Emotivan oproštaj Ikera Kasiljasa

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Emotivan oproštaj Ikera Kasiljasa
Sada već bivši golman Real Madrida oprostio se od kluba na emotivnoj konferenciji za novinare.

IZVOR: B92
33597900055a25fcfebab9141226984_w640.jpg

Beta/AP Photo
On posle 25 godina napušta kraljevski klub i odlazi u Porto. Prošao je sve katogerije Reala, a za seniorski tim branio je na više do 500 mečeva.

Sam je sedeo za stolom, a svoj govor, u prepunoj konferencijskoj sali, nije odmah mogao da počne.

Kao da je želeo da odloži početak, prvo je sipao vodu, zatim je nameštao mikrofon, papire, uzdahnuo i pokušao da progovori, ali je ipak zaplakao savladan emocijama, posle čega je dobio aplauz.

"Došao sam na ovaj stadion da se pozdravim sa vama, a posebno sa navijačima Reala. Od subote više nisam igrač Reala Madrida, postaću igrač Porta. Odlazim u Porto iz mnogo razloga. Daću sve od sebe da ih ne razočaram i boriću se što je moguće više da osvojim trofeje. Hvala što ste ovde i što ovej poseban dan delite sa mnom. Hvala Portu koji veruje u mene. Ovo je najteži dan u mojoj sportskoj karijeri. Real od mene nije napravio samo fudbalera, nego i čoveka. Hvala svim trenerima i ljudima sa kojima sam radio. Od svih sam mnogo toga naučio“, rekao je Kasiljas, zahvalio se svima i poručio da će se ponovo videti.



CJtZPKvUAAAQ67d.jpg
CJtZPMgUwAA4dja.jpg
 
Natrag
Top