Ellen White - Božja vjesnica ili drska plagijatorica?

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Zato bih ja tebi uzvratio pitanjem. Ja se ne pitam zašto šute, ali što misliš što ih zadržava i drži tako grčevito uz ovakvu bogohulnicu?
čini mi se da vi mislite da ih drži đavo, ipak ja ne mogu ići tako daleko...
iako nije nemoguć taj zaključak posebno ako imaju sindrom mesije ili vizije.. čula sam da je postojala neka Lidija koja se smatrala novom ASD proročicom, izbjegavaju da su povezani s David Koreshom, on stvarno jest bio neko vrijeme u ASD samo su ga potjerali jer je uvijek bio fanatik pa je otišao u neki njihovu izdanak sektu, mislim da Shepard's Rod i kasnije osnovao svoju i onda se dogodio užas.
čitala sam da smo i mi u Hrv. imali prije neki fanatični izdanak, grupu to vi bolje znate.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U Bibliji piše da bi trebali biti spremni na svaki odgovori. Kad ih vi zezate odmah odgovaraju, a kad je neko baš legitimno pitanje to ne, već ignor. Ma dobro, nema veze

Samo ti nastavi s pitanjima. Ja ću se tu i tamo pridružiti i komentirati. A time što ignoriraju tvoja pitanja, daju najjasnije odgovore.

čini mi se da vi mislite da ih drži đavo, ipak ja ne mogu ići tako daleko...

Tko drži sve one koje odbace Isusa i kažu mu: Isuse, ti nisi Svemogući Bog!

iako nije nemoguć taj zaključak posebno ako imaju sindrom mesije ili vizije.. čula sam da je postojala neka Lidija koja se smatrala novom ASD proročicom, izbjegavaju da su povezani s David Koreshom, on stvarno jest bio neko vrijeme u ASD samo su ga potjerali jer je uvijek bio fanatik pa je otišao u neki njihovu izdanak sektu, mislim da Shepard's Rod i kasnije osnovao svoju i onda se dogodio užas.
čitala sam da smo i mi u Hrv. imali prije neki fanatični izdanak, grupu to vi bolje znate.

Vjeruj mi, ono što se rodilo u duhovnom i u doslovnom orgijanju, može biti samo đavlije. Naravno, to ne znači da su svi takvi, niti da se takav postaje samim kontaktom s adventistima, ali po primjeru ove četvorice ovdje dobro se vidi kamo ljude to vodi.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Vjeruj mi, ono što se rodilo u duhovnom i u doslovnom orgijanju, može biti samo đavlije. Naravno, to ne znači da su svi takvi, niti da se takav postaje samim kontaktom s adventistima, ali po primjeru ove četvorice ovdje dobro se vidi kamo ljude to vodi.
meni adventisti ovdje na forumu, bez obzira što mi ne odgovaraju na pitanja ne djeluju kao zloće, djeluju bezazleno... treba se paziti onih sa nekim ciljem.
Da, pravo kažete, smatram da nije dobro što su se odrekli Kristovog božanstva i što krive ljude napadaju s tim da je Trojstvo pagansko. Sama njihova proročica je u knjizi VB napisala da se treba čuvati ljudi koji unižavaju Kristovo božanstvo i da se zapravo spiritisti stavljaju u poziciju jednakim Njemu, a ne Kršćani. Ona i nije baš govorila direktno protiv Trojstva. Izmišljaju za Kellogga, ali to je bio panteizam i te godine je Kellogg još uvijek bio antitrinitarac (1903). Kasnije je on htio nešto dodati da mu prihvate knjigu.
Njihovi pioniri jesu mijenjali mišljenja i nisu bili istog mišljenja (nisu svi bili iz antitrini. kršćanske veze, već baptisti, metodisti sl.)
Neko im je jednostavno prodao bozu i sad glume da do nedavno nisu mahali pamfletima Trojstvo je babilonskog podrijetla i zbunjivali ljude oko toga. Vjerujem da su neki ljudi samo naivni (velika većina), ali vjerujem i da postoje ljudi kojima je zadovoljstvo sve zbuniti, posvađati i napraviti kaos kao i iživljavati se na pojedincima -- valjda žive za to, to im je jednostavno duševna hrana.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Ako čitate pažljivo Bibliju uočiti ćete da piše da žene i trebaju samostalno proučavati u miru svoje kuće i da apostoli nemaju ništa protiv toga, već i potiču to. Što je i logično jer ako ne provjeravaš samostalno možeš potpasti pod kontrolu lažnih učitelja i raznih manipulacija.
Za to da žene mogu biti pastorke, to je već druga priča, osobno proučavajući Bibliju nisam sigurna da je to baš tako, iako sam žena, ali to je moje mišljenje i moguće da je i pogrešno.
No htjela bi vas ljubitelje pionira adventista obavijestiti da su ono većinom bili za to.
:)


1844
Ellen Harmon, 17 godina, dobila svoju prvu viziju i započela 70-godišnju javnu službu

1857
Istaknuti muški glasovi potiču žensku javnu službu, uključujući Jamesa Whitea, Uriah Smith, D. Hewitta, J. A. Mowatta, J. H. Waggonera, J. N. Andrewsa i G. C. Tenneyja.

1863-1865
Hannah More, preobraćena na adventizam sedmog dana, osvaja obraćenike i sadi crkve na zapadnoafričkoj obali.

1868
Sarah A. Hallock Lindsey, Ellen S. Edmonds Lane: prve adventističke evanđelistice (Lindsey na sastancima u državi New York sa suprugom Johnom; Lane sa suprugom Elbertom).

1871
Adelia Patten Van Horn, prva blagajnica Općeg sabora (GC), služi do 1873. godine.

1872
Sarah A. Hallock Lindsey: prva žena licencirana kao ministrica, prepoznata po svojoj učinkovitoj evangelizaciji.

1875
Fredricka House Sisley, druga blagajnica Općeg sabora (1875.-1876.).

1877
Minerva Jane Loughborough Chapman, treća blagajnica Općeg sabora (1877.-1883.); nakon toga, urednik, Instruktor mladih.

1878
Ellen S. Edmonds Lane, evanđelist [vidi gore 1868.], licencirana je kao ministrica (1878.-1889.), služeći u Michiganu, Ohiju, Indiani, Virginiji i Tennesseeju.

1879
Julia A. Owen, licencirana ministrica na Kentucky-Tennessee konferenciji (1878.-1895.).

1884
Ruie Hill, Hattie Enoch, iz Kansasa; Ellen S. Edmonds Lane, Julia Owen, iz Michigana; Anna M. Johnson, Libbie Collins, iz Minnesote, uvrštena je u drugi godišnjak kao ministrica s licencom.

1886
Ida. W. Hibben, iz Illinoisa, služi kao licencirani ministar. Hattie Enoch licencirana u Wisconsinu.

1888
Ruie Hill licencirana u Alabami/Mississippiju. Julia Owen se seli u Kaliforniju i nastavlja svoju licenciranu službu.

1897
L. Flora Plummer izabrana za tajnicu Konferencije u Iowi; prva žena za koju se zna da je bila vršiteljica dužnosti predsjednika konferencije (kada je Clarence Santee pozvan u Kaliforniju 1900.).

Helen May Stanton Williams, licencirana 1897.-1914.; služi kao pastor i evanđelist u Sjedinjenim Državama i Južnoj Africi.

1898
Sarepta M. I. Henry dobiva ministarsku dozvolu od Općeg sabora; iznosi planove za "žensko ministarstvo" u dodatku Pregledu i Vjesniku na četiri stranice. Ona putuje i široko govori o denominaciji; The Review ispisuje njezin tjedni prilog za žene.

1899
Edith Bartlett služi kao licencirana ministrica u Britanskoj konferenciji.

Sarepta M. I. Henry govori delegatima GC-a o potrebi za ženskom službom; potiče žene da najprije služe u domu kao kršćanske majke i žene, a zatim da služe drugima u svojoj sferi utjecaja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Ako je ona na razini starozavjetnog proroka nadam se da narod koji vjeruje u Duh proroštva i danas sluša njena svjedočanstva i spise, ako je već napisala da njeni spisi govore i nakon njene smrti i do kraja ovog vremena:

Pokazano mi je da Božji narod ne treba oponašati moda svijeta. Neki su to učinili i brzo gube poseban, sveti karakter koji bi ih trebao razlikovati kao Božji narod. Upućena sam natrag na Božji drevni narod i bila sam navedena da usporedim njihovu odjeću s načinom odijevanja u ovim posljednjim danima. Kakva razlika! Kakva promjena! Tada žene nisu bile tako hrabre kao sada. Kad su izlazile u javnost, lica su pokrivale velom. U ovim posljednjim danima moda je sramotna i neskromna... Mali šeširi, koji otkrivaju lice i glavu, pokazuju nedostatak skromnosti... Stanovnici postaju sve pokvareniji. Svjedočanstva, 1:188–189
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top