Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Enrique Iglesias

220px-Robin_Wong_Enrique_013.JPG


Rođen
8. svibnja 1975.
Mjesto rođenja Madrid, Španjolska
Prebivalište
Miami, Florida
20px-Flag_of_the_United_States.svg.png
SAD

Žanr/ovi
pop, latinski pop, r&b
Zanimanje
pjevač
Djelatno razdoblje
1995. - danas
Producentska kuća
Interscope Records
Enrique Iglesias
(8. svibnja 1975. Madrid, Španjolska) je španjolsko-američki pjevač. Također se bavi sportom, optimist je, voli gledati televiziju i bavim se svakom glazbom koja mu padne pod ruku. Od svoje sedme godine živio je u Miamiju na Floridi, gdje je pohađao školu i naučio jezike i običaje sve tri kulture: španjolske, europske i američke.


Biografija


Početak karijere

Rođen je 1975. kao sin čuvenog pjevača Julia Iglesiasa. Glazbenu je karijeru započeo 1995. godine kao 20-godišnjak, s prvim studijskim albumom o kojem je potajno sanjao još od svoje 16 godine, čak bez znanja svoje obitelji. U samo prva 3 mjeseca prodao je svoj prvi album u milijun primjeraka albuma i primio svoju prvu zlatnu certifikaciju i to u Portugalu, tri tjedna nakon objave albuma. Njegov prvi album naziva Enrique Iglesias je prodan u 5.8 milijuna primjeraka.

Uspon i svjetska slava


Karijeru je počeo na španjolskom jeziku, da bi tek 2000. godine propjevao i na engleskom jeziku. 1997. godine održao je svoju prvu svjetsku turneju nazvanu Vivir, koja je uključivala 78 koncerata u 13 zemalja, a posjetilo ju je više od 720 tisuća ljudi. Već na toj turneji Enrique je svirao na stadionima s kapacitetom od preko 50 tisuća mjesta. Dva teretna aviona prenosila su njegovu pozornicu, rasvijetu i ozvučenje. Ta turneja je tada proglašena najvećom turnejom nekog latino izvođača.

Nagrade


Listu nagrada Enrique Iglesiasa teško je točno prebrojati, ne zna ni on sam, ali to je otprilike 116 platinastih albuma, 227 zlatnih i 26 međunarodnih glazbenih nagrada, uključujući Grammy 1996., godine u kategoriji 'Najboljeg Latin Pop izvođača za debitanski album Enrique Iglesias. Glazba Enrique Iglesiasa stekla je svoje poklonike u cijelom svijetu, tako se može pohvaliti i sa zlatnim i platinastim priznanjima i iz zemalja kao što su Taiwan, Tajland ili Singapore. Lice Enrique Iglesiasa pojavilo se na 250 novinskih naslovnica, a Enrique se pojavio u preko 190 televizijskih emisija u 23 zemlje.

Izvor: Vikipedija




 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Enrikea prosto obozavam :)
Evo par mojih omiljenih pesama

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Enrikea prosto obozavam :)

Takodje ...yes3

Sve zavisi od ukusa, ali ipak mislim da je on malo uspesniji od svoga oca...smile3

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Omiljena kombinacija Pitbull i Enrike :)


Ili sam..neodoljiv glas,stas..:)

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top