Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne postoji privremeni Bog, Isus je Bog jednak Bogu Ocu, i koji sa njim sedi na prestolu u prisustvu njegove slave, i prima slavu i hvalu dostojnu Boga.

Osim toga, da je Isus stvorenje, on ne bi mogao biti u prisutnosti Boga i njegove slave i svetlosti koja spaljuje, jer piše "da ni jedno stvorenje ne može videti Boga i ostati živo"

Da nisu mozda andjeli koji okrzuju Boga kao i heruvimi i serafimi takodje Bogovi jer su i oni u Bozjoj blizini???ili da nisu jednaki Bogu Ocu???
Isus nikada nije bio niti ce biti jednak sa svojim Ocem.
Isus je javno izjavio da je on u JEDINSTVU sa svojim ocem i da su u tom smislu JEDNO,kao i njegovi ucenici sa njima dvoje da su JEDNO,
ali da je Bog Otac uvek veci od njega
Jovan 14:28
Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene"

veći u zemaljskom smislu, kao što je veći od svakog čoveka koji se rađa na zemlji.

"Anđeli ne mogu biti u prisutnosti samog Boga, u svetlosti i slavi koja ga okružuje, i to jasno stoji u pismu:

"Godine koje umrije car Ozija vidjeh Gospoda gdje sjedi na prijestolu visoku i izdignutu, i skut mu ispunjavaše crkvu.
Serafimi stajahu više njega, svaki ih imaše šest krila: dvjema zaklanjaše lice svoje i dvjema zaklanjaše noge svoje, a dvjema lećaše.

I vikahu jedan drugome govoreći: svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave njegove" ( Isaija 6. 1 - 3 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene"

veći u zemaljskom smislu, kao što je veći od svakog čoveka koji se rađa na zemlji.

"Anđeli ne mogu biti u prisutnosti samog Boga, u svetlosti i slavi koja ga okružuje, i to jasno stoji u pismu:

"Godine koje umrije car Ozija vidjeh Gospoda gdje sjedi na prijestolu visoku i izdignutu, i skut mu ispunjavaše crkvu.
Serafimi stajahu više njega, svaki ih imaše šest krila: dvjema zaklanjaše lice svoje i dvjema zaklanjaše noge svoje, a dvjema lećaše.

I vikahu jedan drugome govoreći: svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave njegove" ( Isaija 6. 1 - 3 )

Bog Otac je veci od Isusa oduvek i uvek ce tako biti.
Cak i nakon 1000 godisnje Isusove vladavine
1.Kor 15:
28 A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neki prevodi kažu "podložiti"

To znači "da će na kraju kada se završi plan spasenja uloge Božanskih ličnosti prestati, i Isus izaći iz Svetinje nad Svetinjama, i tada će se on podložiti Ocu, odnosno - ponovo će zauzeti svoje mesto na prestolu pored Oca, da bude sa njim zajedno "BOG SVE U SVEMU"

Ovo vidimo i iz činjenice, da će mu se kroz čitavu večnost klanjati spaseni i proslavljati ga kao Boga jednakog Ocu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bog Otac je veci od Isusa oduvek i uvek ce tako biti.
Cak i nakon 1000 godisnje Isusove vladavine
1.Kor 15:
28 A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.

Zaokret ovo "pokoriti" ili "podloziti" nema veze sa "velicinom osobe", jer se ne pokorava ovde Hristos kao "licnost" vec kao "predstavnik zemaljskog kraljevstva".

Dakle on se pokorava kao "zemaljski kralj"!

Hristos ovde igra ulogu kralja na zemlji kao "zemaljski vladar"

Normalno je da se zemaljsko kraljevstvo pokorava vecem nebeskom, i o tome tekst i govori.

Dakle, tekst ovde govori da ce se Hristos kao "predstavnik" zemaljskog kraljevstva pokoriti nebeskom kraljevstvu, a ne o tome da se on sam pokorava kao licnost.

Znaci radi se o simbolicnoj predaji vlasti.i ceremoniji.

Cak i kontekst to pokazuje kada kaze:

"Kad preda kraljevstvo Bogu i Ocu... Njemu valja carovati dokle ne polozi sve neprijatelje pod noge njegove.."

Dakle vlast zemaljskog kraljevstva je odredjena do "roka" i nakon toga vise nece ni postojati, pa se on simbolicno podlaze nebeskom autoritetu.

Sta tu ima nejasno?

Ti promasujes poentu i smisao teksta, a ja sam ti na ovo vise puta ukazao pa ne slusas.

To sto je neko po ulozi djubretar, ne cini ga stokom - nizim stvorenjem. Posao nikog ne unizava niti uzvisava. Tako ni Hrista. A pretpostavljeni se postuju. Tako i Hristos kaze: "pusti sad (ko je veci), jer treba nam ispuniti svaku pravdu (proceduru)".

I neces na to ni da odgovoris jer nemas odgovor.

Lazu te svedoci dragi moj Zaokret.

Bog je taj koji izdaje naredbe a drugi slusaju i rade, i tako je Isus slusao i radio.
Jesi li ti mnogobozac ili verujes u jednog Boga?

Kakve veze imaju naredbe sa bilo cim?
Kakve veze ima posao koji neko obavlja sa njegovom velicinom, umnim sposobnostima i licnoscu?

Pa Jovan je bio "manji od Isusa", pa kad je Hristos ( "veci" ) - dosao njemu da ga krsti, on se pobunio govoreci da treba da bude obrnuto.

Pa to je nase ljudsko shvatanje odnosa, a na nebu toga nema!

Jovan kaze:

"Ti bi trebalo mene da krstis a ti li dolazis k meni?"

A Hristos mu odgovara:

"Pusti sad to, jer tako nam treba ispuniti sve propise (pravdu)"!

Vidis li da "velicina osobe" nije vezana za posao koji obavlja?

Hristos ovde igra "ulogu"!

Mora igrati po pravilima, ako je Hristu Jehova pretpostavljeni po ulozi koju vrsi, on ce ga slusati. Ako je Jovan pretpostavljeni on ce njega slusati. Ne moze Hristos reci - "znas mi smo jednaki necu da te slusam", to ne ide na nebu jer onda se kvari posao.

Ti ne razumes hijerarhiju, zato i imas problem..

_______________________________

A sto se tice opaske "da li sam mnogobozac"?

Dragi moj Ris pa upravo si ti mnogobozac, jer nas Bog je "trodimenzionalni Bog u jednom". Mi nemamo vise Bogova a vi imate "dva odvojena"! Da se sad ne nastavljam i sa tim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret ovo "pokoriti" ili "podloziti" nema veze sa "velicinom osobe", jer se ne pokorava ovde Hristos kao "licnost" vec kao "predstavnik zemaljskog kraljevstva".

Dakle on se pokorava kao "zemaljski kralj"!

Hristos ovde igra ulogu kralja na zemlji kao "zemaljski vladar"

Normalno je da se zemaljsko kraljevstvo pokorava vecem nebeskom, i o tome tekst i govori.

Dakle, tekst ovde govori da ce se Hristos kao "predstavnik" zemaljskog kraljevstva pokoriti nebeskom kraljevstvu, a ne o tome da se on sam pokorava kao licnost.

Znaci radi se o simbolicnoj predaji vlasti.i ceremoniji.

Cak i kontekst to pokazuje kada kaze:

"Kad preda kraljevstvo Bogu i Ocu... Njemu valja carovati dokle ne polozi sve neprijatelje pod noge njegove.."

Dakle vlast zemaljskog kraljevstva je odredjena do "roka" i nakon toga vise nece ni postojati, pa se on simbolicno podlaze nebeskom autoritetu.

Sta tu ima nejasno?

Ti promasujes poentu i smisao teksta, a ja sam ti na ovo vise puta ukazao pa ne slusas.

To sto je neko po ulozi djubretar, ne cini ga stokom - nizim stvorenjem. Posao nikog ne unizava niti uzvisava. Tako ni Hrista. A pretpostavljeni se postuju. Tako i Hristos kaze: "pusti sad (ko je veci), jer treba nam ispuniti svaku pravdu (proceduru)".

I neces na to ni da odgovoris jer nemas odgovor.

Lazu te svedoci dragi moj Zaokret.



Kakve veze imaju naredbe sa bilo cim?
Kakve veze ima posao koji neko obavlja sa njegovom velicinom, umnim sposobnostima i licnoscu?

Pa Jovan je bio "manji od Isusa", pa kad je Hristos ( "veci" ) - dosao njemu da ga krsti, on se pobunio govoreci da treba da bude obrnuto.

Pa to je nase ljudsko shvatanje odnosa, a na nebu toga nema!

Jovan kaze:

"Ti bi trebalo mene da krstis a ti li dolazis k meni?"

A Hristos mu odgovara:

"Pusti sad to, jer tako nam treba ispuniti sve propise (pravdu)"!

Vidis li da "velicina osobe" nije vezana za posao koji obavlja?

Hristos ovde igra "ulogu"!

Mora igrati po pravilima, ako je Hristu Jehova pretpostavljeni po ulozi koju vrsi, on ce ga slusati. Ako je Jovan pretpostavljeni on ce njega slusati. Ne moze Hristos reci - "znas mi smo jednaki necu da te slusam", to ne ide na nebu jer onda se kvari posao.

Ti ne razumes hijerarhiju, zato i imas problem..

_______________________________

A sto se tice opaske "da li sam mnogobozac"?

Dragi moj Ris pa upravo si ti mnogobozac, jer nas Bog je "trodimenzionalni Bog u jednom". Mi nemamo vise Bogova a vi imate "dva odvojena"! Da se sad ne nastavljam i sa tim.
Dragi moj Mire,
sa par godina zakasnjenja,
Jedini pravi Bog je Jehova ,a Isus je dobio bas istu titulu koju je dobio i Mojsije ,bog prema
2 Mojsijeva, glava 7
1 I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Nadalje Isus ce sa neba vladati sa svojoh 144000 sukraljeva i susvestenika 1000 godina,dok ne izvrsi svoj zadatak u potpunosti.Tek tada vraca svu datu vlast onome od koga ju je i dobio da Jehova Bog bude sve u svemu.
 
Natrag
Top