Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ono što verovatno svi već "znaju" je da je Holivudska/Brodvejska industrija filmova "najjača" na svetu.

Verovatno ste pogledali gomilu stranih filmova od kojih je bar 95% Američkih.

Ne želim da pljujem po Američkoj filmskoj industriji ali verovatno oni koji su bar malo upućeni u dešavanja u film i sami primećuju da neki serijali filmova snimaju eto ne toliko da zabave publiku koliko da zarade na "svojim" projektima koji se opet baziraju na knjigama ovih ili onih pisaca.

Koliko filmova znate da su oni AUTORSKO delo, tj da je režiser ujedno i scenarista tj da je sam režiser odradio ceo film a ne preuzeo iz knjiga, ili je uradio po nečijoj istinitoj priči ili po ugledu na neki drugi film tj da je ideju za film proistekla iz njegove glave?

Danas svako može sebe da nazove pevačem ili estradnim umetnikom ali pravi su oni umetnici moji sami napišu tekst i komponuju muziku.
Izgleda da je najlakše kupiti tekst, platiti nekog da napiše muziku i ti izađeš pred masom i pevaš nešto što zapravo nije tvoje već je kupljeno.

Da se vratim na film.
I kod nas i u svetu se snimaju po nekoliko nastavaka filmova ili su urađene gomile "osveženih" starih filmova poput "Titanika" čiji je original snimljen mnogo pre onog Titanika u kome je glumio Leonardo ndi Kaprio.

Da li Holivudu / Brodveju ponestaje ideja?
Koliko Holivudskih glumaca zaista može da nazove sebe zvezdom?
Koliko glumaca znate a da nikada nisu glumili u Holivudu ( a nisu iz bivše Jugoslavije)?
Koliko pevača znate koji sami pišu muziku i tekst?
Koliko originalnih filmskih radova znate (pod original mislim da je film unikat sam po sebi, da nema nastavke, da je režiser u isto vreme i scenarista i da je on sam odradio ceo film)?

Toga nije bilo u svetu sve do 70-ih kada su se u Holivudu izgleda ispucali sa idejama.

Još jedno pitanje:
Po čemu je bilo koji Holivudski glumac bolji od bilo kog Srpskog glumca?
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Mislio sam na kvalitet glumca a ne na toliko koliko je plaćen.

Nije isto imati radnika koji 8 sati radi i radnika koji 8 sati ispija kafu na poslu...
 
Učlanjen(a)
18.01.2017
Poruka
104
mi smo mala zemlja, a amerika....da prodajes zvake postanes milioner.... :)
 
Natrag
Top