Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
591
Može neko da mi pomogne u vezi radia koji se pokreće preko antene, tipično ono ubaciš slušalice i služi to kao antena. Imam Realme RTX2170 ali nemam app radio kao što je bila na starijim telefonima, čitao sam nešto da je valjda sakrivena ili šta već. Mogu da skinem preko play prodavnice bezbroj app ali treba mi neka koja radi bez interneta.
 
Učlanjen(a)
14.05.2016
Poruka
10
Neki telefoni imaju ugradjen FM chip za koji nije instaliran nikakav fabricki program. Jedna od opcija koju ja znam je instaliranje apk, NextRadio free live FM radio, koji posle instalacije i startovanja detektuje da li postoji FM chip.
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nextradioapp.nextradio

Trebalo bi da izgleda ovako nekako:
NextRadio_compatibility_check.jpgNextRadio_location_request.jpgNextRadio_antennainfo.jpg
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
591
Pokušao sam sa tim ali ne radi, ili nemam taj chip u telefonu ili ne radi na novijim verzijama androida, android 11 je u pitanju.

Screenshot_2022-05-15-22-36-09-65_8fb4213f5602a120de796ec6e4f25f88.jpg
 
Učlanjen(a)
14.05.2016
Poruka
10
Upravo sam probao i ja kod mene na androidu 12 koji ima radio, i dobijam istu poruku...da li je problem region ili kao sto si rekao nekompitabilna verzija androida nebi znao...
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
591
E da, zaboravio sam da napomenem da kada idem preko google playa kaže mi da nije dostupno u mojoj zemlji. Ovo sam instalirao preko aptoida pa verovatno da zeza region.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Taj mobilni (cela realme 7 serija) NEMA radio prijemnik, ne trudi se uzalud. Nikakva aplikacija ti neće pomoći, niti verzija androida ima neke veze sa time.
Jako malo modela danas uopšte poseduje FM risiver.

Radio je u ovakvim slučajevima moguće slušati samo onlajn (preko interneta).
Ako vam je stalo do toga da mob poseduje radio (znam dosta ljudi kojima jeste), informišite se pre kupovine (gsm arena, mobilni svet, sajt proizvođača ...). Takođe treba obratiti pažnju da li se isporučuje globalno ili samo za određeni deo sveta.
 
Natrag
Top