Farbanje za početnike

Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Farbanje za početnike





Ukoliko imate metalnu dršku od metle koja je počela da hrđa postoji način da popravite njen izgled ako je ofarbate.

01-Farbanje%20metle.jpg






Najpre je potrebno šmirgl papirom odstraniti svu hrđu i nečistoće koje mogu da smetaju dobrom prijanjanju boje. Ovo je važno da se dobro uradi jer bez toga boja neće biti postojana i u vrlo kratkom roku će početi da se guli.

02-Farbanje%20metle.jpg





Posle toga neophodno je vlažnom krpom skinuti svu prašinu koja se po površini nakupila posle šmirglanja.

03-Farbanje%20metle.jpg






Pre samog farbanja, samolepljivom papirnom trakom, koja može da se nabavi u svim farbarama

04-Farbanje%20metle.jpg





Zaštiti ćemo sve delove koje ne želimo da se ofarbaju.

05-Farbanje%20metle.jpg






Koristeći auto lak u spreju ravnomerno ćemo naneti sloj boje

06-Farbanje%20metle.jpg







Posle relativno kratkog vremena (oko desetak minuta po suvom vremenu) farba se osušila i možemo skinuti zaštitni papir.

07-Farbanje%20metle.jpg





Posle montaže izgleda... k’o nova.

08-Farbanje%20metle.jpg







Izvor:
Kod:
 mojaradionica.com
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
1
Da li farbom tj. auto lakom se mogu ofarbati vrata i prozori? Cula sam da je moguce i da izgleda fantasticno a pri tom vrata ne zute od grejanja i cigareta!!!
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Pazi jednu stvar, neki lakovi pucaju na niskim tempraturama, i to svakko treba imati u vidu! Pogotovu kada se radi veoma niskim temperaturama. Ja ti ne bih savjetovao da lakom za farbanje automobila farbaš vrata i prozore. Zamislim, ako to sve ispuca, a velika je vjerovatnoća da hoće, kad se vrata počnu da ljušte...

Nego, uzmeš običan lak za stolariju, izabereš lijepo boju koja se slažem sa ostalim pokućstvom......i riješen problem!
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Ja sam pec (oni sto lice na kamine) prosle godine farbao sprejem za visoku temperaturu (kostao je oko 350 din) jedna boca mi je taman izasla da ga ofarbam dva sloja u crnoj boji a bio je siv, i sad izgleda extra, ko da sam ga juce farbao, naravno pre farbanja sam ga malo presmirglao.
 
Natrag
Top