FC Barcelona ~ Katalonci

Da li ce FK Barselona ponovo osvojiti ligu sampiona? Sta vi mislite?

  • Da, hoce

    Votes: 75 61,0%
  • Ne, nece

    Votes: 24 19,5%
  • Ne verujem

    Votes: 9 7,3%
  • Mozda

    Votes: 15 12,2%

  • Total voters
    123
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Gvardiola: “Nemam rok za ugovor”

[h=1]Gvardiola: “Nemam rok za ugovor”
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT


Trener Barselone Pep Gvardiola izjavio je da ne postoji rok do kojeg mora da se izjasni o novom ugovoru i da ne oseća nikakav pritisak uprave da donese odluku.

1846686114f5214c7768b5064681781_orig.jpg

Beta

“Ne osećam da sam pod pritiskom, niti mislim da imam neku obavezu da se izjasnim do određenog datuma. Kada odluka bude poznata ja ću je obelodaniti”, rekao je trofejni trener evropskog i svetskog šampiona.
Gvardiola je demantovao spekulacije da nije u dobrim odnosima sa predsednikom Sandrom Roselom.

Često se viđamo, ponekad na stadionu, ponekad i kod kuće. Razgovaramo o budućnosti kluba, on čak traži i moje savete. Ovde mi je sjajno i privilegija je raditi u Barseloni”, poručio je Gvardiola, čiji ugovor ističe na kraju sezone.

Mladi španski stručnjak je sa Kataloncima osvojio tri titule šampiona Španije i po dve Lige šampiona i svetskog klupskog prvaka.

Mediji su prethodnih dana pisali da Gvardiola ima ponudu predsednika Intera Masima Moratija, a spominje se i kao mogući naslednik Arsena Vengera u Arsenalu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barsa bez Sančesa dve nedelje

[h=1]Barsa bez Sančesa dve nedelje
[/h] Izvor. B92


Napadač Barselone Aleksis Sančes odsustvovaće sa terena 10 do 15 dana zbog povrede zadobijene u meču 26. kola Primere protiv Hihona.

5619477154f53671d4cea9659496453_orig.jpg
Čileanac je u igru ušao u 59. minutu umesto Fabregasa, ali je na kraju završio sa bolovima u zadnjoj loži desne noge.
To znači da će sigurno propustiti revanš meč osmine finala Lige šampiona protiv Leverkuzena, al ii prvenstveni duel protiv Santandera.
Ove sezone Sančes je postigao osam golova u Primer ii dva u Ligi šampiona.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barselona ne gubi sa Inijestom

Barselona ne gubi sa Inijestom


Izvor. B92 | AK


Bez Mesija može, ali bez Inijeste nikako. Šampion Španije, Evrope i sveta Barselona u subotu je stigla do 48. utakmice bez poraza sa Andresom Inijestom u timu.

16549001004f53ce5473bd2980273535_orig.jpg

Beta/AP


Katalonci su bez Lionela Mesija sa 3:1 savladali Sporting Hihon u 26. kolu Primere, a Inijesta je zahvaljujući toj pobedi postao drugi na listi igrača sa najdužim nizom neporaženosti u Primeri, kada igra u startnoj postavi.
Madridski Real bio je neporažen u 50 uzastopnih utakmica kada je susrete započinjao legendarni Emilio Butragenjo, koji je ujedno i vlasnik rekordnog ostvarenja.

Inijesta se u utakmici protiv Sportinga probio na drugo mesto iza Butragenja, prestigavši drugu Realovu legendu Migela Porlana Nogueru, poznatijeg kao Čendo.

Barsa je protiv Sportinga povela upravo golom Inijeste. Šansu da prestigne Butragenja imaće već do kraja marta posle duela sa Rasingom, Seviljom i Granadom (na Kamp Nou).


 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dodatna kazna za Pikea

[h=1]Dodatna kazna za Pikea
[/h] Izvor. B92, Tanjug | MJ


Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Španije najavila je dodatnu kaznu za štopera Barselone Đerara Pikea.

3227219604f54abfdc3474769020714_orig.jpg


Fudbaler Barselone optužio je sudiju da ga je nepravedno isključio na meču sa Sportingom iz Hihona.
"Pikeova izjava je ozbiljna i, blago rečena, nesrećna. Razumem da sportisti mogu da kažu neke stvari u afektu. Uprkos tome, mora da postoji međusobno poštovanje. Ovakve izjave su štetne i sudijska organizacija uložiće žalbu", rekao je šef sudijske komisije Sančez Arminio.
Barselona je u subotu savladala Sporting sa 3:1, a sudija Karlos Velasko Karbaljo isključio je Pikea na početku drugog poluvremena.

"Na poluvremenu sam zamerio sudiji da nije svirao penal nad Kejtom, a mislim da mi je to zapamtio i zato me isključio na početku drugog dela", rekao je Pike posle utakmice.

Ekipa Barselone trenutno zaostaje 10 bodova za vodećim timom Primere, madridskim Realom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barselona bojkotuje zbog suđenja

Barselona bojkotuje zbog suđenja

Izvor. B92, Tanjug | JT


Barselona će bojkotovati sastanak u organizaciji Španske fudbalske federacije na kojem će biti doneta odluka o mestu odigravanja finala Kupa kralja.

12034141494f55f6564f70c394845221_orig.jpg

Razlog protesta šampiona Španije, Evrope i sveta je loše suđenje ove sezone, saopštio je katalonski klub.

„Odlučili smo da ne prisustvujemo sastanku i upozorimo da u Španskoj federaciji niko ne uzima u obzir naše objektivne argumente, nego se isključivo oslanjaju na odluke sudijske organizacije“, izjavio je portparol Barselone Toni Frfeiksa.

Kulminacija nezadovoljstva u Kataloniji bio je crveni karton koji je Đerar Pike dobio minulog vikenda u pobedi protiv Sportinga iz Hihona 3:1. Štoper Barselone je posle meča izjavio da mu je sudija Karlos Velasko Karbaljo zapamtio što je u poluvremenu prigovarao zbog nedosuđenog penala nad Kejtom.

S druge strane, sastanak koji je zakazan za utorak uveče u Madridu je važan pošto Barselona i Atletik Bilbao već jednom nisu mogli da se dogovore o mestu odigravanja finala Kupa kralja, pa je sve realnija opcija da će se domaćin odrediti žrebanjem.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barselona se žali zbog Pikea

[h=1]Barselona se žali zbog Pikea
[/h] Izvor. B92, eurosport | MJ


Fudbalski klub Barselona žaliće se na crveni karton dodeljen Đerardu Pikeu na subotnjoj utakmici sa Sportingom iz Hihona.


3227219604f54abfdc3474769020714_orig.jpg


Barsa je na Kamp Nou savladala klub iz Asturija rezultatom 3:1.
Pike je dobio crveni karton početkom drugog poluvremena zbog oštrog starta nad igračem Hihona Migelom de la Kuevasom.
Španski internacionalac izjavio je za lokalne medije da je sudija Karlos Velasko Karbaljo unapred planirao da ga kazni jer mu je "zapamtio što je u poluvremenu prigovarao zbog nedosuđenog penala nad Kejtom".

Pikeove komentare osudio je Viktorijano Sančes Arminio, šef tehničkog komiteta sudija, i dodao da će uložiti žalbu na njegovo ponašanje.

Portparol Barse rekao je na konferenciji za novinare da klub u poslednje vreme nije imao mnogo sreće sa odlukama sudija. Čelnici Barse su u pisanom obraćanju Fudbalskoj federaciju Španije pitali pod kojim uslovima šef komiteta sudija može da uloži žalbu disciplinskoj komisiji.

Izjava koju je Viktorijano Sančes Arminio dao medijima je oportunistički šou od koga profitiraju samo mediji, koji dalje podgrevaju diskriminaciju koju trpimo u ovom takmičenju“, rekao je Freiš.

Šampioni sveta, Evrope i Španije odlučili su da ne prisustvuju sastanku generalne skupštine Španske fudbalske federacije u Madridu zbog lošeg suđenja na poslednjim utakmicama.


 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kantona: "Mesi kao na igralištu"

[h=1]Kantona: "Mesi kao na igralištu"
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NĐ


Legendarni kapiten Junajteda, samo još jedan u nizu koji se divi čudesnom Argentincu.

12832000264f58da20ada2b684762157_orig.jpg
Kantona veruje da Mesi "poseduje" nešto što imaju samo posebni "igrači", a to je u Mesijevom slučaju "dečija genijalnost" koja se vidi u svakom njegovom potezu. "Uvek sam mislio da Barselona igra unikatan fudbal, ali ovo što Mesi radi je fascinantno."
Kantona koji trenutno radi kao direktor fudbala u Nju Jork Kosmosu, kaže da će polako uvoditi sistem koji je Krojf uveo u Barselonu.

"Moja ideja je da uradim isto što je Krojf uradio u Barseloni," onda je objasnio. "Da radim sa decom koja su zajedno od 13.-te godine."
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sesk: "Barsa ima najbolje igrače"

[h=1]Sesk: "Barsa ima najbolje igrače"
[/h] Izvor. B92, goal.com | SO


Fudbaler Barselone Sesk Fabregas rekao je da je sadašnji tim Barse najbolja grupa fudbalera koju je u životu video.


8874985834f5a65fba41d3930418435_orig.jpg


“Na treningu sve to izgleda neverovatno. Ne biste verovali kada biste videli svaki naš trening, ovo su najbolji fudbaleri koje sam ikada video. Kvalitet je izvanredan, nikada nisam iskusio bilo šta slično. Svi su veoma skromni i atmosfera je najbolja koju sam video u životu”, rekao je Fabregas, koji je letos došao iz Arsenala.
“Najviše me šokira činjenica da su svi i dalje veoma gladni uspeha, iako je tim osvojio 15 od mogućih 18 trofeja u poslednje četiri godine. Žele da igraju dobro i brinu se kada to nije slučaj. Ta glad guraće tim napred još dugo vremena”, dodao je Sesk.

Barsa trenutno zaostaje deset bodova za Realom u Primeri, ali je deklasirala Bajer u revanšu osmine finala Lige šampiona sa 7:1, uz pet golova Lea Mesija.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barsa za Kolarova nudi 15 miliona evra

Barsa za Kolarova nudi 15 miliona evra


Blic

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nalazi se na meti šampiona Evrope Barselone. Katalonski klub već razmišlja o timu za sledeću sezonu, a trener Pep Gvardiola vidi Kolarova kao idealno rešenje na poziciji levog beka.

221989_engleska-aleksandar-kolarov-foto-afp_f.jpg


Prema tvrdnjama španskih medija, Barselona je za našeg asa spremna da izdvoji 15 miliona evra, što je za pet miliona manje od sume koju je za njega dao Mančester siti dovodeći ga iz Lacija. Gvardiola se veoma pohvalno izrazio o srpskom reprezentativcu, oduševljen je njegovim fizičkim predispozicijama i napadačkim karakteristikama. Vidi ga kao pandan Daniju Alvesu po levoj strani jer poseduje potrebnu probojnost, izuzetno dobar pas i ubitačan udarac.


Pošto je pozicija levog beka možda i najslabije mesto u sadašnjem timu Barselone (ako se o slabim mestima u Gvardiolinoj ekipi uopšte sme govoriti), jasno je da Kolarov ne bi imao veliku konkurenciju jer na toj poziciji trenutno igraju veteran Erik Abidal i 19-godišnji Mark Munijesa.

Problem Barselone prilikom dovođenja Kolarova biće njegova godišnja plata od 5,5 miliona evra, što će na “Nou kampu” teško moći da isprate, naročito ako se zna da ključni igrači odbrane Karles Pujol i Đerar Pike zarađuju manje (oko pet miliona evra).


Inače, Gvardiola je za letnji prelazni rok dobio budžet od 50 miliona evra i već je sastavio kompletan spisak želja. Pored Kolarova, za poziciju levog beka konkuriše i Katalonac iz Valensije Đordi Alba, dok je velika želja Gvardiole Milanov Brazilac Tijago Silva i, naravno, njegov zemljak, napadač Nejmar.


[TABLE="class: antre_c back_c_1"]
[TR]
[TD]Traže ga i Juventus i Inter
Za Kolarova su se, pored Barse, interesovali Juventus i Inter. “Stara dama” je nedavno ponudila Mančester sitiju devet miliona evra za Kolarova, ali trener “građana” Roberto Mančini nije hteo ni da čuje za to da ga pusti za tako malu sumu i poručio je da on neće otići sa “Itihada” za manje od 15 miliona evra.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Doping test na treningu Barse

Doping test na treningu Barse

Izvor. B92 | MJ


Doping kontrolori Evropske fudbalske unije posetili su u sredu jutro u terning kamp fudbalera Barselone.
19574537454f5feb1639d84190832411_orig.jpg

Deset igrača Barse moralo je da da uzorak urina na testiranje.

Kontrolori su odredili da to budu Tijago, Perdo, Keita, Alveš, Maskerano, Abidal, valdes, Pike, Pujol i Kuensa. Ovo je već drugi put ove sezona da su se kontrolori UEFA nenajavljeni pojavili na treningu Barselone. Poslednju antidoping kontrolu igrači Barse imali su u oktobru prošle godine.

Ovaj potez UEFA usledio je nakon što su čelnici Barselone zapretili da će podneti tužbu protiv jedne španske radio stanice koja je tvrdila da igrači sa Nou Kampa koriste nedozvoljena sredstva.

Pike je na svom Tviter nalogu prokomentarisao ovaj događaj.

„Danas smo imali anti-doping kontrolu, koju je sprovela UEFA, kakva slučajnost“, napisao je Pike.
 
Natrag
Top