Fiat brava-slaba kratka svjetla

Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Imam Fiat brava 97.godište, benzin, u koga su izuzetno loša kratka svjetla. Skidao sam farove čistio prema nekim uputama, ali slabo. Pitanje za stručnjake: kakvo mi rešenje nudite... ugradnja jačih sijalica ili nešta drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Pa ukoliko su staklo i unutrašnjost fara čisti (nisu matirali) onda ostaje još samo zamena postojećih sijalica nekim kvalitetnijim. Mislim da bi bilo poželjno i podešavanje snopa fara pošto njegovo odstupanje (baca previsoko ili prenisko ispred auta) takođe stvara utisak lošeg svetla.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Stakla su čista i sa vanjske i unutarnje strane, sijalice halogene 55 W. Da li i pod kojim uslovima smijem staviti jače?
 
Član
Učlanjen(a)
09.06.2011
Poruka
5
pogledaj napon koji dolazi na sijalice kada su uključena svetla, ume da bude 7-10V ako je loša masa koja dolazi do sijalice, ili ukoliko je loša instalacija
 
Član
Učlanjen(a)
21.01.2012
Poruka
13
ako su sociva dobra i dobro nastelovani farovi jedna od u zadnje vreme cestih dijagnoza loseg svetla su sijalice . naime pojavile su se sijalice koje nisu u centru i nebaca zizu svetla gde treba . tako da jednostavno rasipa svetlo . ovo je mogucnost samo pod uslovom da svetlo blistavo bele boje a vidljivost u toku voznje jako slaba .
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Ljudi svima hvala na preporukama, pokušaću sa savjetom @radraj,uz molbu za preporuku: koje sijalice? pa budem javio koje efekte sam dobio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.01.2012
Poruka
13
iz mog iskustva bi ti preporucio da nekupujes halogene sijalice koje nisu orginalne . recimo ako je sijalica predvidjena 50/55 w a ima da se kupe kao pojacane recimo 60/65 w koje su u vecini slucajeva nekvalitetne izrade . u slucaju postavljanja takve sijalice prosto je nemoguce nastelovati farove .
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Evo malo je otoplilo pa sam otvorio haubu i evo sto sam konstatovao: Kada dovedem + direktno sa akumulatora
na sijalicu svjetlo mi se pojaca. Pitanje: da li ovaj automobil ima rele za kratko svjetlo? Ako DA. koja je oznaka i gdje se nalazi?
Jer mislim da je: ili oslabio relej, ili je kontakt negdje oksidirao. Napomena: prije dvije godine auto mi je "do grla" bilo
poplavljeno.
 
Natrag
Top