Filmska potjera za crnim BMW-om u Banjaluci: Bježeći od policije zakucao se u banderu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Filmska potjera za crnim BMW-om u Banjaluci: Bježeći od policije zakucao se u banderu na mostu!




Izvor: Nezavisne novine Nikola Morača - 08.04.2011 18:42

slitunain.php


BANJALUKA - Potjera policije za crnim BMW-om, nalik na američke akcione filmove, odigrala se u četvrtak oko 20.30 na Bulevaru vojvode Petra Bojovića na istočnom dijelu tranzita u Banjaluci, a pukom srećom u jurnjavi za sada nepoznatog vozača niko nije stradao.

Očevici koji su željeli ostati anonimni ispričali su "Nezavisnim" da se crni BMW velikom brzinom kretao iz pravca "Autoservisa" u naselju Borik prema Rebrovačkom mostu, te da je bježao od policijske patrole.
"Vozio sam se kući sa djetetom u autu. Prvo sam začuo policijsku sirenu, a onda sam u retrovizoru vidio plavo-crvene rotacije. Kako sam se približavao mostu, pogled sam usmjerio na cestu pa opet u retrovizor. Najednom se iza mene pojavio crni BMW, koji je bukvalno kao skijaš u slalomu prestizao sva auta i došao tik iza mene", ispričao je očevidac.

Priča kako je u njegovoj blizini vozač BMW najednom izgubio kontrolu na mostu, udario u branik na pješačkom prelazu, a nakon toga je udario u banderu i završio na bankini koja dijeli duple saobraćajne trake na mostu.
"Kada se nasadio na taj ivičnjak, vozač BMW je pokušao pobjeći, no nije uspio. Kako se sve odigralo u nekoliko sekundi, do BMW-a je u rekordnom vremenu stigla i policijska patrola. Posljednje što sam vidio bio je policajac koji je trčao prema slupanom BMW-u i vikao na vozača koji je tada još bio u automobilu", ispričao je očevidac.

Iako je sve to vidjelo više očevidaca, jer se radi o veoma frekventnoj saobraćajnici, u CJB Banjaluka su u petak međutim kratko odgovorili da nemaju informacije o nesvakidašnjoj potjeri. Pojasnili su kako policajci koji su bili na zadatku najvjerovatnije nisu ni stigli čitav slučaj zavesti u izvještaj.
Priču očevica koji je svjedočio potjeri, strahujući za život svog djeteta u autu, potvrdili su i drugi slučajni prolaznici koji su se zatekli na Rebrovačkom mostu.
Očevici su bili jednoglasni da je za dlaku izbjegnuta tragedija, jer je vozač BMW-a vozio velikom brzinom i nije obraćao pažnju na to što je u bježanju mogao udariti u automobile, ali i pješake.

"Bukvalno milimetri su dijelili da BMW zakači čovjeka koji je vodio psa na mostu. Nakon što se automobil odbio od ivičnjak, tik ispred nesretnog čovjeka, ovaj je ispustio psa i ostao ukopan u mjestu nekoliko sekundi, vjerovatno premotavajući film u glavi šta se to dogodilo", ispričao je vozač automobila koji se u trenutku potjere takođe zadesio na Rebrovačkom mostu.

S obzirom na to da u banjalučkoj policiji u petak nisu imali detaljnijih informacija o ovom nesvakidašnjem slučaju, prema nepotvrđenom informacijama, vozač crnog BMW-a je na dionici tranzita koja prolazi pored Tržnog centra "Mercator" skrivio i saobraćajnu nezgodu dok je bježao od policijskih patrola.

"Ukoliko su hvatali okorjelog kriminalca, onda mogu razumjeti svu tu frku i potjeru, ali ako je u pitanju bio neki saobraćajni prekršaj, onda su policajci ipak trebali razmisliti da li je takva potjera mogla ugroziti i živote nevinih građana, posebno ako se zna da su bjegunca već snimile bezbjednosne kamere postavljene na semaforu kod 'Autoservisa' u Boriku", zaključio je jedan zabrinuti građanin.
 
Natrag
Top