Evropski izvestaj o saobracajnim nezgodama

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
347
Vozači u Srbiji moraju da imaju u automobilu Evropski izveštaj o saobraćajnim nezgodama.Osiguravajuće kuće taj obrazac dele prilikom izdavanja polise obaveznog osiguranja. Prema novom zakonu o bezbednosti u saobraćaju, koji je stupio na snagu 10. decembra, vozači koji nemaju taj izveštaj u slučaju kontrole policije moraće da plate kaznu do 50.000 dinara. Vozač je obavezan da u tom izveštaju navede lične podatke i podatke o obaveznom osguranju i da obavesti osiguravača, ako je krivac, o saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila. Obrazac popunjavaju učesnici u saobraćajnoj nezgodi i osim podataka o osiguranju i učesnicima, navodi se i ko je kriv za saobraćajnu nezgodu.
Ja licno,bas nesto i ne verujem da se na ulici posle sudara i "prijateljskog ubedjivanja" ko je kriv moze normalno popuniti obrazac.Krivac moze da izvrlja neki potpis kojim se nikad ne potpisuje i da negira krivicu na sudu.
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
lepo su oni sve to zamislili, negde sam već rekla treba prvo da podigneš kredit pa da sedneš u kola :girl_mad: nisam ni za totalnu anarhiju, ali mislim da su preterali sa novim zakonom
uz sve to skuplje je osiguranje, ako si nekad imao saobraćajku :girl_mad:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ako je neko gledao poslednju emisiju SAT-a onda je video kako je sve zamišljeno. Znači, da bi sve funkcionisalo gomila stvari mora da se poklopi a čak i u tom slučaju još uvek zakonska materija nije do kraja regulisana tako da ozbiljnji problemi mogu da se dese ako ne postoji saglasnost vozača oko tog izveštaja i ako jedan od njih ekpresno popravi kola i ukloni tragove sudara što nije nemoguće. Sve u svemu - putuj Evropo :-|
 
Natrag
Top