FC Manchester United ~ Crveni Đavoli

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
M. Junajted najskuplji na svetu

M. Junajted najskuplji na svetu

Izvor. B92, Tanjug | MJ



Mančester Junajted trenutno je najskuplji svetski klub, pošto je ugledni časopis "Forbs" procenio njegovu vrednost na 2,24 milijarde dolara.

18412584024f8f13481ac98980325971_orig.jpg

To je za 20 odsto više nego prošle godine, a Junajted je titulu najvrednijeg kluba u izboru "Forbsa" osvojio osmi put zaredom.

Prilikom obračunavanja vrednosti kluba u obzir su uzeti godišnja zarada, profitabilnost i nivo dugovanja.

Iza Mančester Junajteda, na drugom mestu, našao se španski Real Madrid čija vrednost je procenjena na 1,88 milijardi dolara. To je "skok" od 29 procenata u odnosu na 2011. godinu.

Drugi španski velikan Barselona zauzeo je treće mesto na listi sa 1,3 milijarde dolara, što predstavlja porast od 34 odsto.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Povratak navijanja na Old Traford?

Povratak navijanja na Old Traford?

Izvor. B92, Independent


Navijači Mančester Junajteda ponovo će moći da navijaju na svom stadionu, jer će svi nadležni dozvoliti otvaranje „pevačkog bloka“.


14699573834f900dc06f336080564784_orig.jpg


Najveći klupski stadion u Britaniji nosi nadimak „Teatar snova“, ali je na njemu već godinama pozorišna atmosfera.

Uzrok su propisi u Premijer ligi, zbog kojih je navijačima bukvalno bilo zabranjeno da stoje tokom utakmice, uz pretnju da bi kršenje propisa povlačiti igranje pred praznim tribinama.

Navijači Mančester Junajteda vodili su dugu borbu za svoja navijačka prava sa klubom, lokalnom policijom i Premijer ligom, a sada su dobili tri opcije, po kojima će biti formiran blok od 1400, 1900 ili 2500 mesta za navijače sa godišnjim kartama, u kojem će važiti drugačija pravila.

Navijači šampiona Engleske na gostovanjima fantastično bodre svoj klub, što je poslednji put demonstrirano kada ih je 7000 bilo prošlog meseca u Blekburnu, ali kod kuće atmosfera uopšte ne liči na fudbalsku.

Izuzetak su situacije kada gostuju ekipe sa dobrim navijačima, kakve su u poslednjih nekoliko sezona Liverpul, Arsenal, Čelsi i posebno Stouk, a standarde su postavili navijači Atletika iz Bilbaa, kada je njih 7000 održalo pravi navijački čas svima koji su gledali meč.

Uprava Junajteda, međutim, razmatra da trajno gostujući boks sa jugoistočnog ugla (desno od kamere) prebaci na treći sprat Ser Aleks Ferguson tribine (sever, za TV gledaoce ona tačno nasuprot kamere). Sistem je isproban pretprošle sezone protiv Valensije i primenjen u Premijer ligi prvi put u duelu sa Aston Vilom tokom vikenda.

Uzrok je nedovoljna popunjenost gostujuće tribine, jer klubovi često ne rasprodaju sve karte za svoj blok. U tome ove sezone nije uspeo ni Njukasl, koji tradicionalno vodi ogroman broj navijača na gostovanja (tokom sezone u drugoj ligi imali su 10 hiljada navijača u Prestonu), a Fulam je postavio nove standarde – 320 prodatih ulaznica.

U tom slučaju najbučniji navijači domaćih bili bi smešteni upravo na to mesto. Te promene trebalo bi da utiču na veću popunjenost i inače vrlo ispunjenog Old Traforda, ali svakako i na povratak buke na stadion, gde je atmosferu Ser Aleks Ferguson pre četiri sezone opisao kao „pogrebnu“.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Anderson završio sezonu

Anderson završio sezonu


Tanjug |



Menadžer fudbalera Mančester Junajteda Ser Aleks Ferguson potvrdio je da Brazilac Anderson, zbog povrede kolena, neće igrati do kraja sezone.

237183_anderson01-ap-jon-super_f.jpg


"Imamo još samo četiri utakmice do kraja sezone i ne verujem da će se Anderson oporaviti", rekao je Ferguson, čija ekipa u finišu trke za titulu u Premijer ligi ima pet bodova više od gradskog rivala Sitija.


Anderson je u Junajted stigao 2007. godine iz Porta, a ove sezone je zbog čestih povreda odigrao samo 10 ligaških utakmica, a ukupno 16 u sezoni.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Aleks Ferguson popričao sa Jangom oko čestog simuliranja

Aleks Ferguson popričao sa Jangom oko čestog simuliranja


Blic


Menadžer Mančester Junajteda Aleks Ferguson popričao je sa Ešlijem Jangom oko njegovog učestalog padanja u šesnaestercu rivala.

223642_fergi01-reuter-nigel-roddis_f.jpg


Prvotimac ekipe sa Old Traforda javno je kritikovan posle diskutabilno iznuđenih penala protiv Aston Vile i Kvins Park Rendžersa i tim povodom Ferguson je obavio razgovor sa njim.

''Pričao sam sa Ešlijem, on razume veličinu našeg kluba i nadam se da će uvideti grešku'', istakao je Ferguson.

On je i nekim delom stao u odbranu svog igrača rekavši da su novine malo ''naduvale'' priču o simuliranju "zato što je u pitanju Mančester Junajted".

Škotski stručnjak priznaje da je Jang malo preterao u padu protiv Aston Vile, ali je dodao da je sudija Mark Halsi sasvim zasluženo dosudio penal.

Nekadašnji kapiten Junajteda Brajan Robson je rekao da da Jang mora da bude oprezan da ne dobije reputaciju ''simulatora''.

''U narednim utakmicama Jang mora da bude oprezan i da igra pošteno da mu se ne bi desilo da ne dobije penal kad to bude veoma važno za tim'', zaključio je Robson.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ferguson: Siti nam je postao veći rival od Liverpula

Ferguson: Siti nam je postao veći rival od Liverpula


Blic


Menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson rekao je da je gradski rival Siti preuzeo Liverpulu ulogu najvećeg rivala "crvenim đavolima".

223700_203855fergireutersf_f.jpg


Predstojeći 162. mančesterski derbi u ponedeljak najverovatnije će odlučiti pobednika šampionske trke u Engleskoj.

''Mečevi protiv Sitija su teški, kod njih finansijski aspekat ima prevagu. Verujem da ćemo se ubuduće boriti protiv njih za titule, pa će ti mečevi dodatno dobijati na važnosti, ali već sada su nam veći rival od Liverpula. Priznajem da je protiv njih veći emotivni naboj, ali Siti nam je direktan protivnik u borbi za titulu'', rekao je Ferguson.

''Đavoli'' imaju tri boda više od ''građana'' tri kola pre kraja. Siti ima bolju gol-razliku za šest pogodaka, a u prvom duelu ove sezone na Old Trafordu ponizili su Junajted sa 6:1.

Derbi kola i Mančestera igraće se u ponedeljak u 21 čas na Itihadu.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Junajted: Valensija igrač godine

[h=1]Junajted: Valensija igrač godine
[/h] Izvor. B92, Beta | NĐ



Fudbaler Mančester Junajteda Antonio Valensija izabran je za najboljeg igrača tog kluba za sezonu 2011/2012, preneli su engleski mediji.

10539774264fb22b4d3390b298992508_orig.jpg


Reprezentativac Ekvadora dobio je najviše glasova navijača na sedam zvaničnih sajtova engleskog kluba, a za najboljeg igrača sezone prethodno su ga izabrali i saigrači.
Valensija je u izboru navijača Junajteda dobio 37 odsto glasova, drugo mesto pripalo je napadaču Vejnu Runiju sa 24 odsto, a treće Polu Skolsu sa 12.
Ekvadorac je dobio i nagradu za najbolji gol sezone, koji je postigao 2. aprila protiv Blekburna, kada je snažnim udarcem sa ivice desne strane šesnaesterca pogodio u dalji golmanov ugao.

"Veoma sam srećan zbog ove tri nagrade. Mislim da bi trebalo da se dodeljuje još 20 priznanja, pošto su svi moji saigrači zaslužili neku nagradu. Zahvalan sam i njima i navijačima na podršci", kazao je Valensija.

Junajted je posle mnogo uzbuđenja u poslednjem kolu engleske Premijer lige ostao bez titule osvojene prošle sezone, koja je prešla kod gradskog rivala Mančester Sitija.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Berbatov: Idem, ali nikada u Siti

[h=1]Berbatov: Idem, ali nikada u Siti
[/h] Izvor. B92, Reuters | JT


Bugarski fudbaler Dimitar Berbatov rekao je da želi da napusti Mančester Junajted, ali ističe da nikada ne bi prešao u redove gradskog rivala, Sitija.

2060377424fb9f3ee3f723411535494_orig.jpg

Beta

Berbatov je istakao da je siguran da će već ovog leta napustiti ‘crvene đavole’, pošto višej nije u prvom planu menadžera Aleksa Fergusona.
“Moje vreme u Mančester Junajtedu se bliži kraju. Ne osećam se više kao vredan deo tima”, rekao je Berbatov.
Junajted je u martu iskoristio opciju iz ugovora sa Berbatovim i produžio ga na još godinu dana, uprkos tome što ni tada nije igrao na visokom nivou.

“Mislim da sam odigrao dobro kada sam dobio priliku. Ali, frustriran sam zbog načina na koji se sve ovo desilo, mislim da to nisam zaslužio”, istakao je 31-godišnji bugarski fudbaler.

Berbatov, koji je najbolji strelac u istoriji Bugarske sa 48 golova, stigao je u Junajted iz Totenhema za skoro 40 miliona evra 2008. godine. Od tada pa sve do finiša sezone 2010/11 sezone bio je jedna od glavnih opcija u napadu, ali se tada nešto promenilo, iako je tada bio najbolji strelac u Premijer ligi. Čak je u finalu prošlogodišnje Lige šampiona Majkl Oven zauzeo njegovo mesto na klupi u porazu od Barselone. Uprkos tome, Berbatov je ostao u Junajtedu, a uprkos lošoj formi Čičarita Ernandesa i povredi Ovena, gotovo cele sezone je bio zamena.

“Deset puta ili čak i više sam razgovarao sa menadžerom i uvek mi je govorio da će za mene biti mesta u timu. Ali, svaki put sam ostajao na klupi. Imam dovoljno poniznosti pa sam prestao da idem na te sastanke, i jasno je da ću napustiti Junajted. Očigledno je da to moram da učinim. Imam nekoliko opcija, ali znam da želim da igram na najvišem nivou”, naglasio je Berbatov.

Poslednjih nedelja, Berbatova su povezivali sa nekoliko klubova iz Italije, Nemačke, Francuske i Turske, ali je on istakao da zna u koji tim sigurno neću preći.

“Nikada neću preći u Mančester Siti, ja sam ipak lojalna osoba. Imao sam priliku da odem u Siti u prošlosti, ali sam izabrao Junajted”, rekao je Berbatov.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Skols još godinu dana u Junajtedu

[h=1]Skols još godinu dana u Junajtedu
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NĐ



Engleski premijerligaš Mančester Junajted potvrdio je da je produžio ugovor na godinu danas sa veteranom Polom Skolsom.

6066343994fc617a247c7c511878038_orig.jpg
Skols, koji ima 37 godina, završio je profesionalnu karijeru prošlog leta, ali se u januaru predomislio i vratio fudbalu.
"Skols zna da je pogrešio kada je odlučio da se povuče. Ipak, mislim da će ova naredna biti njegova poslednja sezona. Poznajemo ga dobro, još iz perioda kada je bio dečak i znamo kako da ga najbolje iskoristimo", rekao je menadžer Junajteda Aleks Ferguson.
Skols je od 1993. godine kada je debitovao za prvi tim Junajteda odigrao 696 utakmica i postigao 154 gola, a ove polusezone zabeležio je 20 nastupa i četiri puta se upisao u listu strelaca. Osvojio je 24 trofeja, od toga 10 titula u Premijer ligi i dva Lige šampiona.

Istovremeno, klub sa Old Traforda produžio je saradnju za još tri godine i sa rezervnim golmanom Benom Amosom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nani napušta Junajted ovog leta?

[h=1]Nani napušta Junajted ovog leta?
[/h] Izvor. B92 | JT


Portugalski reprezentativac Nani mogao bi da napusti Mančester Junajted ovog leta, prenose engleski mediji.

2314482024fc9f676a208b756524620_orig.jpg

Beta

Prema pojedinim izvorima, 25-godišnji je željan da promeni sredinu posle pet godina u ’crvenim đavolima’, pošto je za to vreme osvojio sve što je mogao.
Naniju, koji je u Junajted stigao 2007. godine, sadašnji ugovor sa Junajtedom traje još 18 meseci, ali su pregovori o novom pauzirani, iako su mu ’crveni đavoli’ ponudili oko 160.000 evra nedeljno.
Ipak, za sada nije poznato gde bi Nani mogao da nastavi karijeru, ali je sigurno da su brojni najjači evropski klubovi zainteresovani za njegove usluge.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Fergi pod istragom zbog Siti-KPR?

[h=1]Fergi pod istragom zbog Siti-KPR?
[/h] Izvor. B92 | AK



Menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson mogao bi da se nađe pod istragom FA zbog izjave da je Siti titulu osvojio jer je "KPR prestao da igra".

10010454564fca3b6cc45ad052851241_orig.jpg

Beta
"Kvins Park Rendžersi bili su veoma dobri dok nisu saznali da su osigurali opstanak i mislim, kao što je Mark Hjuz rekao, da su stali", prokomentarisao je Ferguson rasplet poslednjeg kola Premijer lige za klupski magazin "Inajd Junajted".
U dramatičnoj završnici Premijer lige Siti je u poslednjim sekundama osvojio prvu titulu posle 44 godine pobedom nad KPR-om sa 3:2.

Rendžersi, koji su se borili za opstanak vodili su sa 2:1 u Mančesteru do 92. minuta, ali su Edin Džeko i Serhio Aguero pogodili za veliki preokret u poslednjim sekundama.

Pošto je Bolton igrao nerešeno sa Stoukom (2:2), KPR je i pored poraza opstao u Premijer ligi, a Siti je zahvaljujući pobedi osvojio titulu zbog bolje gol razlike od Junajteda'

"To je bilo razočaravajuće i teško jer smo mi tako dobro igrali protiv Sanderlenda (1:0). Naravno da smo znali da KPR vodi i svi smo mislili da smo uspeli, a onda kada su Sanderlendovi navijači počeli da navijaju znali smo da su opet postigli gol. Rekao sam Majku Filanu (pomoćni trener) nekoliko puta da ako Siti izjednači da će taj gol imati veliki podsticaj i to se dogodilo", rekao je Ferguson.
 
Natrag
Top