Evharistija ili pričest

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno da se desava, jer vodom silazi i Sveti Duh, covek se nanovo radja, preobrazava se! Naravno kod vas se nista i ne dogadja, jer vi to ne osetite, cak i ne pomisljate da ce vam sici Duh! A kako ce vam i sici kad nemate veru?

Kako i da im se dogodi kada je njihov "duh" u koga se "krštavaju" žena mrtva već 105 godina?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Sok od grozdja ne leci stomak! Od toga mozes da dobijes samo proliv!

Ja ga lično koristio za sebe, dakle lažeš. Možeš od ekstrakata. Prirodnog ne.

To nije istina, imali su razlicite nazive, i razlicite vrste vina.

Neću da ti citiram Bibliju svejedno ne bi verovao. Različite vrste vina su sok i alkoholno vino.

A Pavle pise za pastore da se 'ne odaju mnogom vinu',

Šta je tu problem pa ničega ne treba previše, ni prežderavanja hranom koja je zdrava.

Isto tako i u izvestaju kada Hristos pretvara vodu u vino, kaze se da kad se ljudi "opiju"

Znači po tebi ih je Isus podržao u pijnastvu u grehu. Jadan je tvoj lažni Isus, moj to nikada ne bi uradio.

U Starom Zvetu se cak zapoveda da se Bog slavi uz "silovito pice", ima tekst da sad ne trazim!

Znači može i uz drogu, cigarete. Znam ja da vi tako slavite ali svog boga, a pravog ružite.

Vi ste fanatici, zato i insistirate da ni Timoteju Pavle nije savetovao alkohol a vasa prorocica ga je pila zbog zdravlja! Po cijem je nalogu onda ona pila ako nije sledila primer Timoteja?

Tebi je fanatizam da neko brine o zdravlju, a vera da ne brine. Jadna je vaša nauka, nemate vi biblijska merila moralnosti.

Zato ste na dnu zapadna crkva i istočna.

Ti pojma nemas o obredima! I krstenje je po vama simbolizam, zar ne, nista se tu ne desava?

Vaši obredi su vračanje magija.

To je obred, a ne magija kako je ti nazivas!

isto kažu za stomak proždrljivci da nije bukvalno Bog.

Vi ste proreceni u bibliji, vi "gresite telu i krvi Gospodnjoj" jer se prema tome ophodite na krajnje bogohulan nacin! Sto svojim postupcima sto izvrtanjem obreda, vi vrsite kontra magiju, ono sto rade satanisti na svojim obredima, sto koriscenjem soka, sto ismejavanjem! Dobro je rekao Jovan za vas

A nevolja najviše ide na vas.

A da je sve ovo istina, vidimo po tome sto, nema ni jedne jedine zajednice na svetu da je obavlja pravilno kao nasa crkva i nijedne koja u tome ne vidi nesto vise od simbolizma!

Vaša crkva ide u propast. Jasno je da nema odg. na nevolju koja dolazi, Bog je ukinuo paganske opbrede litija u CG.

KC je uništio idole, kao i vama.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Eno i baptisti piju sok kao i vi, pa izvrcu, Luter je izvrtao, .... A tako i protestanti danas rade, izvrcu, i negiraju Bozju silu i pretvorbu..

Evo što im njihov "duhovni otac" Martin Luther govorio za Svetu Misu - Euharistiju:

Tischreden prema Aurifaberu, str. 223; Luther: „Bolje bi mi bilo da sam bio gostioničar za prostituke i razbojnik, nego li što sam Krista petnaest godina s čitanjem misa tako žrtvovao i hulio.“

U Schmalkaldskim člancima 1537., Luther misnu žrtvu označuje kao: „Grozotu … najveću od svih papinskih idolopoklonstava … opasna stvar … izmišljena bez Božje volje … zmajski rep sa mnogo gamadi i svakojako idolopoklonstvo … Gdje se ruši misa, tu pada i papinstvo.“

WA 10, 2, 220; Luther: „Ako uspijem ukinuti misu, tada vjerujem da sam potpuno pobijedio Papu. Na misu kao na stijenu oslanja se cijelo papinstvo s njegovim samostanima, biskupijama, kolegijima, oltarima, službama i naucima … Padne li svetogrdni i prokleti običaj održavanja misa, tada se mora sve srušiti.
-------------------------------------------
Ovako im je njihov "protestantski ćaća" govorio o Tijelu i Krvi Kristovoj. A ovo je također ostavio zapisano o samom sebi:

Martin Luther, Briefe aus Homberg, Luthers Werke II, Jena, 215: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.“
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Naravno da neće kada su od toga napravili magiju, kao da ljudi nemaju Boga kod kuće. Koji je ovo nivo isključenosti...

Fanatizam, mora to i dalje, šta je rat, još veća nevolja i sl.

SPC: Nećemo prestati sa pričešćivanjem, to je stvar oko koje nema rasprave

Sveti arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve (SPC) saopštio je danas da neće biti prekida služenja liturgija i vršenja pričešća.

B92
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da su sami simboli žrtve - hleb i vino - bukvalno Hristovo telo i krv, Isus ne bi rekao "ovo činite u moj spomen" (1.Korinćanima 11,24), već bi rekao "to sam ja".



Ako je On sam vino i hleb, kako pričest može da bude spomen?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Da su sami simboli žrtve - hleb i vino - bukvalno Hristovo telo i krv, Isus ne bi rekao "ovo činite u moj spomen" (1.Korinćanima 11,24), već bi rekao "to sam ja".

Tako je i rekao. :) Vidi: 1 Kor 11,23-24: Doista, ja od Gospodina primih što vama predadoh: Gospodin Isus one noći kad bijaše predan uze kruh, zahvalivši razlomi i reče: "Ovo je tijelo moje - za vas.

Dakle, nije Isus rekao, "Ovo je simbol moga Tijela". Isus je rekao: "Ovo je tijelo moje"

P.S. Većina adventista ovo "previđa", i namjerno zažmiri na ovo. Tripo nije takav, tripo je iskren i istinoljubiv, samo još nije nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, nije Isus rekao, "Ovo je simbol moga Tijela". Isus je rekao: "Ovo je tijelo moje"

P.S. Većina adventista ovo "previđa", i namjerno zažmiri na ovo. Tripo nije takav, tripo je iskren i istinoljubiv, samo još nije nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet.

Ćini se da on nema ni kanonski Stari Zavet nego neku skriptulatorsku mešavinu nastalu nakon preteranog šetanja kroz kukuruzišta.

Bilo kako bilo, postavlja se pitanje zašto adventisti kada se radi o Novom Zavetu, isti tumače metaforički (simbolično), dok se kod Starog Zaveta, bukvalno "ubijaju" od bukvalnosti (i to samo kod onih, pobranih redaka koji potvrđuju "vizije" pioneers)?
 
Natrag
Top