Eset i bezicni mis problem

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Imam jedan problem i nikako ne uspevam sa ga resim. Koristim AV Eset smart security. Pokusavam vec duze vreme da koristim wifi misa na android telefonu, ali nikako nece da se poveze na server id te aplikacije. Imam dva takva programa za android od kojih je jedan WiFi mouse pro koji prvo instaliram na telefon, a zatim skinemnserver koji instaliram na komp i pokrenem server na kompu pa posle toga pokrenem aplikaciju wifi mouse pro na telefonu i nikako nece da se poveze. Wifi server lepo pokaze moju ip adresu, a ta ista ip adresa isto stoji i u aplikaciji na telefonu gde pokusavam da se povezem sa serverom na kompu i nikako ne uspevam. Ocigl3dno zastitni zid na kompu pravi problem, a ja ne znam kako mogu da resim ovaj problem
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Imam jedan problem i nikako ne uspevam sa ga resim. Koristim AV Eset smart security. Pokusavam vec duze vreme da koristim wifi misa na android telefonu, ali nikako nece da se poveze na server id te aplikacije. Imam dva takva programa za android od kojih je jedan WiFi mouse pro koji prvo instaliram na telefon, a zatim skinemnserver koji instaliram na komp i pokrenem server na kompu pa posle toga pokrenem aplikaciju wifi mouse pro na telefonu i nikako nece da se poveze. Wifi server lepo pokaze moju ip adresu, a ta ista ip adresa isto stoji i u aplikaciji na telefonu gde pokusavam da se povezem sa serverom na kompu i nikako ne uspevam. Ocigl3dno zastitni zid na kompu pravi problem, a ja ne znam kako mogu da resim ovaj problem


How do I add a trusted IP address to allow connection to a network device such as a computer or printer? (4.x)

SOLN2351%20-%20Step%202.png

SOLN2351%20-%20Step%203.png

SOLN2351-%20Step%204.png

fig-4-adding-IP.png
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam jedan problem i nikako ne uspevam sa ga resim. Koristim AV Eset smart security. Pokusavam vec duze vreme da koristim wifi misa na android telefonu, ali nikako nece da se poveze na server id te aplikacije. Imam dva takva programa za android od kojih je jedan WiFi mouse pro koji prvo instaliram na telefon, a zatim skinemnserver koji instaliram na komp i pokrenem server na kompu pa posle toga pokrenem aplikaciju wifi mouse pro na telefonu i nikako nece da se poveze. Wifi server lepo pokaze moju ip adresu, a ta ista ip adresa isto stoji i u aplikaciji na telefonu gde pokusavam da se povezem sa serverom na kompu i nikako ne uspevam. Ocigl3dno zastitni zid na kompu pravi problem, a ja ne znam kako mogu da resim ovaj problem

Probaj uci u windowsow fire wall i u gornjem desnom uglu imas opciju alow a program or feature through windows fire wall pa tu potrazi aplikaciju i dozvoli joj pristup!
Ako mozda tu nije vidljiva onda ces morati da kreiras nova pravila u fire walu!
Na opciji advanced settings pa ides inbound rules sa desne strane ces imati new rules tu kreiras pristup ili blokiras neku aplikaciju!To isto uradis i na outbound rules!

Alow a program or feature through windows

create new rule in windows firewall
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Teoretski, ako sledis logiku zdravog razuma, to jest ako smatras da je zastitni zid krivac, probaj bez njega. Disejbluj taj AV Eset smart, privremeno. A iz kontrolnog panela privremeno zaustavi o firewall sto dolazi sa Win-om, pa probaj.
Takodje ako neko i bude voljan da ti pomogne, moras reci koji operativni sistem imas, zatim ime te aplikacije, mozda na netu moze da se nadju specijalna podesavanja za nju. Zatim sta je tu medijum , ruter il nesto drugo. Podesavanja iz rutera za user ovlascenje za taj ID, jer mozda se to racuna kao zaseban uredjaj(ID) bez obzira sto je fon vec ima ovlascenje...jen..., dva , tri..
Ima li ta aplikacija manual, sto dolazi uz nju?

Lili brate odakle se iznasibase ovoliki odgovori, ovi ko da spavaju na forumu?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ili probaj ukloni taj eset potpuno pa onad vidi dali ti aplikacija radi!Jer cak i ako ga diseblujes svi antivirusi su aktivni jednim delom u pozadini!

Teoretski, ako sledis logiku zdravog razuma, to jest ako smatras da je zastitni zid krivac, probaj bez njega. Disejbluj taj AV Eset smart, privremeno. A iz kontrolnog panela privremeno zaustavi o firewall sto dolazi sa Win-om, pa probaj.
Takodje ako neko i bude voljan da ti pomogne, moras reci koji operativni sistem imas, zatim ime te aplikacije, mozda na netu moze da se nadju specijalna podesavanja za nju. Zatim sta je tu medijum , ruter il nesto drugo. Podesavanja iz rutera za user ovlascenje za taj ID, jer mozda se to racuna kao zaseban uredjaj(ID) bez obzira sto je fon vec ima ovlascenje...jen..., dva , tri..
Ima li ta aplikacija manual, sto dolazi uz nju?

Lili brate odakle se iznasibase ovoliki odgovori, ovi ko da spavaju na forumu?

Bazlik sta ti znaci ona privatna poruka kod mene na profilu banned koji je razlog?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da me istreses naopacke, ako se secam o cemu pricas,
mora da je to neka moja svojevremena zezancija bila...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ajde be Jole uozbilji se malo, da resimo problem ili ako ne moze da resimo ovo da javimo Torgandwarfu,
da obrise ovo da se brate ne brukamo ovde. Haha...

A sada mali rezime problema...

Ta aplikacija sluzi da transformise telefon u bezicni mis i tastaturu, podrzava takodje
kad pricate u telefon pa da pise tekst i td. Znaci to sve kroz local network connection.

Uputstvo...

1)Pobrini se da su PC i Telefon na istom WIFI network-u, ukljuci Androidov wifi(obavezno). Mozes koristiti
svoj android kao potrabl hotspot, a zatim se PC-jem konektujes na telefon(ima i ta mogucnost, ukljuci AC na mobi).
2) Skini ovaj program za verziju Win-a koju posedujes, sa ove stranice.
Kod:
[URL="http://wifimouse.necta.us/help.html"]LINK[/URL]
3) Instalirati program na androidu i Instaliraj Mouse Server na PC i pojuri ga. Znaci ne juriti misa, nego instalirani server.
4) Sada pojuriti instaliranu aplikacuju na androidu i kliknuti "AutoConnect",... ili upisati IP adresu od PC-a i kliknuti "Connect".
5)Sada kontrolisete racunar, a mozete rotirati telefon da dobijete punu tastaturu.

6), In order to re-connect, turn the device upside down.
...ovo zadnje ne znam sta znaci, odprilike ...ako hoces da se rekonektujes, cimnes androidovu prednju stranu na dole.

Sve u svemu to bi trebalo da radi bez tog firewall-a, a treba takodje baciti pogled da
aplikacija slucajno nije banovana u Data Execution Prevention, mada ne verujem.
Ako ovo radi bez zastitnog zida, onda je posle lako doterati da radi i sa njim.
 
Natrag
Top