Excel 2007 pomoc

Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
6
Imam problem pa ako neko zna neka pomaze.Naime imam npr. 3 sheeta , u sva tri sheet-a je tabela istog formata.ja hocu da u cetvrtom sheet-u imam total svih tabela,ali ne u zbiru nego da mi bukvalno kopira podatke jedne ispod drugih u 4 sheet-u.Ako neko zna neka pomaze.
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2010
Poruka
9
Imam problem pa ako neko zna neka pomaze.Naime imam npr. 3 sheeta , u sva tri sheet-a je tabela istog formata.ja hocu da u cetvrtom sheet-u imam total svih tabela,ali ne u zbiru nego da mi bukvalno kopira podatke jedne ispod drugih u 4 sheet-u.Ako neko zna neka pomaze.
Zašto to ne uradiš jednostavno: Označiš tabelu u Sheet1, pa Copy, otvoriš Sheet4 i kursor dovedeš gdje hoćeš, pa Paste. Zatim se vratiš na Sheet 2 i copiraš, dođeš na Sheet4 i dovedeš kursor ispod prve tabele, pa Paste. To ponoviš i sa tabelom na Sheet3. To je najjednostavnije.Ako si na to mislio.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
4
Treba i meni pomoc oko excela. Radi se o sledecem. U dva fajla imam tabelu sa artiklima, barkodovima i cenama tj u jednom fajlu su cene upisane a u drugom nisu. Problem je u tome sto ne mogu da sortiram po barkodovima jer jedan fajl ima oko 200 artikala vise nego drugi pa samim tim kad se to raspodeli na 5000 i vise artikala potrebna je vecnost to pronaci. Da li ima funkcija koja ce da pronadje slicnosti u barkodovima izmedju dva fajla pa samim tim da upise cenu u polje koje treba? Ako je neko radio bio bih mu zahvalan jer to bi mi olaksalo mnogo.
 
Natrag
Top