verujem u kvalitet igrača koji su po kvalitetu trebalo da prave razliku na terenu, da prođu „jedan na jedan“. Ali kad jedna po jedna karika ne funkcionišu, ruši se ceo sistem. Pitaju me zašto nisam buacio još jednog špica protiv Švedske? Pa, stalno smo na terenu imali trojicu ofanzivaca, a nisam toliko neozbiljan da se igram ugledom selekcije, kao i svojim ugledom, pa sam zato izveo Veljovića“, smatra selektor mlade reprezentacije.

15113912344a38238dabd09097680215_big.jpg


Kao poseban problem pokazala se disciplina naših igrača koji su dobili dva crvena kartona na odlučujućem meču sa Švedskom. Krčmarević je izjavio da je upozorio igrače na to šta ih očekuje u utakmici sa domaćinima, ali takođe smatra da ni sudijski kriterijum nije bio na zadovoljavajućem nivou.

„Neći da pravdam igrače, ali moramo svi mi u Savezu da snosimo odgovornost zbog ovakvih čestih situacija jer su one postojale i u Holandiji i na OI u Pekingu. Pre meča sa Šveđanima rekao sam igračima doslovce: „Šveđani su gluplji od nas, ali sigurno mnogo pokvareniji i zato se pazite. Izbacili su iz igre Balotelija, pokušaće svakog od vas. Nije vredelo, a i sudiji Proensi smo prvo mi sami dali povoda da odigra skandaloznu ulogu. Mogao je i Bajramija da pošalje u svlačionicu jer je u dva navrata udario Lolu Smiljanića. Međutim, uprskos velikom naboju koji smo uneli u meč, nismo uspeli da se iskontrolišemo, izgubili smo živce, a to ne sme da se događa u budućnosti“, smatra Krčmarević.

Za kraj, Krčmarević je potvrdio da je završio sa poslom selektora mlade fudbalske reprezentacije Srbije.

„Završio sam misiju kao selektor. Bilo je teško raditi u okolnostima koje sam imao. Ruke su mi često bile bezane, zavisio sam od mnogo faktora, a odgovornost je ostajala samo moja. Zato, u ovakvim okolnostima sigurno neću privhatiti da i dalje radim u Savezu kao selektor, kako god bude moj rad bio ocenjen. Gord sam posle svega, jer čovek zna da je posao uradio dobro ako sa ljude sa kojima je radio, posle može da pogleda u oči. Ja sam se sa svim igračima rastao na pravi način“, rekao je Krčmarević.

Uskoro bivši selektor mlade reprezentacije, rekao je da nije u potpunosti razočaran postignutim rezultatima sa ovom selekcijom.

„Ovakav rasplet prvenstva me sigurno ne destimuliše, držaću se i dalje svojih principa i ići napred. Ponavljam, krivo mi je što nismo ušli u polufinale ali nisam razočaran ciklusom ove generacije jer gotovo 60 odsto igrača ostaje za naredni ciklus, dok je drugi deo i dalje uz A tim. To je i suština našeg posla“, zaključio je Krčmarević.

Izvor: B92, Sport
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Srbija 14. na FIFA rang listi

Srbija 14. na FIFA rang listi
1. jul 2009.

5083081164a4b4e4588c92931827555_big.jpg


Fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je skok od šest mesta u odnosu na junsku listu FIFA i sada zauzima 14. poziciju sa 925 bodova.

Selekcija Srbije je u julu prošle godine zauzimala 35. mesto na listi najboljih selekcija sveta. Na najnovijoj rang listi Međunarodne fudbalske federacije došlo je do promene na samom vrhu, tako da vodeće mesto sada zauzima selekcija Brazila, koja je prošle sedmice osvojila titulu na Kupu konfederacija, a dosadašnji vodeći tim Španija potisnuta je na drugu poziciju.

Holandija je pala za jedno mesto i sada je treća, a Italija je sačuvala četvrtu poziciju.

Rang lista 20 najboljih reprezentacija sveta:
1. (5) Brazil - 1.672
2. (1) Španija - 1.590
3. (2) Holandija - 1.379
4. (4) Italija - 1.229
5. (3) Nemačka - 1.207
6. (9) Rusija - 1.161
7. (6) Engleska - 1.135
8. (7) Argentina - 1.091
9. (10) Francuska - 1.082
10. (8) Hrvatska - 1.031
11. (17) Grčka - 1.001
12. (14) SAD - 983
13. (16) Švajcarska - 930
14. (20) Srbija - 925
15. (24) Danska - 909
16. (29) Australija - 886
17. (11) Portugalija - 879
18. (38) Obala Slonovače - 874
19. (19) Ukrajina - 869
20. (17) Urugvaj 860.

Izvor: B92, Tanjug

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celu rank listu možete pogledati ovde ;)
Odavno nismo bili na ovako visokom mestu :roll:
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Južna Afrika - Srbija 12. avgusta

Južna Afrika - Srbija 12. avgusta
10. jul 2009.

19487850944a5756c55836e714290640_big.jpg


Fudbalska reprezentacija Srbije igraće 12. avgusta prijateljsku utakmicu sa Južnom Afrikom, domaćinom predstojećeg Svetskog prvenstva.

Meč će se, kako je saopšteno na sajtu Fudbalskog saveza Srbije, igrati u Pretoriji na stadionu 'Loftus Versfeld', kapaciteta 51.762 mesta. Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi igraće se od 11. juna do 11. jula 2010. godine, a Srbija se bori da se plasira na drugi uzastopni Mundijal, pošto je trenutno na prvom mestu na tabeli svoje kvalifikacione grupe.

Južna Afrika ne učestvuje u kvalifikacijama, pošto je kao domaćin automatski dobila učešće na turniru.

Ne nedavnom Kupu konfederacija, takođe održanom u Južnoj Africi, domaći fudbaleri zauzeli su četvrto mesto, pošto su u meču za treću poziciju posle produžetaka izgubili od evropskih prvaka iz Španije sa 2:3.

Izvor: B92, Beta
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
SO FSS: Bekvalca za selektora U21

SO FSS: Bekvalca za selektora U21
13. jul 2009.

Dragoljub Bekvalac biće kandidat stručnog odbora FSS za novog selektora mlade reprezentacije.

16026595954a5b394379d08200279076_big.jpg


Odluku o novom selektoru ekipe sastavljene od igrača do 21 godine doneće Izvršni odbor FSS u sredu. Dosadašnji selektor Slobodan Krčmarević napustio je tu poziciju posle Evropskog prvenstva u Švedskoj, gde se Srbija prvi put posle tri uspešna turnira nije plasirala u polufinale. Odluka da kandidat stručnog odbora bude Bekvalac, koji je član tog tela, doneta je posle rasprave jedinstveno.

Predsednik SO Ivan Čabrinović je u izjavi za Betu potvrdio odluku odbora.

"Bilo je, naravno, manjih sukoba mišljenja, ali su na kraju svi stali iza predloga da Bekvalac bude novi selektor mlade reprezentacije", rekao je Čabrinović agenciji Beta.

"Pričali smo i o učinku Krčmarevića i došli do zaključka da je ekipa pod njegovim vođstvom dobro funkcionisala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Švedskoj i na prvoj utakmici turnira sa Italijom", rekao je Čabrinović. "Posle tog duela, međutim, sve je krenulo naopako i jednostavno ne možemo da budemo zadovoljni rezultatom".

Mediji su prethodnih dana kao glavnog protivkandidata Bekvalcu navodili iskusnog Ratomira Dujkovića, a pominjani su još Saša Stanojević i Milorad Kosanović. Čabrinović je rekao da na Stručnom odboru nije bilo reči o bilo kome osim Bekvalcu.

Dragoljub Bekvalac je kao igrač bio legenda FK Vojvodina, ekipe koju je vodio u tri navrata između 1995. i 2008. godine. Prošle sezone preuzeo je mađarsku ekipu Đer kada je bila 14. u Šoproni ligi i doveo je do sedme pozicije, uz prvi nastup u finalu kupa u poslednjih četvrt veka.

Izvor: B92
 
Učlanjen(a)
14.07.2009
Poruka
15
Mlada selekcija Srbije-dva kandidata za trenera!


Dujković pre Bekvalca


V. TOMKOVIĆ, 14.07.2009 20:14:28 Ocena: -.-- (Glasova: 0)
Komentara: 0
sp-bekvalac.jpg
Ratomir Dujković i Dragoljub Bekvalac

STRUČNOM odboru stigla je replika od Odbora za hitna pitanja - drugi kandidat za selektora mlade reprezentacije Srbije je Ratomir Dujković! Iskusnog stručnjaka predložio je u utorak sam vrh Fudbalskog saveza Srbije, sa predsednikom Tomislavom Karadžićem na čelu. Tako će u sredu na sednici Izvršnog odbora FSS (12.00) pred delegatima da budu dvojica kandidata, a već sada se može reći da Dujković ima mnogo ozbiljniji “vetar u leđa” u Savezu.
- Naš predlog je da Ratomir Dujković bude selektor mlade reprezentacije Srbije. Sa tim ćemo da izađemo pred Izvršni odbor u sredu, tako da ćemo imati dvojicu kandidata. Pored toga, predložićemo i da Aleksandar Stanojević bude i ubuduće selektor omladinskog nacionalnog tima, ali istovremeno i prvi trener mlade selekcije, desna ruka Dujkoviću - otkrio je predsednik FSS Tomislav Karadžić.
Na pitanje koji, po njegovom mišljenju, kandidat ima veće šanse za pobedu, Karadžić je “diplomatski” odgovorio:
- Mislim da nam je potrebno da imamo na čelu nacionalnog tima čoveka koji je zabeležio zapažene uspehe i u klupskom i u reprezentativnom fudbalu. I to ne samo kada je mlada selekcija u pitanju, već sve! Potreban nam je čovek od integriteta, da može, između ostalog, da se odupre svim uticajima sa strane, jer moramo da kažemo da se suočavamo u svim uzrastima, osim A reprezentacije, sa velikim problemom koji se zove “menadžeri”.
Kada se u javnosti govorilo da bi Ratomir Dujković mogao da postane selektor mlade reprezentacije, isticalo se i da bi prepreka tom potezu mogla da bude činjenica da ugledni stručnjak nema profi-licencu da bi sedeo na klupi.
- Imali smo dva razgovora sa FIFA na tu temu i licenca nije prepreka da Dujković sedne na klupu mlade reprezentacije. Prvo, on je vodio pet seniorskih selekcija, a drugo, stalan je konsultant u školi za trenere, što je dovoljan uslov za dozvolu da vodi ekipu, jer su na isti način to činili, svojevremeno, Dragan Okuka i Dejan Savićević. Na kraju, profi-licencu ima Aleksandar Stanojević, koji bi bio pomoćnik Ratomiru Dujkoviću, pa bismo imali rešenje i sa te strane, ako bi bilo neophodno - kaže predsednik FSS Tomislav Karadžić.

POLEMIKA OKO STRANACA
PORED pitanja izbora selektora mlade reprezentacije, a predložen je Ratomir Dujković, Odbor za hitna pitanja FSS je u utorak razmatrao još neke interesantne teme. Jedna je ograničenje broja stranaca u srpskom fudbalu, oko kojeg u javnosti postoje podeljena mišljenja, a zatim i pitanja licenciranja stadiona i igrača za naredno prvenstvo, kao i lista sudija za šampionat i usvajanje izveštaja svih selektora za prethodni period.

* * * * *

PREDLOG STRUKE ZA IZBOR SELEKTORA MLADE REPREZENTACIJE PRODUBIO JAZ SA FUDBALSKIM SAVEZOM SRBIJE
NA TAPETU I STRUČNI SAVET


STRUČNI savet FS Srbije je bio jednoglasan, predložio je svog kandidata Dragoljuba Bekvalca za selektora mlade reprezentacije, iz svojih redova, i tako se potvrdila čaršijska priča da će dojučerašnji trener Đera biti privilegovan. O drugim kandidatima se nije diskutovalo, ali iz pouzdanih izvora saznajemo da se diskutovalo o radu ovog savetodavnog tela.
Naime, reč struke se po nekom nepisanom pravilu uglavnom poštuje, mada ne mora da se prihvati, ali u FS Srbije očigledno nisu zadovoljni radom aktuelnog Stručnog saveta. Postoje i nagoveštaji da se već preispituje rad članova i da postoji mogućnost, i to vrlo brzo, da se neke stvari i promene. Da li
će doći i do nekih razrešenja, teško je u ovom momentu tvrditi, ali je jasno da gde ima dima, ima i vatre.
Sama činjenica da se ide sa jednim kandidatom, dovodi u sumnju regularnost ovog izbora. Uostalom, Tomislav Karadžić, predsednik FS Srbije, se javno zapitao zašto se nije razgovaralo o još nekim kandidatima, pa valja očekivati da na sednici Izvršnog odbora u sredu Bekvalac, ipak, dobije protivkandidata.
To bi mogao da bude Ratomir Dujković, koji je najveća priznanja dobio vodeći reprezentaciju Gane na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj. Problem nekadašnjeg reprezentativnog golmana Crvene zvezde je profi licenca, koju ne poseduje, ali je FSS već stupio u kontakt sa UEFA kako bi rešio i to pitanje. Naime, jedno vreme je postojala nacionalna licenca, koju se dobijali neki treneri po zasluzi, ali je ukinuta. Međutim, ranije su profi licencu dobijali i oni stručnjaci koji nisu završili trenersku školu koju vodi FSS, ali su bili selektori.
Pa, ako iz evropske “kuće fudbala” stigne potvrda da zbog zasluga Duja može da vodi mladu reprezentaciju, odnosno da dobije profi licencu, onda će “borba” dvojice iskusnih stručnjaka biti, zacelo, žestoka. (J. SEKULIĆ)

RATOMIR DUJKOVIĆ
Datum rođenja: 24. 2. 1946.
Igračka karijera: Crvena zvezda, Ovijedo, Osijek, Galenika.
Trenerska karijera: Galenika, selektor Venecuele i reprezentacija Mijanmara, Atletiko Zulija (Venecuela), Universidad des Los Andes (Venecuela), Estudijantes Merida (Venecuela), selektor Ruande i Gane, kao i olimpijske selekcije Kine.

DRAGOLJUB BEKVALAC
Datum rođenja: 14. 2. 1952.
Igračka karijera: Radnički Sombor, Vojvodina, AIK Bačka Topola, Teteks, Rudar Ljubija, Kabel, Mladost Bački Jarak.
Trenerska karijera: Vojvodina (tri mandata), Liteks (Bugarska), Beroe (Bugarska), Sutjeska, OFK Beograd, Obilić, Hajduk Kula, Bežanija, Rabotnički (Makedonija), Đer (Mađarska).

* * * * *

STRUČNI SAVET FSS PREDLOŽIO ISKUSNOG TRENERA DRAGOLJUBA BEKVALCA ZA SELEKTORA SRPSKIH NADA
ČABRINOVIĆ JEDINI BIO PROTIV


DRAGOLJUB Bekvalac će možda biti novi selektor mlade reprezentacije Srbije, ali sportska javnost se već podelila oko predloga Stručnog saveta FSS. Čak ni najstručnije telo srpske “kuće fudbala” nije bilo jednoglasno predlažući nekadašnjeg trenera Vojvodine, Bečeja, OFK Beograda, Bežanije, Rabotničkog... koji je završetkom sezone napustio i mađarski Đer, za naslednika Slobodana Krčmarevića.
Od devetorice članova Stručnog saveta (Ivanović i Simić, već duže vreme ne učestvuju u radu), petorica su bila za Bekvalca koji naravno nije glasao (Stepanović, Karasi, Kostić, Đorđević i Petrović), dok je predsednik Ivan Čabrinović predložio da fudbalsku budućnost Srbije predvodi legendarni Ratomir Dujković, kojem bi pomagao mladi trener Aleksandar Stanojević.
- Još na prvom sastanku Stručnog saveta dogovorili smo se da sve odluke u javnost idu konsenzusom. Tako je bilo i sada, jer su petorica članova glasala za Bekvalca, koji nije imao pravo glasa, a ja sam bio za Dujkovića, jer sam smatrao da je bolje da imamo više kandidata i da o svakom diskutujemo posebno - pojašnjava Čabrinović.
Stručni savet nije raspisao posebne kriterijume koje bi trebalo da ispunjava novi selektor mladih.
- Došli smo do zaključka da bi novi selektor trebalo da bude iskusan stručnjak, koji iza sebe ima rezultate. I Bekvalac je radio u mnogim klubovima, ima kvalitet, ali ja sam smatrao da bi Dujković, koji je imao i fudbalsku i trenersku karijeru bez mrlje, a uz to, radio je u pet zemalja kao selektor, bio u ovom trenutku pravo rešenje. Međutim, morao sam da poštujem volju većine, pa će Bekvalac kao kandidat Stručnog saveta ići na Izvršni odbor FSS.
A, da li će Bekvalac biti i jedini kandidat za selektora, znaće se kada u sredu počne sednica IO FSS.
- Mi to ne znamo, mada čujem da su obavljeni razgovori i sa još nekim kandidatima. U svakom slučaju, trebalo bi što pre da se izabere novi selektor, jer vremena nema mnogo - zaključio je Ivan Čabrinović. (S. OBRADOVIĆ)

BEZ DVOJICE SAVETNIKA
IVAN Čabrinović je predsednik Stručnog saveta FSS, a članovi su: Dragoslav Stepanović, Nedeljko Kostić, Stanislav Karasi, Dragoljub Bekvalac, Velimir-Ciga Đorđević i Zoran Petrović, dok Nikola Simić i Mihailo Ivanović već duže vreme ne dolaze na sastanke.
 
Učlanjen(a)
14.07.2009
Poruka
15
Bekvalac predložen za selektora mladih

Autor: P. Vuković | Foto:M.Metlaš | 14.07.2009. - 08:23
bekvalac-v.jpg

Jednoglasnom odlukom Stručnog odbora FSS, Dragoljub Bekvalac pobedio je u trci za selektora mlade reprezentacije Srbije nezvanične protivkandidate Ratomira Dujkovića i Aleksandra Stanojevića.

Ipak, poslednju reč daće Izvršni odbor srpske kuće fudbala, koji bi trebalo da aminuje ili odbaci ovu odluku na sutrašnjoj sednici. Kako stvari stoje, bivši trener Vojvodine, OFK Beograda, Rabotničkog i još nekoliko domaćih prvoligaša, od septembra bi mogao da sedne na klupu „orlova“ u novom ciklusu kvalifikacija za EP 2011. godine (domaćin Danska). Naravno, ukoliko se Izvršni odbor složi, mada, javna je tajna da bi, uprkos mišljenju struke, rukovodstvo FSS moglo da, umesto Bekvalcu, poverenje ukaže Ratomiru Dujkoviću…


Predsednik Stručnog odbora Ivan Čabrinović istakao je da Srbiji, posle dojučerašnjeg selektora Slobodana Krčmarevića i lošeg rezultata na nedavnom Prvenstvu Evrope u Švedskoj, treba neko stariji ko je u trenerskoj karijeri prošao sito i rešeto.
- Tražili smo iskusnog, školovanog, proverenog stručnjaka, koji bi mogao da napravi zaokret u odnosu na raniji period. Bekvalac je zato izglasan jednoglasno, skorom 6:0 - pohvalio je Čabrinović Bekvalca, koji, zanimljivo, upravo danas puni 57 godina.
Podsetimo, mladi reprezentativci Srbije, nedavno dva puta vicešampioni Starog kontinenta, ugostiće 5. septembra Slovačku u okviru prvog kola kvalifikacija. U grupi 7 se još nalaze Hrvatska, Kipar i Norveška.
 
Natrag
Top