Engleska: Premier League 2010/2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Da, mislio sam na Liverpul, ali drago mi je da je i Arsenal pobedio...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
PREMIJER: Žigić bi da postane heroj na brzinu

29. oktobar 2010. 14:05 > 14:07

Srpski napadač svestan značaja derbija Birmingema i kaže da bi ga gol svrstao u "heroje za ceo život".


2niqnon.jpg

Čelsi će u Blekburnu pokušati da pobedom zadrži pratioce na odstojanju od (makar) pet bodova, dok će Arsenal i klubovi iz Mančestera priželjkivati kiks lidera dok budu lomili otpore Vest Hema, Vulvsa i Totenhema.

Svi ti mečevi igraće se u subotu, a lokalni derbiji zakazani su za dan kasnije.

Veliko rivalstvo vlada između Njukalsa i Sanderlenda, komšija sa severo-istoka Engleske, baš kao i između klubova iz Birmingema.

Nikola Žigić će prvi put osetiti čar derbija između Aston Vile i Birmingema.

"Mnogo sam slušao o rivalitetu i gledao nekoliko derbija. Jedva čekam da ga i sam osetim", izjavio je Žigić.

Aston Vila je pobedila u poslednjih šest duela.

"Ne želim da pričam o protivniku, to nije u redu. Neću da budem upleten u kampanju protiv Aston Vile", nastavio je srpski reprezentativac.

Gorostasni napadač Birmingema je "prvenac" u Premijer ligi "upisao" protiv Arsenalu, a samo nedelju dana kasnije dao je gol i Blekpulu. Međutim, pogodak protiv gradskog rivala doneo bi mu "večnu slavu".

"Svestan sam da mogu da postanem heroj na brzinu. Jer, derbi je svuda isti. Sećam se dok sam kao igrač Zvezde igrao protiv Partizana. Takve utakmice su uvek nešto posebno. Svestan sam da ako daš gol u takvom meču, naročito ako tvoja ekipa pobedi, postaješ heroj za ceo život", zaključio je Nikola Žigić.

Parovi 10. kola:

Subota

Arsenal - Vest Hem 16,00
Blekburn - Čelsi
Everton - Stouk
Fulam - Vigan
Vulvs - Mančester siti

Mančester junajted - Totenhem 18,30

Nedelja

Aston Vila - Birmingem 13,00

Njukasl - Sanderlend 14,30

Bolton - Liverpul 17,00

TABELA: Čelsi 22, Arsenal 17, Mančester j. 17, Mančester s. 17, Totenhem 15, VBA 15, Sanderlend 12, Bolton 12, Njukasl 11, Aston Vila 11, Everton 10, Birmingem 10, Stouk 10, Blekpul 10, Vigan 10, Fulam 9, Blekburn 9, Liverpul 9, Vulverhempton 6, Vest Hem 6 bodova.

(MONDO)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
"Svrake" demolirale Sanderlend

"Svrake" demolirale Sanderlend
31. oktobar 2010. | 18:06 |

4207982764ccda21e2a87f725193555_extreme.jpg


Fudbaleri Njukasla deklasirali su lokalnog rivala Sanderlend 5:1 (3:0), u utakmici 10. kola Premijer lige.

Nedelju je otvorio gradski derbi Birmingema u na "Vila Parku" gde je domaći tim odigrao bez golova sa ekipom Nikole Žigića koji je za 90 minuta na terenu zaradio crveni karton.

U poslednjem meču dana Liverpul je savladao Bolton 1:0 (0:0) golom Argentinca Maksija Rodrigeza u finišu meča koji je Milan Jovanović posmatrao sa klupe.


U derbiju severa na "Sent Džejms Parku" briljirao je kapiten Njukasla Kevin Nolan sa 'het-trikom', a sjajan je bio i veteran Šola Ameobi sa dva pogotka.

17775042884ccdaea37bbf7017268052_extreme.jpg

Kevin Nolan

Jedini strelac za velikog rivala iz Sanderlenda, koji je od 53. minuta igrao sa igračem manje bio je najbolji igrač "crnih mačaka" Daren Bent u samom finišu meča.

Fenomenalan dan za 'svrake' najavio je u 26. minutu Nolan aktobatskim volej udarcem za 1:0, a samo osam minuta kasnije duplirao je prednost Njukasla. U samom finišu prvog dela igra Nedum Onuoha je u svom kaznenom prostoru obodio Argentinca Jonasa Gutijeresa, a iskusni Šola Ameobi nije pogrešio sa "kreča".

Gutijeres je u ovom delu igre odradio najveći posao za domaći tim bez obzira što nije dao gol jer je u 53. minutu iznudio faul Titusa Brambla koji je dobio crveni karton u duelu sa bivšim timom. Sa igračem manje i 0:3 Sanderlend nije imao više šta da traži na "Sent Džejms Parku", a to je 20 minuta pre kraja potvrdio Ameobi svojim drugim golom, ovaj put velej udarcem. Briljantnu partiju Nolan je potvrdio pet minuta kasnije trećim pogotkom protiv najvećeg rivala čiiju je čast koliko-toliko sačuvao Daren Bent golom u sudijskoj nadoknadi.

Njukasl se četvrtom prvenstvenom pobedom popeo na sedmo mesto na tabeli sa 14 bodova, dok je Sanderlend 11. sa dva boda manje.

12602269764ccdaea3a7828008538066_extreme.jpg


U prvom meču dana gradski derbi Birmingema na "Vila Parku" završen je bez golova, a Nikola Žigić je za gostujuću ekipu odigrao ceo meč i u 40. minutu zaradio žuti karton.

Obe ekipe su posle remija ostale u sredini tabele, Aston Vila je 12. sa 12 bodova, a Birmingem je 13. sa bodom manje.

U poslednjem meču u nedelju Liverpul je slavio minimalnu pobedu protiv Boltona na "Riboku". Jedini gol za "redse" postigao je Maksi Rodrigez četiri minute pre kraja meča posle sjajne asistencije Fernanda Toresa petom. Milan Jovanović meč posmatra sa klupe za rezerve.

Oba tima iz deset mečeva imaju 12 osvojenih bodova, ali je Bolton za dve pozivije bolje plasiran zbog gol razlike. TIm sa "Riboka" je 10. a Liverpul na 12. mestu.

U subotu su strelci bili Ivanović i Milijaš, a efikasan je bio i Vidić protiv Totenhema.

Poslednji meč kola igra se u ponedeljak kada Blekpul dočekuje Vest Bromvič Albion koji pobedom može da se probije na četvrto mesto na tabeli ispred Mančester sitija i Totenhema.

Izvor: B92
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Blekpul jedva i sa dva igrača više

Blekpul jedva i sa dva igrača više
1. novembar 2010. | 23:22 |

3870193044ccf3d9d443ce029472757_extreme.jpg


Fudbaleri Blekpula savladali su Vest Brom sa 2:1 u poslednjem meču desetog kola Premijer lige.

Strelci za domaću ekipu bili su Adam u 12. minutu iz penala i Varni u 62, dok je jedini pogodak za goste postigao Mulumbu šest minuta pre kraja.

Vest Brom je sat vremena igrao sa devetoricom igrača zbog isključenja Pabla Ibanjeza i Gonzala Jare. VBA je ostao na šestom mestu, dok je Blekpul deveti.


Domaća ekipa došla je u vođstvo u 12. minutu kada je sudija Majkl Oliver dosudio penal posle guranja Kempbela i Ibanjeza. Iako je i sâm faul bio pod znakom pitanja, Oliver je pored dosuđenog jedanaestereca dodatno isključio Ibanjeza, a Adam je uspeo da savlada Karsona sa bele tačke.

Sa devetoricom igrača, VBA je ostao u 31. minutu kada je Gonzalo Jara opravdano isključen posle starta sa dve noge na Luka Varnija.

Upravo je Varni bio strelac drugog gola za Blekpul, u 62. minutu, posle dodavanja Grandena.

Neizvesnost u meč doneo je Mulumbu koji je u 84. minutu smanjio na 2:1, a do izjednačenja VBA je zamalo došao dva minuta kasnije kada je Šarner zamalo glavom pogodio mrežu, posle slobodnog udarca koji je izveo Brant.

Do kraja meča Dorans i Rid su propustili dobre šanse za VBA, tako da je Blekpul ipak uspeo da sačuva sva tri boda.

Vest Brom je šesti sa 15 bodova, dok je Blekpul na devetoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.

Izvor: B92
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Veoma mi je drago da su proradili nasi igraci. Ivanovic dao gol za Celsi, Vidic za MU, i Milijas za Vulvse koji su me iznenadili pobedom protiv Mancester Sitija.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Veoma mi je drago da su proradili nasi igraci. Ivanovic dao gol za Celsi, Vidic za MU, i Milijas za Vulvse koji su me iznenadili pobedom protiv Mancester Sitija.

Morace tako da igraju i u reprezentaciji,da bi se plasirali na EP 2012,ali svakako raduje dobra forma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top