Formatiranje dela HD diska

Član
Učlanjen(a)
06.04.2013
Poruka
8
Imam linux 12.04 i windows 7 na laptopu i kod instalacije sam negde pogresio i ostao mi je deo HD-a kao slobodan prostor i ne vidi ga ni linux ni windows, ja ga nalazim u disk utility ali nemam iskustva sa njim i ne znam kako da formatiram taj deo u NTFS (hteo bih da ga vidim iz oba OS-a)....


Screenshot from 2014-10-04 13:21:36.png
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Trebalo bi da kada kliknete na desni klik imate format ili create partiton. Slicno je u win isto...
 
Član
Učlanjen(a)
06.04.2013
Poruka
8
Kada bi ga video neki OS mislim da bi moglo ali se ne vidi kao particija ( ne vidi se uopste - ni iz linuxa ni iz windowsa )
Hteo sam da krenem instalaciju novog linuxa pa da izaberem "Something else" i da formatiram taj deo ali mi ne dozvoljava ...
ne znam da li disk utility moze to da uradi a da ne osteti ostale particije ...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
disk.png

U windowsu je ovako, a za ubuntu imam 14.04 pa je malo drugacije. U 12.04 bi trebalo na desni klik na taj deo da prikaze opcije za podesavanje vidljivosti, za foramt, pravljenje particije, auto mount i sl.
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
ако кроз Диск не можеш да се снађеш инсталирај gParted и пробај кроз њега...
Мада чини ми се да је у питању грешка при партиционисању где је већ направљено 3 примарне партиције и једна проширена. уместо да буде вентуално две примарне за Виндовс и једна проширена у оквиру које би биле направљене све партиције потребне за Линукс...
 
Natrag
Top