Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?

Učlanjen(a)
09.02.2015
Poruka
3
Pozdrav svima


Nedavno me dobar drug zainteresovao za trgovinu valutnim parovima, indeksima, naftom i sl.
Interesuje me ukoliko je sigurno, da li je pametno trgovati preko brokera (firmi) iz inostranstva ukoliko nude bolje uslove ?
Znam par ljudi koji jako solidno prolaze trgujuci na berzi, uglavnom valute .. Znam da treba veoma puno rada i discipline, mada ukoliko se usavrsi daje fleksibilnost koju je tesko gdje drugo naci. To mene licno najvise i privlaci ..
Fino bi bilo da cujem misljenja i drugih koji razmisljaju da pocnu ili su vec profi .
Hvala svima
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Nece biti problem u brokeru vec u pojedincu koji ce sve jedno kod kog brokera izgubiti pare. Strogo savetujem jednu godinu demo trgovanja kod bilo kog brokera pa tek onda neke konkretne korake, ali verujem da ih posle godinu dana probe neceni biti jer sledi zakljucak da je rizik veliki a gubitak para sasvim siguran. Ima jedna navlaka kod demo igranja. Otvore vam racun na 100 000 dolara ili evra sve jedno. Onda zaigrate na sitno pa sitno izgubite ili mozda sitno dobijete, ali ste ostali u igri. U realnosti onaj ko ima sto hiljada nece ih dati brokeru. Pocne se sa relativno malim iznosom pa kad se gubi gubi se mnogo veci procenat od ulozenog pa se onda ulozi vise da bi se gubitak povratio I zaradilo, a onda se vise I izgubi I na kraju ode sve. Mozda dodate jos sredstava na racun jer vam se cini da ce biti bolje ali to samo znaci da cete nakon nesto vise vremena I vise izgubiti. Forex je zamka spekulanata I treba ga ignorisati. Kazu da treba imati plan, nauciti I taktike I psihologiju I money management I ko zna sta sve ne, ali verujte nema tu leba nego samo bankrot.
 
Učlanjen(a)
13.01.2017
Poruka
7
Prilikom odabira brokera treba utvrditi da li je regulisan. Da bi se krenulo sa forex trgovanjem potrebno je videti koliki je spred na valute, robum indekse i akcije.

Isto tako se moze probati i demo racun fpmarkets.com.au/demo/ sa virtuelnim novcem. I zato se mora prvo testirati demo racun, spred,risk management kao i iznos lota po trejdu.

Kasnije treba odrediti kako ce se trgovati po tehnickoj ili fundamentalnoj analizi. Treba izabrati kojim valutnim parovicma da se trguje na azijskom, evropskom ili americkom trzistu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
107
Pozdrav svima


Nedavno me dobar drug zainteresovao za trgovinu valutnim parovima, indeksima, naftom i sl.
Interesuje me ukoliko je sigurno, da li je pametno trgovati preko brokera (firmi) iz inostranstva ukoliko nude bolje uslove ?
Znam par ljudi koji jako solidno prolaze trgujuci na berzi, uglavnom valute .. Znam da treba veoma puno rada i discipline, mada ukoliko se usavrsi daje fleksibilnost koju je tesko gdje drugo naci. To mene licno najvise i privlaci ..
Fino bi bilo da cujem misljenja i drugih koji razmisljaju da pocnu ili su vec profi .
Hvala svima
 
Natrag
Top