FC Barcelona ~ Katalonci

Da li ce FK Barselona ponovo osvojiti ligu sampiona? Sta vi mislite?

  • Da, hoce

    Votes: 75 61,0%
  • Ne, nece

    Votes: 24 19,5%
  • Ne verujem

    Votes: 9 7,3%
  • Mozda

    Votes: 15 12,2%

  • Total voters
    123
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Na treningu Barse više ljudi nego na terenima u Srbiji /video/ Vide

Na treningu Barse više ljudi nego na terenima u Srbiji /video/ Video


Blic

Na treningu fudbalera Barselona okupilo se oko 13.000 onih koji su želeli da vide Mesija, Ćavija, Inijestu i ostale majstore, iako se ulaz naplaćivao pet evra.

203842_barsa_f.jpg


Za istu sumu ljudi u Srbiji ne bi otišli ni na utakmicu, ali bi sigurno izvdvojili oko 500 dinara ne bi li videli fudbalere koji po mnogima igraju najlepši fudbal u istoriji.


Na terenu “Miniestadi” publika je mogla da vidi svoje ljubimce, koji su bili vidno raspoloženi pa su mahali prisutnima tokom zagrevanja i delili autograme u pauzama.

“Ovo je neverovatno. Veoma lepo smo se proveli i srećni smo zbog toga”, rekao je Sesk Fabregas, koji je proveo prvi Božić u redovima evropskog i svetskog prvaka.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mesi: "U Barsi dok im ne dosadim"

[h=1]Mesi: "U Barsi dok im ne dosadim"
[/h] Izvor. B92 | AG

Najbolji fudbaler sveta Lionel Mesi rekao je da planira da ostane u Barseloni do kraja karijere.

12288116144efefa9a1a85c727486896_orig.jpg
Mesi je u prethodne dve godine proglašavan za najboljeg igrača sveta, a veliki je favorit da i treći put za redom ponese tu titulu.
“Nalazim se u najboljem klubu na svetu, nijedan drugi tim ne bi mogao da me ispuni kao Barselona. Nadam se da ću ovde ostati dok im ne dosadim, što će nadam se biti nikada”, rekao je Mesi za špansku ‘Marku’.
Fantastični Argentinac izneo je niz pohvala na račun trenera ekipe Pepa Gvardiole.

“Odrastao sam u La Masiji (trening centar Barselone), ja sam čovek koji je napravljen u Barsi. Trener zna klub bolje nego boliko ko od nas. On je ovde bio dodavač lopti, igrač a sada je trener. On je veoma pametan, zna šta treba da se uradi u svakom trenutku i zna kako da se ophodi prema svakom igraču. On je takođe i sjajan motivator. Osećam se veoma prijatno radeći sa njim.”

Iako ga odavno svi već porede sa najvećim imenima u istoriji fudbala 24-godišnji momak iz Rozarija smatra da su takva poređenja još uvek preuranjena.

“Imam samo 24 godine, tek sam počeo. Imam veliko poštovanje prema velikanima fudbala kao što su Di Stefano, Pele ili Maradona. Mislim da bi ljudi trebali o meni da sude tek kada završim karijeru jer ja ne volim da pričam o sebi i takve ciljeve ne postavljam sebi.”

Iako je do sada osvojio tri Lige šampiona, pet španskih Primera, dva Svetska klupska prvenstva, Superkup Evrope, pet španskih Superkupova i jedan Kup kralja, mnogi Mesiju zameraju neuspeh sa reprezentacijom Argentine.

“Di Stefano je veliki igrač, ali nikada nije osvojio Svetsko prvenstvo. Ja ću dati sve što mogu kako bi Argentina postal prvak sveta. Argentina ima vrhunske fudbalere i siguran sam da zajedno možemo da napravimo uspeh sa nacionalnom selekcijom. Postajemo bolji svaki put kada se sretnemo i igramo zajedno”, dodao je omaleni ‘gaučo’.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barsa ne traži zamenu za Vilju

[h=1]Barsa ne traži zamenu za Vilju
[/h] Izvor. B92, Tanjug

Trener fudbalera Barselone Pep Gvardiola rekao je da taj klub u zimskom prelaznom roku neće tražiti zamenu za povredjenog napadača Davida Vilju.


17886569194eec80fb460a4961290771_orig.jpg
"Nema potrebe za tim. Oslonićemo se na igrače koje imamo i na ovaj ili onaj način pronaći ćemo način da funkcionišemo", rekao je Gvardiola španskim medijima.
David Vilja je polomio nogu u decembru prošle godine na Svetskom klupskom prvenstvu u Japanu i trebalo bi da pauzira pet meseci.
U dosadašnjem toku sezone Vilja je postigao devet pogodaka na 24 utakmice.

Ekipa Barselone trenutno ima tri boda manje od vodećeg tima Primere, madridskog Reala.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pujol: "Da Mesi nije u Barsi..."

[h=1]Pujol: "Da Mesi nije u Barsi..."
[/h] Izvor. B92, Beta

Kapiten fudbalskog kluba Barselona Karles Pujol rekao je da bi Ćavi Ernandes već dobio "Zlatnu loptu" da ne igra zajedno sa Lionelom Mesijem.


5085058684ed55a2829644169414996_orig.jpg
"Kada Mesi ne bi igrao u Barseloni siguran sam da bi Ćavi osvojio 'Zlatnu loptu', rekao je Pujol dan pošto je Mesiju to priznanje uručeno treći put uzastopno.
"Zlatna lopta" dodeljuje se najboljem fudbaleru godine, u izboru Svetske fudbalske federacije i francuskog lista "Frans fudbal".
U najužem izboru za nagradu bili su Mesi, Ćavi i igrač Real Madrida Kristijano Ronaldo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Alveš propušta revanš u Pamploni

[h=1]Alveš propušta revanš u Pamploni
[/h] Izvor. B92 | AK

Fudbaler Barselone Dani Alveš propustiće utakmicu osmine finala Kupa Kralja protiv Osasune u četvrtak zbog povrede, saopštio je katalonski klub.

18745013914f0d9b7e58e85601616017_orig.jpg

Beta/AP
Brazilac je doživeo lakšu povredu desne noge tokom jutarnjeg treninga. On će propustiti revanš utakmicu protiv Osasune.
Prvi meč Barselona je dobila sa 4:0 i ukoliko izadje kao pobednik iz dvomeča sa timom iz Pamplone igraće u červrtfinalu protiv Real Madrida.
Alveša su u ponedeljak Svetska fudbalska federacija (FIFA) i Udruženje profesionalnih fudbalera (FIFpro) uvrstili u najbolji tim protekle godine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barsa pušta Maksvela u PSŽ

[h=1]Barsa pušta Maksvela u PSŽ
[/h] Izvor. B92, Tanjug | AK

Fudbalski klub Barselona dozvoliće Brazilcu Maksvelu da pređe u Pari Sen Žermen, rekao je trener Katalonaca Pep Gvardiola.


2684843294f0da426b20af624571984_orig.jpg

Beta/AP
"Maksvel je došao i pokazao nam ponudu PSŽ-a koju želi da prihvati. On hoće da ode i ukoliko postignu dogovor, klub mu neće praviti probleme", rekao je Gvardiola.
Maksvel je 2009. godine došao u Barselonu, a tokom karijere nosio je dresove Ajaksa i Intera. Odbrambeni igrač je u dosadašnjem delu sezone odigrao 12 utakmica i postigao jedan gol.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barsa bez Fontasa do kraja sezone

[h=1]Barsa bez Fontasa do kraja sezone
[/h] Izvor. B92, Tanjug

Mladi fudbaler Barselone Andreu Fontas propustiće ostatak sezone, zbog povrede ligamenata desnog kolena, preneli su danas španski mediji.

10047211254f10994859f0e235045441_orig.jpg
Fontas se povredio u četvrtak na utakmici protiv Osasune, a lekari mu predvidjaju pauzu od pet meseci.
Barselona je sa 2:1 slavila u Pamploni i tako obezbedila plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa, gde će se sastati sa najvećim rivalom, ekipom madridskog Reala.
Fontas igra na poziciji centralnog beka i ove sezone je šest puta oblačio dres katalonskog kluba.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Gvardiola: "Oslonićemo se na mlade"

[h=1]Gvardiola: "Oslonićemo se na mlade"
[/h] Izvor. B92, Beta

Trener Barselone Pep Gvardiola rekao je da će se osloniti na fudbalere iz omladinskog pogona umesto dovođenja novih igrača tokom zimskog prelaznog roka.


926515664f031e43307e3483937382_orig.jpg
"Izlazak na tržište ne garantuje ništa. Oslonićemo se na naše mlade igrače. Od početka smo formirali malobrojan tim jer verujemo našim mladim fudbalerima“. Posle povreda Davida Vilje i Ibrahima Afelaja, Barselona je ostala i bez štopera Andreua Fontasa, koji će duže vreme biti van tima.
Gvardiola je od dolaska u Barselonu u prvi tim uvrstio nekoliko mladih fudbalera, kao što su Serhio Buskec, Pedro Rodriges, Tijago Alkantara i drugi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Barsa šalje Sorijana u Salcburg

[h=1]Barsa šalje Sorijana u Salcburg
[/h] Izvor. B92

Fudbalski klub Barselona saopštio je da je dogovorio prelazak napadača Jonatana Sorijana u austrijski Red Bul Salcburg.


10047211254f10994859f0e235045441_orig.jpg
Sorijano igra za B tim Barselone, a beogradski mediji nedavno su ga povezivali sa dolaskom u Crvenu zvezdu.
On je prošle sezone postigao 32 gola u drugoj ligi Španije, a posle oporavka od povrede kolena u tekućem prvenstvu dao je pet golova u deset utakmica.
Kako se navodi u saopštenju Barselone, Sorijano je danas otputovao u Austriju na lekarske preglede.
 
Natrag
Top