F.C. Juventus ~ La Vecchia Signora

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Krasić ostaje u Juventusu

[h=1]Krasić ostaje u Juventusu
[/h] Izvor. B92 | AK


I dalje se spekuliše o nastavku karijere Miloša Krasića, ali prema poslednjim informacijama iz Italije on ostaje u Juventusu do leta.


3750937054f3ac415a43ec185563520_orig.jpg

Beta/AP
Ruski Rubin je navodno spremio 13 miliona evra za srpskog reprezentativca, ali od transfera najverovatnije neće biti ništa.
Prelazni rok u Rusiji završava se 24. februara, a i pored lošeg statusa u timu Antonija Kontea, krilni igrač ne želi da napusti Torino.
"Kasić ne želi da se vrati u Rusiju. On že do kraja sezone sigurno ostati u Juventusu", istakao je Vlado Borozan, jedan od Krasićevih menadžera.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Krasić ne želi na pozajmicu u Zenit

Krasić ne želi na pozajmicu u Zenit


Blic

Sve je bilo spremno za prviremeni odlazak Miloša Krasića iz Juventusa u Zenit osim - Miloša Krasića. Prema pisanju italijanske štampe, srpski reprezentativac ne želi da pređe u klub iz Sankt Peterburga na pozajmicu do leta.

178544_krasic-katanija-afp_f.jpg


“Pokušavam već više puta da kažem da moj klijent ne želi da ide u Zenit. Ne znam odakle su se pojavila ta nagađanja o pozajmici. Čak je i Zenitov trener Lućano Spaleti potvrdio da mu se Miloš sviđa kao igrač, ali da je spreman samo da ga dovede na pozajmicu. Krasić, međutim, nema nameru da prihvati takve uslove”, rekao je menadžer srpskog reprezentativca Vlado Borozan.


Iako je u većem delu Evrope zimski prelazni rok završen, ruski fudbalski klubovi mogu da dovode pojačanja do 24. februara.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Juventus će ponuditi 40 miliona evra za Alonsa i Iguaina

Juventus će ponuditi 40 miliona evra za Alonsa i Iguaina


Blic


Torinski gigant Juventus, koji se polako vraće na stare staze uspeha, spreman je da na leto ponudi 40 miliona evra za igrače Real Madrida Gonzala Iguaina i Ćabija Alonsa.

196882_mdf61996_f.jpg


“Stara dama“ deluje bolje iz dana u dan i to se može primetiti na njihovim dosadašnjim rezultatima: druga je u italijanskom šampionatu i sve bliži trofeju Kupa Italije.


Prema navodima italijanskih medija, ova dva odlična igrača Real Madrida bi bili dovoljni da se "sve kockice spoje u pobedničkom timu" koji bi trebalo da "na najbolji način predstavlja Italiju u Ligi šampiona sledeće godine".


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nedved: Juventus i dalje ispašta kod sudija zbog "kalčopolija"

Nedved: Juventus i dalje ispašta kod sudija zbog "kalčopolija"


Blic


Legenda Juventusa Pavel Nedved uveren je da je sudijama u Seriji A "dirigovano" da sude protiv njegovog bivšeg kluba nakon afere "Kalčopoli".

4757_nedved01-afp-giuseppe-cacace_f.jpg


"Staroj dami" su oduzete dve titule i izbačena je u Seriju B posle skandala koji je potresao Italiju 2006. godine.

Nedved, koji uživa funkciju direktora u Juventusu, smatra da ekipa i dalje ispašta zbog "Kalčopolija".

"Ne želimo usluge, samo fer suđenje. Čak, štaviše, mislim da im je naređeno da sude protiv nas. Posle 2006. godine je dosuđeno malo penala u korist Juventusa", rekao je Nedved.

Češki internacionalac žali što u derbiju između Milana i Juventusa neće biti Zlatana Ibrahimovića zbog suspenzije.

"On je veliki gubitak za utakmicu, navijači bi sigurno više uživali da je on na terenu", smatra Nedved.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Frej: Ne osuđujte Bufona

[h=1]Frej: Ne osuđujte Bufona
[/h] Izvor. B92


Golman Đenoe Sebastijan Frej stao je u odbranu kolege iz Juventusa Đanluiđija Bufona, koji je u derbiju protiv Milana "sakrio" da je lopta prešla gol liniju.

14884555464f4e3e2f783d2128156096_orig.jpg
Bufon je pri vođstvu Milana od 1:0, u 25. minutu, izvukao loptu pola metra iz gola, nakon šuta Sulija Muntarija.
Fudbalska javnost oštro je kritikovala Bufona, koji je rekao da nikada ne bi ostavio saigrače na cedilu i da bi opet reagovao na isti način.
"Ne možete osudjivati Bufona. I ja bih reagovao isto. Postoje sudije koje odlučuju, ali ne bi bilo loše da u fudbalu počne da se koristiti napredna tehnologija", rekao je Frej.

Frej je prošle sezone iz Fiorentine prešao u Djenovu, a tokom karijere branio je gol Intera, Verone i Parme.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vučinić doneo finale Juventusu

[h=1]Vučinić doneo finale Juventusu
[/h] Izvor. B92 | SO


Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije, a odlučujući pogodak postigao je Mirko Vučinić u 96. minutu.



10779692274f69028372ba7540091176_orig.jpg


U finalu će ’Stara dama’ igrati sa boljim iz dvomeča Napoli – Sijena. Prvi meč Sijena je dobila sa 2:1, a revanš je na programu u sredu od 20.45h u Napulju.
Milan je u regularnom toku slavio sa 2:1, a istim rezultatom Juve je pobedio na San Siru. Međutim, u 96. minutu Vučinić, koji je sve vreme igrao izvrsno, fantastičnim udarcem ’iz kolena’ pogađa gornji levi ugao za prolaz Juvea.
Iako je Milan imao inicijativu u prvom poluvremenu, Juventus stiže do vođstva u 28. minutu – Pirlo je sjajnom loptom pronašao Lihštajnera na desnoj strani, Švajcarac je centrirao, a Alesandro del Pjero stigao je do lopte pre golmana Amelije i postigao je gol.

Međutim, u drugom poluvremenu ’roso-neri’ prave preokret. Sve je počelo u 56. minutu, kada domaći nisu uspeli da naprave ofsajd zamku, a Mesbah je iskoristio dubinsku loptu Meksesa i glavom je savladao Storarija.

Milan je potom imao inicijativu, ali Juve je odolevao sve do 81. minuta, kada je Maksi Lopes, januarsko pojačanje iz Katanije, dao gol za 2:1.

Posle gola Milaneza, inicijativu je preuzela ekipu Antonija Kontea, a velike šanse propustili su Borijelo i Kaseres. Ipak, to se Juveu nije osvetilo, pošto je Vučinić na već opisani načinc dao gol vredan prolaska u finale.

Milan je do kraja pokušavao da stigne do gola Storarija, ali nije stvorio ozbiljniju šansu i Juventus se zasluženo plasirao u finale.

Juventus će imati priliku da prvi put od 1995. godine osvoji nacionalni kup.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
De Čelje u Juventusu još pet godina

[h=1]De Čelje u Juventusu još pet godina
[/h] Izvor. B92, Tanjug | ČŽ


Fudbaler Juventusa Paolo De Čelje produžio je ugovor s klubom na još pet godina, tako da bi među torinskim "crno-belima" trebalo da ostane do 2017.

16657265194f6a2ff881ef2115323101_orig.jpg
Ovaj levi bek je napredovao kroz selekcije Juventusa, a u prvom timu debitovao je 2006. godine, kada je tim ispao u Seriju B posle skandala "kalčopoli".
De Čelje je proveo veći deo karijere u Juventusu, osim jedne sezone u Sijeni u sklopu zajedničkog vlasništva nad igračem, ali se u Torino vratio 2008.
Juventus je trenutno drugi u Seriji A, a u subotu je posle produžetka pobedio Milan i plasirao se u finale kupa Italije.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Krasić: "Greška što sam ostao"

Krasić: "Greška što sam ostao"

Izvor. B92 | AK


Miloš Krasić je na izlaznim vratima Juventusa, tokom januara imao je ponude Zenita i Totenhema koje je odbio, za čim sada žali.

12509051884f6f16c8a42e4293934266_orig.jpg

Krilni igrač ne uklapa se u koncepciju igre Antonija Kontea pa ne dobija šansu ni kao rezerva, a dve meseca posle prelaznog roka shvatio je da je pogrešio odbivši Spurse i Ruse.

“Imao sam ponude Zenita i Totenhema, ali sam odlučio da ostanem u Juventusu jer sam verovao da ću dobiti šansu. Očigledno, to je bila pogrešna odluka, ispostavilo se da bi bilo bolje da sam otišao“, rekao je Krasić.

Srpski internacionalac je pre nekoliko dana potvrdio da će definitivno napustiti Torino, čime je možda otvorio vrata Hariju Rednapu da obnovi interes na predstojeće leto.

“Za mene nema mesta u Juventusu, nastaviću da vredno treniram kako bih ostao u formi i pronašao novi klub na kraju sezone“, istakao je Krasić.

Krilni igrač koji može da igra na obe strane terena odigrao je 41 meč i dao 0 golova za “bjankonere“ u prvoj sezoni po transferu iz CSKA 2010. godine i bio jedan od ključnih igrača.

Međutim, dolaskom Antonija Kontea izgubio je mesto u timu pa je nastupio na samo devet mečeva ove sezone i dao jedan gol.

“Veoma sam tužan što ću napustiti Juventus. Niko ne može da bude srećan kada napušta tako veliki klub pod takvim okolnostima. Ali Konte me je otpisao i najbolje je za sve da odem“, zaključio je Krasić.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Juventus neće da proda Krasića ispod cene

Juventus neće da proda Krasića ispod cene


Blic



Srpski fudbalski reprezentativac Miloš Krasić ima zeleno svetlo uprave Juventusa da promeni sredinu, ali samo pod uslovom da novi klub plati adekvatno obeštećenje, prenose italijanski mediji.

222518_italije-milos-krasic-foto10-reuter_f.jpg


Menadžer Vlado Borozan, koji je saradnik Krasićevog menadžera Dejana Joksimovića, rekao je za sajt "Tutomerkato" da uprava Juventusa planira u najmanju ruku da vrati uloženi novac.


"Juventus neće prodati Krasića ispod cene" rekao je Borozan i podsetio da su crno-beli iz Torina za Krasićev dolazak leta 2010. godine moskovskom CSKA platili 15,5 miliona evra.


Posle odlične prve sezone u kojoj je na 44 utakmice postigao devet golova, Krasić je od dolaska Antonija Kontea na mesto trenera odigrao samo devet mečeva i postigao jedan gol. U poslednje vreme mečeve Juventusa najčešće posmatra sa tribina.

Krasić je zimus odbio prelazak u Totenhem, a spominjala se i mogućnost odlaska u Čelsi.

"Jedina opcija koju smo imali u januarskom prelaznom roku bio je Lacio, ali oni su insistirali na pozajmici i od toga nije bilo ništa", rekao je Borozan.
Krasić ugovor sa Juventusom ima do leta 2014. godine.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bufon: Nisam znao da ćemo biti ovako dobri, idemo na duplu krunu

Bufon: Nisam znao da ćemo biti ovako dobri, idemo na duplu krunu


Tanjug, N. T. |



Golman ekipe Juventusa Đanluiđi Bufon izjavio je da je trener "stare dame" Antonio Konte najzaslužniji za veoma dobre rezultate ekipe ove sezone.

222479_italije-djanluidji-bufon-foto08-reuter_f.jpg


Juventus je prošle sezone osvojio sedmo mesto u Seriji A, a sada je u konkurenciji za dva trofeja, prvenstvo i kup Italije.


"Tajna je u tome što je trener veoma ambiciozan. To se videlo od prvog dana. Kombinovao je tu ambicioznost i naporan rad. Konte je doneo novi način razmišljanja u klub. Naterao nas je da uvek prolivamo poslednju kap znoja i da pronađemo dodatnu snagu kako bi popravili loš utisak iz prethodne sezone", rekao je Bufon italijanskim medijima.


Iskusni, 34-godišnji golman dodao je i da je Konte vratio igračima pobednički mentalitet i karakter.

Juve sada ima četiri boda manje od prvoplasiranog Milana u Seriji A, dok ga u finalu kupa očekuje duel sa Napolijem. Pored toga, "stara dama" je jedina ekipa u Italiji koja ova sezone nema nijedan poraz.

"Nisam očekiviao da ćemo biti baš ovako dobri, ali sam se potajno nadao. Želimo da osvojimo duplu krunu", zaključio je Bufon.



 
Natrag
Top