Factorio neverovatna igra 120mb

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Factorio kratak opis:


Nalazite se na putu ka nepoznatoj planeti da je istrazite i pripremite izvestaj
intergalaktickoj kompaniji za naseljavanje. Tokom prilaska Orbiti planete vas
brod biva pogodjen vatrom sa povrsine i gubite kontrolu nad letelicom.Pri
zadnjem tracku prisebnosti katapultirate se i nekako prizemljujete. I tu pocinje
avantura.Sve sto vam je potrebno morate sami izgraditi.Primera radi za parni kotao,
cevke,kablove i uopste za sve od metala naravno treba vam metal,ali da bi izlili
metalne plocice treba vam ruda i livnica.Da bi ste napravili livnicu treba vam
kamen,da bi livnica radila treba vam drvo.Drvo naravno secete.Sve je uslovljeno.
Kada na kraju napravite kakvu takvu mini industriju ustanovicete da se iznad vas
polako naziru crni oblaci.Da tako je to je zagadjenje atmosfere.EEE, a sad mala
kvakica, to zagadjenje se nimalo nece svideti vlasnicima planete.Blago receno
Horde nekakvih po izgledu divljih veprova krenuce ka vasem malom kampu.Ako
i prezivite prvi napad sto je malo verovatno sa onim pistoljcicem sto dobijete
na pocetku, prvo sto ce da uradite je da izgradite laboratoriju,a prvi izum bice
turet,neka vrsta odbrambene platformice.Tureti najbolje rade u grupama,a jos bolje
ako su opasani zidom i bice vam prva linija odbrane. Treba da se napomene da je igra
vrlo slozena i da ce ovo verovatno da igraju samo fanovi.Uprkos svojoj slozenosti
instaler je na svega 120 mb sto je za pohvalu.Dalje necu da otkrivam,ali ako se uzme
cinjenica da mozete da napravite cak i voz sa sve skretnicama i to ne jedan,govori
samo za sebe.Inace nisam primetio neke bagove i programeri je stalno nadogradjuju.

Kampanja i nije nesto,ali glavno oruzje je sandbox,izgleda da planeta nema kraja
pa ako pravite neki scenario mozete da ogranicite koliku mapu zelite u suprotnom
je beskonacno.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
zona-1-jpg.57291

zona-2-jpg.57292
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    35,7 KB · Pregleda: 21
  • 2.JPG
    2.JPG
    40,4 KB · Pregleda: 21
  • 3.JPG
    3.JPG
    19,8 KB · Pregleda: 19
  • Zona 1.JPG
    Zona 1.JPG
    100,3 KB · Pregleda: 159
  • Zona 2.JPG
    Zona 2.JPG
    73,5 KB · Pregleda: 159
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A ovo sam igrao pre nekoliko godina [hl]Uplink: Hacker Elite[/hl] stvarno najbolja igra iz svog zanra za to vreme,ne znam dali je u medjuvremenu izaslo nesto bolje.....Vi ste kao profesionalni haker koji preko interneta obavlja razne prljave radnje za pare,u sustini mozete biti i Robin Hud na svoj nacin napadajuci lose momke....Posedujete srednju masinu koju nadogradjujete vremenom kako pare pristizu,takodje kupujete dodatni softver,hakerske alatkice koje upotrebljavate u radu...Ima cak i prica koja se prati u kampanji,ali vi mozete da ne pratite tok igre neko da nastavite da igrate za neke sopstvene ciljeve ,recimo orobljavanje banke,sto je uzgred zaista tesko...Muzika u igri je takodje posebna i podseca na one iz SF filmova sto daje dodatni smek atmosferi.....Inace i pocinje tako sto se ulogujete u racunar i virtuelni internet,koji placate kobajagi ovim novcem.....Negde sam na netu video da ima i prosireno izdanje svega ovoga sa pratecim objasnjenjem sta i kako ,ali sam zaboravio gde bese....
uplink22.jpg

nakatomi1.gif

uplink4.gif
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Neke sitne svemirske igrice sa neta iz pticje perspektive:

Drox Operative: Invasion of the Ancients
Space Pirates And Zombies
The Last Federation -U stilu Dilana Hanta i Andromede/bitke u stilu Space rangers
Smugglers 5 -potezna ,mada ne losa..
Space Run -prosta zarazna taktika
Gratuitous space battles -samo bitke
sledi nastavak spiska .....
Gold.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
--
Braco jel ste videli koliko je naraso Factorio, preko 400MB, zavisno od verzije. Zadnji put kad sam igrao na 64nitnom sistemu morao sam tacno 64bitnu verziju da koristim zbog lagova. Inace moze iz opcija da se iskljuci magla i jos neke gluposti i onda igra ide glatko.
Cudi me jedino da posle ovoliko vremena programeri nisu nasli za shodno da naprave vise kampanja i misija, osim ovih dodataka.
Recimo sad moze da crpete naftu, zatim da pravite cisterne za vodu i da dopremate cevkama u pustinjska podrucja kao i naftu u buricima. Logistika je takodje unapredjenja, roboti kao i licno naoruzanje, mislim u grafickom pofledu. Od noviteta sada moze da napravite automatsku kapiju na ulazu u borbena utvrdjenja. A tu je jos i izgradnja teskog oklopnog vozila slicnog tenku.

Za agresivnije igrace koji vole uzbudjenje predlazem da u editoru povecate random pojavu neprijateljskih baza da bi mogli malo da se tresete od straha dok igrate. Da gmile na sve strane i onda se vi kao provlacite kroz zarazenu teritoriju tako sto pravite naoruzane tvradjave oko glavnog puta. Mada teska zezancija moze da se naprava i editovanjem .ini fajla. A da, sad moze da se prave i vestacka poluostrva gde na ulazu recimo fora postavite turete da brane neki kriticni magacin sa materijalom ili recomo komplex laboratorija sa energetskim postrojenjem.
Steta, stvarno steta sto programeri malo vise ne zasucu rukave oko kampanje, recimo fora gradovi pod opsadom i ugrozena sela pod konstantnom pretnjom, pa zatim slejv raidi i tako dalje. Videcemo sta ce biti, nadajmo se da ideja ne ode pod tepih ko toliko dobrih projekata tamo okolo itd.
 
Natrag
Top