EP u atletici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Jelača za medalju, Samac za finale
Izvor. B92
Trećeg takmičarskog dana na šampionatu Evrope za atletičare u Cirihu Srbija će imati dva predstavnika, oba u bacanju koplja.

25164984753ec63360a228791740700_orig.jpg
Tatjana Jelača se bori u finalu za medalju, dok će Vedran Samac nastupiti u kvalifikacijama.

On će prvi na borilište, kvalifikacije počinju u 17.30h, dok je finale kod dama na programu od 20.40h
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
KRIVA JE KOSA? Da li je Ivana mogla do zlata da joj nije zasmetao ''konjski rep''? (VIDEO)
U četvrtoj seriji Ivana je skočila 6.75 metara. Poznato je da se prilikom skoka računa poslednji deo tela koji je dotakao pesak, a Ivani su senzori prilikom doskoka, nažalost, registrovali ''konjski rep'' koji je ostavio trag u pesku


Ivana-spanovic-2.jpg




Jeste Ivana Španović napravila veliki uspeh osvajanjem srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u Cirihu, nakon što je skokom 6.81 metar ostvarila drugi najbolji rezultat, ali ostaje žal što odličje nije bilo najsjajnije. Pogotovo što je posle prvog kruga bila najbolja i što je definitivno bila zrela da preskoči možda i 7 metara.




Skočila je Ivana najbolje već u prvom krugu, ali je Francuskinja Elojzi Lesur uspela da u četvrtoj seriji pretekne Srpkinju i skokom od 6.85 preotme zlato. Međutim, pitanje je da li bi zlatna medalja otputovala u Francusku da je Ivanu barem malo poslužila sreća.

Naime, veliki peh dogodio se Ivani u četvrtoj i petoj seriji.

U četvrtoj je skočila 6.75 metara, ali je ceh platila zbog frizure. Poznato je da se prilikom skoka računa poslednji deo tela koji je dotakao pesak, a Ivani su senzori prilikom doskoka, nažalost, registrovali ”konjski rep” koji je ostavio trag u pesku i tako umanjio rezultat.

Šteta.





U petoj seriji skočila je neverovatnih 6.97, međutim bila je udaljena čak 17 centimetara od daske, što je uticalo na konačan rezultat i skok od 6.80 metara.

Takođe, Srpkinji na ruku nije išao ni vetar, što je atletičarka sam potvrdila, ali uprkos nedaćama Srbija ima vicešampiona Evrope na EP u Cirihu.

- Lesur je svojih 6.85 napravila bez i jednog centimetra lufta. Njoj je vetar bio u grudi samo 0.3 metra u sekundi, a meni čak 1.6. To znači da sam imala dva najbolja skoka dana, ali sam ostala na srebrurekla je Ivana nakon skoka.



Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je svoju prvu medalju na Evropskim prvenstvima pošto je zauzela drugo mesto u Cirihu skokom od 6.81 metar.


Ivana je do četvrte serije bila najbolja, ali je onda Francuskinja Elojzi Lesur skočila 6.85 i osvojila zlatno odličje. Ipak, ostaje žal zbog toga što je Srpkinja skočila 6.97 u jednom momentu, ali je 17 centimetara bila iza osnovne linije.

- Nisam imala utisak tada da je takmičenje završeno. Bila sam ubeđena da mogu da vratim zlato. Probala sam to u petoj seriji. Napravila sam najbolji skok dana od 6,97 metara, ali je zvanično 6,80, jer sam došla 17 centimetara do daske. Na nivou sam na kome sam očekivala da ću biti ovde, na vrhuncu sezone u kojoj imam i svetsku dvoransku bronzu u Sopotu – rekla je Ivana i nastavila:

- Lesur je svojih 6,85 napravila bez i jednog centimetra lufta. Njoj je vetar bio u grudi samo 0,3 metra u sekundi, a meni čak 1,6. To znači da sam imala dva najbolja skoka dana, ali sam ostala na srebru. Ne želim da mi išta umanji radost i značaj ovog odličja, moje prve medalje s evropskih prvenstava. Imala sam i malih zdravstvenih problema, ali sada je sve prošlost. Sjajno sam se borila i radosna sam zbog svega.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Tatjana Jelača osvojila srebro!
Izvor. B92 | SO
Srpska atletičarka Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Cirihu.


201729283253ed1286751a5309016451_orig.jpg


Ona je svoj najbolji hitac izvela iz četvrtog pokušaja, kada je koplje bacila 64,21 metar i tako postavila novi nacionalni rekord.

Prethodni državni rekord takođe je držala devojka iz Sremske Mitrovice, koja je koplje bacila 62,68 m prošle godine na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

Tatjana je na kratko ’držala’ i prvo mesto, ali je Čehinja Barbora Špotakova bacala odmah posle nje i ispalila je pobednički hitac – 64,41 metar. Bronzanu medalju osvojila je Linda Štal iz Nemačke, koja je još u prvoj seriji bacila svoj najboji hitac – 63,91 metar.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Joj Boze kakav hitac, kakva priprema i fenomenalni Rale Simic, kako je samo predvideo. Svaka cast Jeco, svaka cast ekipi trenera!!!
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Francuz objasnio - Kako izgubiti zlato na najgluplji način!

Francuski atletičar Mahedin Mehisi-Banabad oktrio je kako da ostanete bez teško stečene zlatne medalje na velikom takmičenju na najgluplji mogući način.

logo-news.png



francuz600288934020140815000449.jpg
Foto: Beta
Mnogo smo puta imali prilike da vidimo kako neko svojim glupim postupkom na sportskom terenu ostaje bez teško stečene nagrade ali ovako nešto još uvek nismo.

Trećeg dana Evropskog atletskog prvenstva u Cirihu u trci na 3.000 metara u konkurenciji muškaraca slavio je Francuz Mahedin Mehisi-Banabad ali mu zlatna medalja nije uručena.

Umesto na najvišoj stepenici postolja Mehisi-Banabad završio je u šoku i to zbog jako glupog poteza.

On je u ciljnoj ravnini daleko iza sebe ostavio konkurente pa je odlučio da svoj uspeh proslavi skidanjem majice!


Do cilja je dotrčao sa majicom u zubima zbog čega je naknadno diskvalifikovan pa je ostao bez zlatne medalje.

Benabadu vam je možda poznati i iz epizode sa prvenstva u Helsinkiju kad je gurnuo maskotu.



 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
EP: Bekrić šesti, posustao u finišu
Izvor. B92 | SO
Srpski atletičar Emir Bekrić završio je na šestoj poziciji finalnu trku na 400 metara s preponama na Evropskom prvenstvu u Cirihu.


88163717953ee58e4e7d0d365050387_orig.jpg


Do ciljne ravnine Bekrić je bio među vodećima, ali je posustao u završnici i na kraju je deonicu istrčao za 49,90s, što je lošije i od njegovog najboljeg rezultata ove sezone (49,21s).

Zlatna medalja pripala je Švajcarcu Karimu Huseinu u vremenu 48,96s, drugi je bio Estonac Magi Rasmus (49,06s), a bronzana medalja pripala je Denisu Kudrjavcevu iz Rusije sa 49,16s.


Bekrić: Grešio sam, tužan sam
Izvor. B92, Tanjug
Srpski atletičar Emir Bekrić rekao je posle finalne trke na 400 metara prepone na prvenstvu Evrope da je prokockao medalju zbog sopstvenih grešaka.


“Žao mi je što sam izgubio medalju svojim greškama. Loše sam tehnički išao prepone. Baš mi je žao. Tužan sam, to je prvi osećaj“, rekao je Bekrić za sajt Atletskog saveza Srbije.

Bekrić je u Cirihu završio kao šestoplasirani u vremenu 49,90 sekundi, iako je bio vodeći u prvih 300 metara.

Međutim, na devetoj preponi usledile su poteškoće, a u poslednjih 100 metara Bekrić nije imao snage za svoj uobičajeni finiš.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Amela: Zabolela me prepona
Izvor. B92
Srpska atletičarka Amela Terzić kaže da ju je bol u preponi sprečio da ostvari bolji rezultat u finalu trke na 1500m na EP u Cirihu.


65046347453ee4429ce26f367977443_orig.jpg


Ona je tu deonicu istrčala za četiri minuta, 19 sekundi i 11 stotinki i završila je na poslednjem mestu.

“Sve je išlo po planu, kada me je iznenada u poslednjem krugu zabolela leva prepona. Nisam znala šta da radim, samo je sve stalo oko mene. Spremala sam se dugo za ovo takmičenje, jako sam razočarana. Očekivala sam i mogla sam mnogo više. Nažalost, danas nije bio taj dan“.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
EP: Perkovićeva neprikosnovena
Izvor. B92, Tanjug
Hrvatica Sandra Perković osvojila je zlatnu medalju u bacanju diska na EP u Cirihu i postala prva atletičarka kojoj je to pošlo za rukom tri puta zaredom.

25906654953efc31e79f41509227485_orig.jpg
Beta/AP
Ona je do trijumfa došla zahvaljujući hicu od 71,08 metara u petoj seriji finalnog takmičenja.

Srebrna medalja pripala je Melini Rober-Mišon iz Francuske (65,33 m), dok je bronzu osvojila Nemica Šanis Kraft (64,33).
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
EP: Meučiju zlato u maratonu
Izvor. B92, Tanjug | JT
Italijanski atletičar Danijele Meuči osvojio je zlatnu medalju u maratonu na Evropskom prvenstvu u Cirihu.

80218069053f0a1f316318168838116_orig.jpg

Beta/AP Photo/Martin Meissner
Meuči je pobedio u vremenu 2:11:08 minuta, sa 52 sekunde prednosti u odnosu na Poljaka Jareda Šheguma.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se Rus Aleksej Reunkov.

Branilac titule Viktor Rotlin iz Švajcarske završio je na petom mestu, u vremenu od 2:13.07 sata.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Pobedio, ali nije skinuo majicu
Izvor. B92, Beta | ĐN
Francuski atletičar Mehidin Mekisi Benabad osvojio je u nedelju zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Cirihu.

164095233953f0c66a09f06760877402_orig.jpg

Beta/AP Photo/Keystone, Ennio Leanza
On je trijumfovao samo nekoliko dana pošto mu je oduzeto zlato u disciplini 3.000 metara stiplčez.

Benabad je današnju trku završio za tri minuta, 45 sekundi i 60 stotinki.

Francuski atletičar je pre dva dana ostao bez zlatne medalje u disciplini 3.000 metara stiplčes, pošto je neposredno pred cilj skinuo majicu i tako završio trku.

On je pedesetak metara pre cilja skinuo majicu, kratko je držao i u zubima dok je mahao publici i na taj način je proslavio osvajanje trećeg uzastopnog zlata na prvenstvima Evrope u toj disciplini.

Francuz je neposredno po završetku trke dobio žuti karton zbog toga, ali je potom delegacija Španije uložila žalbu koja je i usvojena, pa je Benabad ostao bez zlata.

Benabad je nakon te diskvalifikacije razmišljao čak i da ne učestvuje na 1.500 metara, ali, kako je kazao, odlučio je da napusti Cirih kao šampion.

"Trčao sam od besa. Moja reakcija je bila reakcija šampiona", rekao je on.

Srebrnu medalju u današnjem finalu na 1.500 metara osvojio je Norvežanin Henrik Ingebrigtsen, dok je Britanac Kris O'Hare osvojio bronzu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top