Eurobasket 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
EP: Grci i Turci maksimalno

16508189744aa80f07d2902161747513_big.jpg

Beta-AP​
Košarkaši Španije su tek posle produžetka pobedili Sloveniju sa 90:84 i tako ipak sa dva trijumfa završili prvu fazu na Evropskom šampionatu.

Bio je to prvi poraz Slovenaca u Poljskoj, ali su i pored toga obezbedili plasman u drugu fazu takmičenja.
Svetski šampioni su vodili sa 64:51 početkom poslednje deonice, ali su Slovenci u ostatku te četvrtine bili uspešniji (27:14), pa se igrao produžetak, pošto je sa zvukom sirene pogodio Erazem Lorbek.

U produžetku nije bilo previše uzbudljivo. Slovenci su bili previše umorni da bi nastavili u istom ritmu. Felipe Rejes je pogodio par slobodnih bacanja za vođstvo od šest poena, pa je Pau Gasol uhvatio odbitak posle promašaja Fernandesa i pogodio dva minuta pre kraja. Tada je pitanje pobednika bilo rešeno.

„Bila je ovo sjajna utakmica. Napravili smo korak napred i veoma sam srećan zbog napretka. Nisam koristio previše igrača, izgubili smo malo energije u poslednjoj četvrtini, neki igrači su bili umorni što se videlo na terenu. U produžetku je to bila druga priča, igrači su bili opušteniji i pronašli su put do pobede“, rekao je Serđo Skariolo, selektor Španije.

„Oni su zaslužili pobedu. Igrali su čvrsto, bili su brži od nas. Ipak ja bih čestitao i mojim igračima zbog velike borbenosti. Naša rotacija nije bila previše brza, dok su Španci pogađali neke ključne poene. Takođe bih se zahvalio i našim navijačima na podršci“, kaže trener Slovenije Jurij Zdovc.

Grci su bez problema stigli do trećeg trijumfa na šampionatu. U duelu koji nije previše odlučivao, oni su ubedljivo pobedili Grčku sa 106:80. U pobedničkom timu najbolji je bio Vasilis Spanulis sa 18 poena, dok je kod poraženih, koji su se oprostili od prvenstva, najviše istakao Lior Elijahu sa 25 koševa.

Letonci su pobedili Nemačku sa 68:62, ali su završili takmičenje u Poljskoj. Kristaps Janičenoks je dao 14 poena, dok je u poraženom timu najbolji bio Demond Grin sa 16 koševa. To je jedini trijumf Letonaca na prvenstvu, dok su Nemci prošli dalje zbog pobede koju su ostvarili protiv Rusije.

I Turska je sa maksimalnim učinkom prošla u drugu fazu takmičenja u Poljskoj. Reprezentacija koju sa klupe predvodi Bogdan Tanjević savladala je u trećem kolu domaću selekciju pred 7.000 gledalaca sa 87:69. Omer Ašik je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je kod poražene selekcije Marcin Gortat ubacio 21. Poljska je i pored poraza osigurala prolazak u drugu fazu.

U direktnom duelu koji je odlučivao o plasmanu u narednu rundu Litvanija je pobedila Bugarsku sa 84:69. Najveće zasluge za trijumf idu Kšištofu Lavrinoviču koji je ubacio 16 poena. U poraženom timu i treći meč za redom najbolji je bio naturalizovani Amerikanac Erl Rouland sa 18 koševa.


Izvor:B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
EP: Francuzi jači od Rusije

16596915274aa7e0a66015f657781427_big.jpg

Beta-AP​
Reprezentacija Francuske koja je na Evropski šampionat došla posle baraža plasirala se u drugu fazu bez poraza.

Boris Dijao je dao 19 poena, dok je Roni Turijaf imao 18 poena i 14 skokova. I treći NBA igrač Francuza Toni Parker bio je dvocifren sa 17 koševa i četiri asistencije.
U poslednjem kolu „Trikolori“ su savladali Rusiju sa 69:64 (17:15, 18:19, 16:18, 13:17) u duelu u kome je dominirala centarska linija Francuza.

U reprezentaciji Rusije, ponovo je naturalizovani Amerikanac Keli Mekarti bio najstaknutiji sa 13 poena. 12 je dao Nikita Kurbanov, dok je Vitalij Fridzon završio duel sa 11 koševa.

Duel u Gdanjsku pred 3.000 gledalaca protekao je u vrlo izjednačenoj igri. Rusi su čak u većem delu bili u prednosti, u trećoj četvrtini i od sedam poena razlike. Ipak u završnici Francuzi su bili mnogo sigurniji i uz čvrstu odbranu stigli do trećeg trijumfa na prvenstvu. Rusija je poslednji koš postigla 3:38 pre kraja duela.

U duelu koji je uticao na konačni plasman pred drugu fazu Hrvatska je savladala Makedoniju sa 81:71 (20:26, 14:22, 22:13, 25:10). Nikola Vujčić je predvodio pobednike sa 12 poena, a isti broj koševa na drugoj strani upisali su Vrbica Stefanov, Darko Sokolov i Džeremaja Mesi. Veliki preokret dogodio se u drugom poluvremenu pošto je na velikoj pauzi Makedonija imala prednost 48:34. Oba tima nastavljaju takmičenje na Evropskom šampionatu u Poljskoj


Izvor: B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2009
Poruka
80
AJmo danas protiv poljaka, da im pokazemo ko smo: )
Ajmo svi da bodrimo Srbiju do pobede, 18:15h
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
EP: Srbija bolja od Poljske!

EP: Srbija bolja od Poljske!
12. septembar 2009. 20:03

1267547084aabe5b7ca699802842527_big.jpg


Reprezentacija Srbija ostvarila je pobedu u drugoj fazi takmičenja na Evrobasketu nad selekcijom Poljske 77:72.

Najbolji košarkaši Srbije ostvarili su startnu pobedu u grupi F pred 13.000 domaćih navijača u Lođu. Do trijumfa igrači Dušana Ivkovića stigli su u završnici, iako su polovinom trećeg perioda imali i 16 poena prednosti. Najefikasniji i najbolji igrač utakmice bio je kapiten Srbije Nenad Krstić sa 18 poena i 8 skokova. Teodosić je ubacio 13, a Tripković 12. Gortat je imao 16 poena i devet skokova za Poljsku.


U veoma efikasnoj prvoj četvrtini Srbija je igrala bolje, organizovanije u napadu, ali je Ignjerski sa sjajnim šutom (tri trojke) održavao svoj timu egalu (23:22).

Odličnom igra Veličkovića (10p) i Krstića (8p) pod košem Poljaka, te sjajnom odbranom nad Gortatom i Lampeom, 'orlovi' su se početkom drugog perioda konačno malo odlepili (32:26) i koristeći neorganizovanu igru Poljaka zadržali prednost do kraja poluvremena (43:36).

17076489974aabe4d3bfd5e647113409_big.jpg


Drugo poluvreme znatno bolje je otvorila Poljska koja je preko Gortata dva puta poentirala i tri puta zaustavili napad Srbije. Međutim, posle prvog koša za naš tim koji je postigao Bjelica, i odrana je čvršće zaigrala što je donelo mini-seriju 8:0 za najveće vođstva na meču (51:40).

Srbija je nastavila sa sjajnom igrom, a Krstić i Tripković su svojim novim poenimapovećali prednost na velikih 16 poena četiri minute pre kraja trećeg perioda (56:40).

Sledeća dva minuta Poljska ponovo uspostavlja svoj tempo igre i pravi seriju 9:0, koju prekida svojom novom trojkom Uroš Tripković koji je krajem trećeg perioda još jednom pogodio za prednost Srbije od 62:53.

Poljaci sjajno otvaraju i poslednji period i snažnom odbranom potpuno zaustavljaju napad Srbije pa smanjuju prednost na samo četiri poena (62:58).

Pet minuta pre kraja Poljska dolazi na samo koš zaostatka (64:62), ali Tepić sa linije slobodnih bacanja i Krstić zakucavanjem vraćaju na 66:62.

U poslednjih 60 sekundi srpski košarkaši su organizovanom igrom zadržali prednost i rezultatom 77:72 zabeležili prvu pobedu u drugoj fazi takmičenja.

U našoj grupi F, u prvom meču dana, Turska je pobedila Španiju 63:60. U ponedeljak Srbija igra sa selekcijom Turske u Lođu od 21h.

Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Ivković: 'Očekujem još bolju igru'

Selektor košarkaša Srbije Dušan Ivković ocenio je da je ekipa zasluženo pobedila domaćina EP, Poljsku, i da će taj meč biti veliko iskustvo za mlade košarkaše.

"Zasluženo smo pobedili, a za naše igrače bilo je veliko iskustvo da igramo pred ovakvom publikom u Lođu i protiv kvalitetnog poljskog tima. Odbrana je u drugom poluvremenu bila veoma dobra, naročito sam zadovoljan kako smo zatvorili Lampea, koji je daleko najbolji poljski napadač i Logana", rekao je Ivković novinarima u Lođu.
Ivković je rekao da je u prvom poluvremenu ekipa nešto slabije branila šuteve Poljaka sa distance.

"Imali smo dobru pripremu i kontrolu meča, ali su nam Poljaci na početku ubacili četiri od pet prvih šuteva za tri poena. Pojavila se u tim momentima možda i neka doza egoizma, ali naši igrači su mladi i na poluvremenu smo napravili pravi dogovor", kazao je on.

Srbija je savladala Poljsku sa 77:72, ali je u drugom poluvremenu skoro "prokockala" prednost od 16 poena.

"Verovatno nismo dovoljno respektovali poljske igrače, koji su bili više nego agresivni i po prvi put imamo nekoliko povreda u ekipi. Tepić ima problema sa leđima, Marković sa kolenom, a Pauniću je iskočio domali prst, ali će igrati sa bandažom", naveo je Ivković.

Ivković je dodao da je u turnirskom sistemu takmičenja izuzetno važno da svi igrači budu zdravi.

"Očekujem da ekipa iz utakmice u utakmicu igra sve bolje, i zato bi bio problem da u rotaciji izgubimo nekog zbog povrede", zaključio je on.

Selekcija Srbije, koja sada ima dve pobede i jedan poraz, u ponedeljak igra protiv Turske.
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2009
Poruka
1.161
grupa E

1 grčka 3 - 0
2 francuska 3 - 0
3 hrvatska 1 - 1
4 rusija 1 - 1
5 nemačka 1 - 1
6 makedonija 0 - 3

grupa F

1 turska 3 - 0
2 slovenija 2 - 1
3 srbija 2 - 1
4 španija 1 - 2
5 poljska 1 - 2
6 litvanija 0 - 3

 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Pioniri maleni,mi smo vojsks prava....s obzirom koliko mlad tim je tamo,opet smo super,ja pravo da vam kažem niam očekivao ni polaz u drugu rundu,još kad smo pukli od Slovenije....Dobro,protiv Britanaca pobeda je bila "overena".ali u našem sportu uvek ima ono,"a šta ako oni dobiju 20 tazlika, a mi izgubimo 10...itd"Neka im je sa srćom dalje
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2009
Poruka
1.161
Pioniri maleni,mi smo vojsks prava....s obzirom koliko mlad tim je tamo,opet smo super,ja pravo da vam kažem niam očekivao ni polaz u drugu rundu,još kad smo pukli od Slovenije....Dobro,protiv Britanaca pobeda je bila "overena".ali u našem sportu uvek ima ono,"a šta ako oni dobiju 20 tazlika, a mi izgubimo 10...itd"Neka im je sa srćom dalje

Ma pogledajte samo šta su vaterpolisti uradili. Podmladili tim i osvojili titulu svetskog prvaka , iako nisu baš najbolje startovali. Naši košarkaši promenljivo igraju , pa videćemo na kraju šta će biti. Bitno je da se vidi da se oni trude na terenu , što je dovoljan dokaz da možemo da se nadamo dobrom rezultatu. Posetite
Kod:
www.eurosport.yahoo.com
i pogledajte anketu sa pitanjem ko će osvojiti evropsko prvenstvo u košarci. Naravno , moći ćete i da glasate. Večeras postavljam novo stanje na tabelama , pošto budu odigrani mečevi u F grupi.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Tepić, Paunić, Marković spremni

7234689974a92737d82df6919655714_big.jpg
Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv Turske u 2. kolu grupe ‘F’, a jedna od glavnih tema pred meč bile su povrede Markovića, Tepića i Paunića.

Ipak, po svemu sudeći, sva trojica biće spremni za nastavak takmičenja. Milenko Tepić pretrpeo je tokom meča sa Poljskom lakšu povredu leđa, Ivan Paunić je povredio prst, a Stefan Marković koleno, ali povrede nisu teže prirode.
"Bilo je baš nezgodno kada sam doskočio. Ali, nije toliko strašno, nemam bolove. Videćemo do utakmice sa Turskom kako će se ponašati. Probaću pod bandažom, valjda će biti u redu. U prvom trenutku je izgledalo gadno. I ja sam se baš dosta uplašio, jer mi je otišlo koleno. Izgleda da je više to bilo do mog straha, nego što je povreda stvarno bila opasna“, rekao je Marković, a prenosi portal ‘Košarka.rs’.

Milenko Tepić će sigurno biti spreman za meča sa Turskom.

"Lično se dobro osećam. Nije to ozbiljna povreda, ali s obzirom da je reč o leđima, delikatnom mestu, onda moramo da budemo oprezni", rekao je Tepić.

Ivan Paunić je pretrpeo lakšu povredu prsta, ali takođe očekuje da neće imati problema u nastavku takmičenja.

"U nekom skoku za loptom prst mi se zakačio za Gortatov dres, a on kako se svom snagom cimnuo povukao je i mene za sobom. Sve je to bilo u deliću sekunde. Osetio sam bol, video da mi se prst iskrivio i mahinalno ga sam vratio. Čuo sam da je nešto kvrcnulo i nastavio dalje. Sada imam otok, ali mislim da me neće sprečiti sutra da igram".

Meč Srbija – Turska na programu je u 21 sat. U ostalim mečevima 2. kola grupe ‘F’, Španija igra sa Litvanijom, a Slovenija sa Poljskom


Izvor:http://www.b92.net


Ovo je sve od basketa za danas od mene,pošto će Sole da postavi posle utakmice tabele....i šta sve još
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top