Formatiranje USB flash memorije u NTFS sistem

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ponekada vam verovatno zatreba da vasu USB flash memoriju formatirate u NTFS system.Kod XP u tom slucaju nastaje problem jer uopste nemate ponudjenu opciju formatiranja u tom sistemu vec samo u FAT32.

86376154.jpg


Kako doci do te opcije.Kliknite desnim klikom misa na ikonu My Computer a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Properties.....broj 1.Zatim u novootvorenom prozoru odaberite karticu Hardware...broj 2 te kliknite onda na dugme Device Manager....broj 3

41966947.jpg


U Device Manageru zatim pronadjite vasu USB flash memoriju,desni klik misa na nju te u padajucem meniju kliknite misem na Properties......broj 4 a zatim u novom prozoru odaberite karticu Policies...broj 5,cekirajte misem opciju Optimize for performance.....broj 6 i na kraju kliknite misem na dugme OK....broj 7

25830764.jpg


Pozatvarajte zatim sve prozore i proverite dali ste dobili NTFS opciju.Desni klik misem na vasu USB flash memoriju,a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Format.....broj 1

53059882.jpg


Sada mozete ugledati u delu File System pored FAT32 i NTFS opciju.....broj 2

91124931.jpg


Sada mozete kada zelite u ovom sistemu formatirati vasu USB memoriju to jednostavno i uraditi.....
 
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
40
koliko sam ja citao o formatiranju flash-a u NTFS mislim da to nije preporuceno.Nebi proizvodjac stavljao FAT sistem da je trebao NTFS.E sada,nije me to puno zanimalo ali koliko sam ukapirao Flash Memorije koje su formatirane kao FAT su postojanije nego NTFS(duze vremena su stabilne).Ovo je informacija koju nisam licno proverio ali smatram da nebi proizvodjaci Flasha-a kao Kingston stavljali bez veze ovakva uputstva-opet napominjem,ovo nisam isprobao,pozz
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Slazem se .....u sustini najvecu primenu ima kod Windowsa NT...

Windows NT samo moze biti instaliran na hard disk formatiran u NTFS (New Technology File System) znaci ako cete koristiti Windows NT, morate formatirati hard disk kao NTFS jer to je jedini format koji podrzava.

Ljudi iz Microsofta preporucuju da ako imate jedan operacioni sastav ,naprimer XP ,windows 2000 onda je izbor NTFS dok je FAT 32 obavezan kod vise operacionih sistema u racunaru jer se pojedini nebi ni videli.......koliko je NTFS ok neznam.....

Iskreno govoreci ja sam privrzen NTFS formatiranju na hard diskovima.....koliko je dobro neznam,dok kod flasha ide po navici Fat32

98945521.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!627&authkey=AJL3d_2HZDdnUvw" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
40
verovatno je tako,naime par puta sam namerno dizao sistem kao FAT ali nisam uspeo da vidim razliku u odnosu na NTFS(mada Microsot kaze da se XP instalira kao NTFS)Sto se tice Flash-a koliko sam ja protumacio (u bukvalnom prevodu)dugotrajniji i postojaniji je Flash formatiran kao FAT-ovo naravno nisam proverio jer je potrebno dosta vremena da bi stvarno uvideo koje formatiranje je bolje,pozz
 
Natrag
Top