Fiksni ortodontski aparat (fiksna proteza)

Član
Učlanjen(a)
30.06.2010
Poruka
67
Ajmo! :D svi koji ste imali iskustva sa fiksnom protezom- pomozite! ;)

c421cf2c5280afe4a1e292807f08c1ed_content_medium_noaspect.jpg


Imam 17 godina i procitala sam mnoga misljenja jer uskoro trebam da stavim fiksnu metalnu protezu na gornju vilicu.
Moj zubar mi je rekao da moram podhitno da vadim gornju cetvorku jer mi je trojka iznad nje i izbacena mi je u odnosu na ostale zube. Medjutim kad sam otisla kod zubarke koja ce mi napraviti protezu, zena mi je samo uzela otiske nije mi ni pominjala vadjenje zdrave cetvorke! uzela mi je otiske i cekam da me pozove! Da li se dugo ceka za tu protezu nakon davanja otisaka?

cula sam da neki ljudi imaju problema sa govorom nakon sto je stave, da suskaju dok pricaju..da li je to tacno?

Ja se ne razumijem bas najbolje, ali koje bi mi vi prepocucili gumice? mislim na boje...neki kazu da providne brzo zute, neki mi kazu da su sive najbolje...pa za pocetak sta je najbolje da stavim?

i imam jos jedan problem...puna sam kompleksa, tako da mi je ovo jos jedan problem. Inace do sad sam imala nekoliko momaka, njima moji zubi i nisu toliko smetali... pa me zanima kakvo je vase iskustvo sto se tice toga jer imam osjecaj da kada stavim fiksni aparat da se to ni jednom momku nece svidjeti i rekla sam sebi- ZBOGOM momci! :(

zeljela bih da mi neko odgovori ko je imao iskustva sa svim ovim jer sam mnogo opterecena i plasim se bolova. Hvala unapred! :)
 
Učlanjen(a)
25.06.2011
Poruka
4
Ja nisam imao iskustva sa protezom, ali mogu ti reci da nekim momcima to uopste ne smeta!
Bar meni ne smeta, meni je to simpaticno :) a i ne smeta mi sto se tice poljubaca tj. ljubljenja. Sve je u redu! Moja djevojka ima protezu i nista joj ne fali. Zato ne brini- i uzivaj! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2010
Poruka
67
Hvala tebi sto tako mislis, ali da li i ostali pripadnici jaceg pola dijele tvoje misljenje? :/

Dodato posle 9 Sati 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Daj ljudiiii pomozite!!!! :( :D
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Trejsi ne opterecuj se za BV, sta ce misliti neki tamo zlockasti piletan Marko ili Zarko,wacko2 i ne padaj radi straha, kada se radi o tvome dobrome...

Tebi pripada cini mi se bespalatan fiksni aparatic, ako ne grijesim? Zagrabi tu priliku, da ti kasnije ne bude zao, jer mnogi koji su pali radi toga straha "sta ce svijet misliti o njima" danas bi 100% sa velikim veseljem stavili taj fiksni aparat da imaju prilike, ali je nemaju kao ni para(citaj forume kako kukaju jedni drugima), jer fiksni aparatic nije bas jeftin, kod nas u Sloveniji cijene su od 4.500 €, ne znam da li su uz tu cijenu jos pregledi i popravci:dntknw:, ne bitno, ipak je skupo...Ko sisa Marka, Zarka, vataj se ti tog aparatica....:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2010
Poruka
67
hvala....nosim protezu evo vec cetvrti mjesec i zadovoljna sam...inace, platila sam je 500eura... a svaki mjesec kontrole su mi po 10eura :)
 
Natrag
Top