EP 2012 - Poljska i Ukrajina

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Bice isto kao i uvek,ocekuje se nesto,ne bude nista,i tako vec 20 godina....
Od raspada Jugoslavije,nismo neka fudbalska sila i to moramo da priznamo.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Stojković: Italija je favorit

Stojković: Italija je favorit
06. oktobar 2010. 13:59 > 20:12

sp-stojkovic_310x186.jpg


Trebaće nam mnogo živaca protiv Estonije za miran put na Apenine. Pozivam navijače da dođu u što većem broju – poručuje golman Partizana, povratnik u nacionalni tim Srbije
Vladimir Stojković

REPREZENTACIJI Srbije će u petak uveče na stadionu Partizana (20.30) biti neophodna podrška sa tribina, kako bi pobedom protiv Estonije obeležili novi početak pod komandom selektora Vladimira Petrovića i napravili što bolji zalet za derbi kvalifikacija, narednog utorka u Đenovi.
Poziv navijačima uputio je golmanski triling ”orlova”, koji je ponovo ojačan za Vladimira Stojkovića. Povratnik u nacionalni tim istakao je i to da publika treba da prevaziđe klupske podele i da jedinstveno stane iza Pižonovih izabranika.
- Pozivam navijače da dođu u što većem broju da nas podrže i neka ne gledaju ko za koga navija jer igra Srbija - istakao je Stojković posle novinarskog pitanja da li strahuje od reagovanja dela publike zbog nedavnog prelaska u Partizan.
Povratak u takmičarski ritam doveo je formu našeg najboljeg golmana na vrhunski nivo i Stojković poručuje da je spreman da ponovo zablista u dresu reprezentacije.
- Sada je sve drugačije nego na prethodnim okupljanjima reprezentacije, jer redovno igram. Imam kontinuitet utakmica i osećam se spremno. Što se tiče povrede, bolje mi je i počinjem da radim punim intenzitetom. Slažem se sa konstatacijom da sam u zavidnoj formi, ali uvek sam se trudio da budem još bolji. Tako je i sada - uverava Stojković.
Tokom njegovog odsustva iz nacionalnog tima, ”orlovi” su osvojili četiri od planiranih šest bodova iz mečeva protiv Farskih Ostrva i Slovenije.
- Smatram da smo zabeležili povoljne rezultate. Niti smo nešto izgubili, niti smo previše dobili. Imamo bilans sa kojim možemo da se nadamo dobrom nastavku kvalifikacija.
Mada mnogi u prvi plan ističu derbi sa Italijom, 12. oktobra u Đenovi, Stojković skreće pažnju da prvo treba završiti posao protiv Estonaca.
- Italija je uvek favorit i taj meč privlači veliko interesovanje. Ali, mi prvo igramo sa Estonijom, koja će se u Beogradu uglavnom braniti i igrati na kontranapade. Biće nam potrebno dosta živaca za njih, a tek posle tog duela na red dolaze Italijani koje ćemo probati da dobijemo ili da osvojimo makar bod.
Stojković se osvrnuo i na promenu selektora, s obzirom na to da je bio poznat njegov prisan odnos sa Radomirom Antićem.
- Na to gledam potpuno profesionalno. Dve godine sam radio s misterom, a sada ću dve godine ili duže sarađivati sa Pižonom. Selektora Petrovića znam iz doba kada me je pozivao u mladu reprezentaciju 2004. i tu nikakvih problema neće biti - istakao je Stojković.

ĐURIČIĆ: SAČEKAĆU GA IZA ĆOŠKA

POVRATAK Stojkovića u reprezentaciju, njegove kolege Anđelko Đuričić i Željko Brkić gledaju isključivo s pozitivne strane, iako su sada njihove šanse da stanu na gol značajno umanjene.
- Sačekaću Stojketa iza prvog ćoška - sa osmehom je rekao Đuričić. - Šalu na stranu, srećni smo zbog Vladinog povratka, među nama nema ljubomore, samo je motivacija još veća da radimo još bolje, a selektor će odlučiti ko će izaći na teren.

ESTONCI NA ”MARAKANI”, PA U HUMSKOJ

REPREZENTATIVCI Estonije doputovali su danas oko 13 časova u naš glavni grad. Selekcija koju predvodi Tarmo Rutli smeštena je u hotelu ”Kristal”, i po dolasku je odradila prvi trening na stadionu Crvene zvezde.
Estonci će u četvrtak uveče, baš kao i naš tim, imati i zvanični trening na terenu u Humskoj.

U ĐENOVI NAJMANJE 2.500 SRBA

IZ FSS stigla je informacija da će naša reprezentacija u Đenovi imati veću podršku nego što je očekivano.
Svih 1.800 karata za srpske navijače je rasprodato, a ljudi iz dijaspore su do sada uspeli da kupe i deo ulaznica za ostale delove stadiona. Zato se na tribinama stadiona ”Luiđi Feraris” očekuje više od 2.500 Srba.

PROMENJENA TRAVA NA ”MARASIJU”

FSS je u stalnoj vezi sa Đenovom zbog iznenadne promene trave na stadionu ”Luiđi Feraris”.
- Zbog opterećenja usled stalnog igranja utakmica Đenove i Sampdorije, trava na ”Marasiju” bila je u lošem stanju, pa su domaćini morali da je menjaju. Italijani tvrde da će do subote teren biti spreman i da će se treninzi u ponedeljak i utakmica koja se igra dan kasnije nesmetano održati - istakao je tim-menadžer ”orlova” Aleksandar Bošković.

Izvor: Večernje Novosti
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Turci "gostuju" u Nemačkoj, Portugalci se vade protiv Danske

U petak je na programu treće kolo kvalifikacija za prvenstvo Evrope u fudbalu, koje će 2012. godine biti održano u Ukrajini i Poljskoj, a širom Evrope biće odigrana 21 utakmica.

6537_euro2012logo_ff.jpg


Dva susreta trećeg kola na programu su u subotu 9. oktobra.
Reprezentacija Srbije će na stadionu Partizana od 20.30 časova igrati protiv Estonije, a 15 minuta kasnje počeće presostale dve utakmice C grupe u kojima se sastaju Severna Irska - Italija i Slovenija - Farska Ostrva.


Najzanimljivije će biti u Nemačkoj gde će reprezentacija Turske pokušati da se osveti "pancerima" za poraz od 3:2 u sjajnom i uzbudljivom polufinalu Evropskog prvenstva 2008. godine.
Priliku za poravnanje imaće i Gus Hidink kojeg su Nemci takođe sprečili da dođe do poslednjeg stepenika kada su 2002. na Svetskom prvenstvu eliminisali Južnu Koreju u polufinalu.


Turska će se osećati kao kod kuće na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a obe ekipe su startovale kvalifikacije sa dve pobede.
Iako se u grupi A nalaze još Austrija i Belgija, gotovo je sigurno da će se Nemci i Turci boriti za prvo mesto pa pobeda u ovom meču vredi i više od tri boda.

U Lisabonu, Portugal će sa novim selektorom Paulom Bentom pokušati da prebrodi krizu i dođe do povoljnog rezultata protiv Danske.
"Selesao" je katastrofalno startovao kvalifikacije sa remijem protiv Kipra na domaćem terenu i porazom na gostovanju Norveškoj, dok su Danci "minimalcem" savladali Island u za sad jedinom odigranom meču.

U domaći tim vraća se i Kristijano Ronaldo nakon što je zbog povrede propustio prva dva duela kvalifikacija, pa se Portugalci sa pravom nadaju boljim izdanjima nacionalnog tima.

Teško gostovanje čeka Rusiju koja odlazi na megdan još uvek ranjenoj Irskoj.
Ircima je Tijeri Anri igranjem rukom ukrao plasman na Mondijal, pa su "zeleni" potpuno rešeni da ovog puta svu priču završe još u grupi.
Irci imaju maksimalan učinak, dok su Andrej Aršavin i drugari kiksirali na svom stadionu protiv Slovačke pa bi ih novi poraz prilično udaljio iz trke za plasman na EURO.


Malo severnije od Dablina Italijane takođe očekuje neugodan meč protiv sve bolje Severne Irske.
Izabranici Najdžela Vortingtona već su šokirali Sloveniju usred Ljubljane, a ovog puta se nadaju povoljnom rezultatu usred "vrućeg" Belfasta protiv "azura" koji prolaze kroz ni malo naivan tranzicioni period.

Neuspeh u duelu sa Severnom Irskom nabio bi dodatnu tenziju i pritisak Italijanima pred gostovanje Srbije u Đenovi, pa će zbog toga "orlovi" sigurno biti uz domaćina u ovom duelu grupe C.

Raspored utakmica trećeg kola:
A grupa:
Kazahstan - Belgija (18)
Austrija - Azerbejdžan (20,30)
Nemačka - Turska (20,45)
B grupa:
Jermenija - Slovačka (17)
Andora - Makedonija (19)
Republika Irska - Rusija (20,45)
C grupa
Srbija - Estonija (20,30)
Severna Irska - Italija (20,45)
Slovenija - Farska Ostrva (20,45)
D grupa
Luksemburg - Belorusija (20,15)
Albanija - Bosna i Hercegovina (20,30)
Francuska - Rumunija (9. 10. u 20,30)
E grupa
Mađarska - San Marino (19)
Moldavija - Holandija (20,30)
F grupa
Gruzija - Malta (19)
Grčka - Letonija (20,45)
Izrael - Hrvatska (9. 10. u 21,05)
G grupa
Crna Gora - Švajcarska (20,30)
Vels - Bugarska (20,30)
H grupa
Kipar - Norveška (20)
Portugalija - Danska (21,45)
I grupa
Češka - Škotska (20,15)
Španija - Litvanija (22)

Blicsport.rs
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
161
Nisam imao vremena da ti na ove gluposti odgovaram:
BaneFromDaHood

A što se tiče ovoga, bolje bi bilo da prvo malo razmisliš, pa onda napišeš nešto ;)

Fudbal nemožeš porediti sa odbojkom, vaterpolom itd...
Pogledaj koliko se u svetu ulaže u fudbal (klubove, igrače, infrastrukturu...) a koliko npr u odbojci ili u vaterpolu,...sve će ti biti jasno. Reč je o konkurenciji i ulaganju, zato je plasman na SP u fudbalu ravan osvajanju bronze u vaterpolu i odbojci zajedno...Ne kažem ja da se medalje ne broje, ali to je tako...

Pogledaj zašto je fudbal sport no.1 kod nas(a i u svetu - to da a kakve mi imamo veze s tim ?
)...Koliko imaš fudbalskih timova, a koliko košarkaških, odbojkaških ili vaterpolo? Mogu da se kladim da u Srbiji ima više fudbalskih klubova, nego košarkaških, odbojkaških i vaterpolo zajedno ;):;


Kolike su ovo gluposti pokazalo ti je naše izdanje, protiv Estonije večeras,, i zato.............od izrečene gluposti, veća je samo kada se ista demantuje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Prandeli: Razmišljamo o Totijevom oproštaju

08 Oktobar 2010 | 14:15

Prandeli: Razmišljamo o Totijevom oproštaju




Selektor reprezentacije Italije, Ćezare Prandeli ponudio je Frančesku Totiju da se u nekom od prijateljskih mečeva oprosti od dresa "azura". "Princ Rima" je prestao da igra u nacionalnom timu, posle 58 nastupa i to posle Mundijala 2006. godine. Postojala je mogućnost i da zaigra na poslednjem Svetskom prvenstvu, u Južnioj Africi, ali se zbog povrede od toga odustalo. Prandeli je najavio da na Totija više neće računati kada su u pitanju takmičarske utakmice, ali da postoji ideja o utakmici u kojoj bi učesnik bio i Antonio Kasano.

- Bio bi to lep događaj i dobar signal za decu. Pokazao bi da prijateljstvo i entuzijazam postoji i u fudbalu. Još uvek nisam siguran da bi to moglo da se organizuje u novembru - rekao je Prandeli za Rai TV.

Nekadašnji kapiten Milana i Italije, Paolo Maldini odbacio je predlog o "prijateljskom oproštaju" pre dve godine, kada je odlazio u "penziju". Podsetimo, reprezentacija Srbije će narednog utorka igrati kvalifikacioni meč za EURO 2012, protiv Italije, u Đenovi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Italijanima bod iz Belfasta, pobeda Nemačke

U 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine Italija je odigrala bez golova na gostovanju Severnoj Irskoj, Slovenija je deklasirala Farska Ostrva sa 5:1, Nemci su bili bolji od Turaka 2:0, dok je Crna Gora nastavila fantastičan niz pobeda protiv Švajcarske 1:0.
Fudbalske reprezentacije Severne Irske i Italije igrale su večeras bez golova u meču grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti održano 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.

Slovenija je na svom terenu pobedila Farska ostrva 5:1. Tri gola za Slovence postigao je Matavž u 25, 36. i 66. minutu, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Novaković u 72. i Dedič u 90. minutu. Jedini gol za goste dao je Muritsen u 90. minutu. Estonija je pobedila Srbiju sa 3:1.

Prvo mesto na tabeli drži Italija sa sedam bodova, dok je Estonija druga sa šest. Slovenija, Srbija i Severna Irska su sakupile po četiri poena, dok su Farska ostrva poslednja bez bodova.
Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobedila je večeras u Podgorici selekciju Švajcarske rezultatom 1:0 u meču grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Jedini gol na utakmici postigao je Mirko Vučinić u 67. minutu.
Bugarska je sa novim selektorom Lotarom Mateusom u gostima savladala Vels 1:0 golom Popova u 48. minutu.
Prvo mesto na tabeli drži Crna Gora sa devet bodova, dok je Engleska druga sa šest. Bugarska ima tri poena, dok su Vels i Švajcarska bez bodova.
Crna Gora će naredni meč u grupi odigrati 12. oktobra protiv Engleske na stadionu Vembli u Londonu.

Pobedu u derbiju grupe ostvarila je Nemačka protiv Turske rezultatom 3:0. Golove za "pancere" postigli su Kloze (2) i Ozil.
Nemci su prvi u grupi sa sve tri pobede, a sa tri boda manje ih prate Austrija i Turska.




Grupa A:Kazahstan - Belgija 0:2 (0:0)
(Ogunjimi 52', 70')
Austrija - Azerbejdžan 3:0 (1:0)
(Prodl 3', Arnautović 53', 90')
Nemačka - Turska 3:0 (1:0)
(Klose 42', 87', Ozil 79')

Tabela:
Nemačka 3 3 0 0 10:1 9
Austrija 2 2 0 0 5:0 6
Turska 3 2 0 1 6:5 6
Belgija 3 1 0 2 4:4 3
Azerbejdžan 2 0 0 2 1:9 0
Kazahstan 3 0 0 3 0:7 0

Grupa B
Jermenija - Slovačka 3:1 (1:1)
(Movsisijan 23', Gazarijan 50', Mkitarijan 89' - Vajs 37')
Andora - Makedonija 0:2 (0:1)
(Naumoski 42', Sikov 60')
R. Irska - Rusija 2:3 (0:2)
(Kin 72'pen, Long 78' - Keržakov 10', Džagojev 28', Širokov 50)

Tabela:
Republika Irska 3 2 0 1 6:4 6
Rusija 3 2 0 1 5:3 6
Slovačka 3 2 0 1 3:3 6
Jermenija 3 1 1 1 5:4 4
Makedonija 3 1 1 1 4:3 4
Andora 3 0 0 3 1:7 0

Grupa C
Srbija - Estonija 1:3 (0:0)
(Kuzmanović 60' - Kink 63', Vasiljev 73', Luković 90'ag)
S. Irska - Italija 0:0
Slovenija - F. Ostrva 5:1 (2:0)
(Matavž 25', 36', 66', Novaković 72', Dedič 90' - Muritsen 90')

Tabela:
Italija 3 2 1 0 7:1 7
Estonija 3 2 0 1 6:4 6
Slovenija 3 1 1 1 6:3 4
Srbija 3 1 1 1 5:4 4
S. Irska 2 1 1 0 1:0 4
F. ostrva 4 0 0 4 2:15 0

Grupa D
Luksemburg - Belorusija 0:0
Albanija - BiH 1:1 (1:1)
(Duro 45' - Ibišević 21')
09. oktobar:
Francuska - Rumunija 21,00

Tabela:
Albanija 3 1 2 0 3:2 5
Belorusija 3 1 2 0 1:0 5
BiH 3 1 1 1 4:3 4
Francuska 2 1 0 1 2:1 3
Rumunija 2 0 2 0 1:1 2
Luksemburg 3 0 1 2 0:4 1

Grupa E
Mađarska - San Marino 8:0 (4:0)
(Rudolf 10', 25', Šalai 17', 27', 47', Koman 59', Džudžak 89', Gera 90')
Moldavija - Holandija 0:1 (0:1)
(Huntelar 37')

Tabela:
Holandija 3 3 0 0 8:1 9
Svedska 2 2 0 0 8:0 6
Mađarska 3 2 0 1 10:3 6
Moldavija 3 1 0 2 3:3 3
Finska 2 0 0 2 1:4 0
San Marino 3 0 0 3 0:19 0

Grupa F
Gruzija - Malta 1:0 (0:0)
(Siradze 90')
Grčka - Letonija 1:0 (0:0)
(Torosidis 58')
09. oktobar:
Izrael - Hrvatska 21,05

Tabela:
Grcka 3 1 2 0 2:1 5
Gruzija 3 1 2 0 2:1 5
Hrvatska 2 1 1 0 3:0 4
Izrael 2 1 1 0 4:1 4
Letonija 3 1 0 2 2:4 3
Malta 3 0 1 2 1:5 1

Grupa G
Vels - Bugarska 0:1 (0:0)
(Popov 90')
Crna Gora - Švajcarska 1:0 (0:0)
(Vučinić 67')

Tabela:
Crna Gora 3 3 0 0 3:0 9
Engleska 2 2 0 0 7:1 6
Bugarska 3 1 0 2 1:5 3
Vels 2 0 0 2 0:2 0
Švajcarska 2 0 0 2 1:4 0


Grupa H
08. oktobar:
Kipar - Norveška 1:2 (0:2)
(Okas 58' - Rise 2', Kerju 42')

Portugal - Danska 3:1 (2:0)
(Nani 29', 31', Ronaldo 85' - Karvaljo 79'ag)

Tabela:
Norveška 3 3 0 0 5:2 9
Portugal 3 1 1 1 7:6 4
Danska 2 1 0 1 2:3 3
Kipar 2 0 1 1 5:6 1
Island 2 0 0 2 1:3 0

Grupa I
08. oktobar:
Češka - Škotska 1:0 (0:0)
(Hubnik 70')
Španija - Litvanija 3:1 (0:0)
(Ljorente 47', 56', Silva 79' - Šernas 54')

Tabela:
Španija 2 2 0 0 7:1 6
Škotska 3 1 1 1 2:2 4
Litvanija 3 1 1 1 2:3 4
Češka 2 1 0 1 1:1 3
Lihtenštajn 2 0 0 2 1:6 0



Vesti online


Evo kako je Vucinic proslavio gol protiv Svajcarske.


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Crnogorci tri kola, tri pobede. Jovetic je trenutno povredjen, kada se on oporavi i pridruzi Vucinicu u napadu, ima da budu jos bolji.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Kolike su ovo gluposti pokazalo ti je naše izdanje, protiv Estonije večeras,, i zato.............od izrečene gluposti, veća je samo kada se ista demantuje
Ne bih dalje da se raspravljam sa tobom, samo ću ti jedan podatak navesti, za koji mislim da ti na ovu temu realno oslikava stanje....

Tri vesti koje je b92 objavio u vezi poraza protiv Estonije ima nešto preko 1200 komentara čitalaca...

Sad pogledaj komentare čitalaca na vesti o našoj odbojkaškoj reprezentaciji i učincima na tekućem SP u Italiji...Svega 481 komentar na zadnjih 10 vesti...

Znači popularnost, a ne uspesi,...počni da razlikuješ ta dva pojma...Ja sam svoje kazao a ti dalje teraj po svome...
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
161
[FONT=&quot][/FONT]
Ne bih dalje da se raspravljam sa tobom,

počni da razlikuješ ta dva pojma...Ja sam svoje kazao a ti dalje teraj po svome...

Ni ja s tobom, samo jos ja da kazem svoje..................Apsurdno je pricati o tome, kao kad bi sa nekim debatovao zasto voli plavuse, a ne crnke. Ja sa tim nemam nikakvih problema,ti ih imas..............ja sam govorio o ulaganju, a ne o ljubavi.............dakle ti ne razumeš pojmove
Ne razumem da se ulaže toliko u one topove, a oni novac uložen, vrate 20 i nekim mestom.
Ja sam ekonomista i rekao bih to ovako. Nemaš nikakve uslove za automobilsku industriju, ali imaš za rudarstvo........... e ali automobili su lepsi, nego kopati ugalj. I ti ulažeš pare u automobilsku industriju (čitaj bacaš, i gubiš.A sa rudarstvom uz minimalna ulaganja ostvaruješ profit. Ja sam sad svoje rekao _(i završio na ovu temu) a ti imaš pravo da i dalje misliš kako misliš (meni to veruj mi apsolutno ne smeta, ali mi smeta kad kreneš oštro na nekoga (mene) samo zato što imam drugačiji stav od tvog.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top